NB II foci – Felkészülései meccsek: kikapott az ETO, győzött a Gyirmót

Labdarúgás. Budafoki MTE–WKW ETO FC Győr 2–0 (1–0)

Lipót, előkészületi mérkőzés, zárt kapuk mögött. V.: Szilasi.

BMTE: Poser (Kovács Z.) – Iharos (Fekete M.), Romic (Vaszicsku), Oláh B., Medgyes (Kirják) – Filkor (Micsinai), Soltész (Talabér) – Ihrig-Farkas (Skribek), Kulcsár K. (Lőrinczy), Szabó M. (Takács R.) – Zsóri (Mervó). Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

ETO: Gyurákovics (Ruisz) – Kovács K., Vári (Lipták Z.), Fejes (Simon Á.), Kerkez (Szimcsó) – Kiss M. (Vaskeba), Múcska (Vitális) – Sipőcz (Vankó), Bagi, Gaál B. (Szuhodovszky) – Priskin (Farkas B.). Mb. vezetőedző: Tuifel Péter.

Gsz.: Kulcsár (38.), Skribek (63.).

Sokan lettek volna kíváncsiak az NB I-ben újonc Budafok és az ETO mérkőzésére, amelyet a szurkolók a zárt kapuk miatt a kerítésen kívülről kellett hogy megnézzenek. Egyes források szerint a találkozót azért voltak kénytelenek nézők nélkül lejátszani, mert a monitoringrendszer szerint több oldalon is lehetett fogadást kötni a mérkőzésre, amire sokan és nagy téteket tettek fel. A zárt kapus mérkőzéssel kapcsolatban megkerestük az MLSZ-t, ahol azt a tájékoztatást kaptuk, hogy valóban figyelik a sportfogadásokat, ám a rendező klub döntése, hogy az eseményt nézőkkel vagy nélkülük bonyolítja le.

A nagy iramú mérkőzés budafoki lehetőséggel indult, majd a 34. percben Sipőcz jobb oldali beívelését Priskin lőtte a kapuba, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Négy perccel később vezetést szereztek a fővárosiak: Kovács Krisztián középre fejelt labdájára Kulcsár csapott le, aki laposan a jobb alsó sarokba passzolt. 1–0.

A második félidő elején Vankó bombáját hárította nagyot nyújtózva a budafoki kapus. A 63. percben aztán megduplázta előnyét a Budafok. Skribek szerzett labdát középen és jobbra tartó lövése Ruisz keze mellett a kapufáról a hálóba pattant. 2–0.

Az utolsó percben Farkas szerzett labdát s tört be a büntetőterületre, de keresztbe elgurított labdája a kapufának pattant.

Gyirmót FC Győr–FC Ajka 2–0 (1–0)

Alcufer Stadion, előkészületi mérkőzés. V.: Juhász B.

Gyirmót: Hársfalvi – Kóródi (Krén, 32., Szegi, 68.), Hudák (Németh B., 57.), Széles, Hajdú – Nagy P. (Orbán, 74.), Réti (Lázár, 57.), Vogyicska (Somogyi-Bakos, 68.) – Herjeczki (Nagy K., 68.), Varga B., Heffler N. (Mayer, 60.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger, Tóth G., Kenderes, Rétyi, Lengyel, Csizmadia, Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly.

Gsz.: Széles (45.), Szegi (90.).

A mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, amely már a 7. percben veszélyeztetett. A gyirmóti fölény végül az első játékrész végén érett góllá: Hudák lefejelt labdájára Széles érkezett és lőtte azt a bal alsó sarokba. 1–0.

A második félidőben is a hazaiak voltak veszélyesebbek a kapura. Az 59. percben Nagy Patrik bal oldali beadását csúsztatta meg a rövid oldalon érkező

Lázár, amiről centikkel maradt le Széles. A vendégek a 80. percben jártak a legközelebb a gólhoz, amikor egy beadást követően a gyirmóti Szegi fejelte szögletre a labdát az érkező Présinger elől. Az utolsó pillanatokban aztán a végeredményt is Szegi állította be. Somogyi-Bakos bal oldali szögletét követően ide-oda pattogott a labda, amit aztán a Gyirmót védője fejelt a hálóba.

Hír még a Marcal-partiak háza tájáról, hogy a klub egy plusz egyéves megállapodást kötött a 76 NB I-es mérkőzéssel rendelkező Hajdú Ádámmal.