Rangadó Gyirmóton

2019.11.06. 08:18

NB II foci – Gyirmót FC Győr–MTK 1-2 – fotók

Lencse góljával a fővárosi csapat szerezte meg a vezetést, Májer szabadrúgásból egyenlített. Baki fejese után a második félidőben ismét az MTK került előnybe, és ezt a meccs végéig megtartotta.

kisalfold.hu

Fotó: H. Baranyai Edina

Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 16. forduló

Gyirmót FC Győr–MTK 1-2 (1-1)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. V.: Bogár Gergő (Huszár B., Kovács II. G.).

Gyirmót: Rusák – Zeke, Lipták, Hudák, Vass Á., Villám, – Lázár (Nagy P. 73'), Herjeczki (Heffler 62'), Vogyicska, Májer – Szarka (Szabó L.). Vez. edző: Csertői Aurél.

MTK: Somodi – Varju, Deutsch, Katona, Baki – Cseke, Szatmári (Kata 83'), Mezei, Vass P. (Kanta 83'), Palincsár – Lencse (Simon 86'). Vez. edző: Michael Boris.

Gólszerző: Májer (42'), ill. Lencse (29'), Baki (48').

Sárga lap: Nagy P. (78'), Villám (78'), ill. Baki (32'), Somodi (90+3'), Simon (90+4')

Kiállítva: Baki (81')

1. perc: Fehérben a vendégek, sárgában a hazaiak. Az MTK kezdi a meccset.

5. perc: Lesen kapja a labdát Lázár, Herjeczki hiába talál a hálóba. Fél perccel később egy eladott labda után ismét Herjeczki lő 17-ről, Somodi fogja meg a labdát.

8. perc: Jöhet az első MTK-szöglet: kifejelik a gyirmóti védők.

11. perc: Vogyicska adja be a labdát a szöglet után, Herjeczki akrobatikus mozdulattal teszi kapura a labdát, Somodi ismét résen.

15. perc: Nem először lép ki jól a kapujából Rusák, ezúttal Katona szöktetését szedi fel Palicsár elől.

18. perc: Van már les a túloldalon is: Lencse állt a kelleténél előbbre.

21. perc: Mezei szöglete Cseke esik el és marad lenn a gyirmóti kapu előtt. Palicsár kínálja meg a kipattanóból egy pattogós lövéssel Rusákot, a gyirmóti kapus kezében dadog egy kicsit a labda, meg sikerül hárítania.

25. perc: Előbb Májer előtt adódik lehetőség az MTK ötösének előterében, majd a túloldalon Szatmári lő balról. A kapusok mindkét oldalon állják a sarat.

29. perc: Katona lövi előre a labdát Palincsárnak, aki elviszi Lipták mellett, az alapvonal közeléből sikerül beadnia, a középen tisztán érkező Lencsének már csak be kell passzolnia a labdát egy méterről a hálóba. 0-1.

30. perc: Villámot kell ápolni, Lencsével ütközött.

32. perc: Szarkát rántják le a kaputól 30 méterre. A szabadrúgást Herjeczki íveli be, kifelé jár a szabadrúgás. A reklamáló Baki sárgát kap.

35. perc: Megint egy baloldali MTK-szöglet, ezúttal nagyot flipperezik a labda az ötösön belül, öten érnek bele három másodpercen belül, végül újabb szöglet jöhet. A sarokrúgás után kifelé jár szabadrúgás, mert Cseke lerántja Liptákot.

37. perc: Szarka és Varju vitáját Bogár oldja fel: szabadrúgás az MTK-nak.

41. perc: Jó játékvezetői ítélet: Májert állítják meg szabálytalanul a fehérek, a játékvezető megvárja, hogy Szarka eléri-e a labdát. Nem érte el.

42. perc: Májer lövi a szabadrúgást 18 méterről a bal felsőbe. 1-1.

45. perc: Félidő.

46. perc: Csere egyik oldalon sem volt, folytatódik a meccs.

47. perc: Hudák és Rusák szerencsétlenkedése szögletet ér.

48. perc: Rusák tolja ki Baki jobb alsó felé tartó fejesét. Az ismétlést ismét Baki fejeli, ezúttal már a kapuba. 1-2.

51. perc: Májer harcol ki szögletet, meg is sérül az esetnél.

54. perc: Herjeczki remekül viszi el a labdát a jobb szélen, aztán pocsékul ível középre.

59. perc: 21-ről lő Herjeczki, Somodi véd.

62. perc: Herjeczki helyére jön Heffler. Májer 18-ról lő, a kapufa tövéből tolja ki a labdát Somodi.

70. perc: Heffler szabadrúgását Somodi öklözi ki a mezőnybe, közben Bakival ütközik. Ápolni kell az MTK kapusát.

73. perc: Nagy Patrik érkezik Lázár Patrik helyére a hazaiaknál.

76. perc: Lencse adja középre a labdát szinte az alapvonalról, Szatmári az ötösről Rusákot találja el. Vagy Rusák véd nagyot. Ahogy tetszik.

77. perc: Szabó Lukas váltja Szarkát.

78. perc: Két sárgát is kioszt a játékvezető: Villám és Nagy is besárgul.

79. perc: Szatmári lövi a sorfalba a szabadrúgást 25 méterről.

81. perc: Baki rántja le Szabót, megkapja a második sárgáját.

82. perc: Baloldali szabadrúgás után Villámhoz kerül a labda, aki nagy erővel, 23 méterről kissé a kapu mellé lő.

83. perc: Kettős csere a vendégeknél: Vass Patrikot Kanta váltja, Szatmári helyére pedig Kata érkezik.

84. perc: Somodi ütközi le Liptákot. Szabadrúgás kifelé.

86. perc: Vass lő 26-ról, pontatlanul. Lencse jön le, Simon a pályán: ez az utolsó csere a meccsen.

89. perc: Somodinak majd' 40 másodpercbe telik a kirúgás elvégzése.

90. perc: Lipták fejese épp Somodi kezébe pattan.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90+3. perc: Somodi sárgát kap időhúzásért.

90+4. perc: Simon eldobja a labdát a szabálytalansága után, ez is sárga.

90+5. perc: Vége a meccsnek.

Előzetes:

A Marcal-parti csapat zsinórban hat mérkőzést nyert a bajnokságban és mindössze két gólt kapott ezeken a találkozókon. A kék-sárgák egy esetleges győzelemmel megelőznék riválisukat és akár az élre is ugorhatnának, így mindenképpen nagy a tétje a szerdai összecsapásnak.