2019.10.19. 09:32

NB II foci – Ponttal távozhat Győrből a Vác

Az ETO három kapufáig jutott a meccsen, de végül nem esett gól a Vác elleni bajnokin.

Fotó: Illusztráció/pixabay

Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 13. forduló

WKW ETO FC Győr-Vác 0-0

ETO Park, Győr. V.: Dolnegó.

ETO: Horváth T. – Bagi, Szánthó, Vári, Andric, Borbély, Vukasovic, Charizopulos (Vashkeba 57'), Kovács K., Lovrencsics (Horváth Z. 57'), Gengeliczki (Kun 71'). Vez. edző: Boér Gábor.

Vác: Halasi – Juhász, Dulló, Szűcs, Szalánszki (Filipovic 67'), Lefler (Bartos 54'), Magos, Géringer (Mácsik 76'), Hajnal, Zámbó, Katona.

Sárga lap: Gengeliczki (17'), Andric (30'), Horváth Z. (60'), Borbély (89'), ill. Juhász (30').

1. perc: Zöld-fehérben az ETO, a meccset a győri csapat kezdi. A váciak piros szerelésben játszanak ma.

6. perc: A vendégek labdával még nem lépték át a felezővonalat, köszönhetően a győriek letámadásának.

9. perc: Szánthó és Lovrencsics is helyzetbe kerül, végül egyikük sem találja el jól a labdát, és sikerül szögletre menteni a váci védelemnek.

10. perc: Andric 8 méterről, jobbról veszi célba a kaput, Halasi védeni tud.

14. perc: Kovács jobboldali beadását Lovrencsics előre vetődve fejeli a kapufára.

17. perc: Lovrencsics beadását Szántó tűzi egyből kapura 11 méterről, a váci kapus ezúttal is jól helyezkedik. Fél perccel később Gengeliczki kap sárgát egy, a félpályánál történt szabálytalanság után.

26. perc: Talán az első váci helyzetet jegyezhetjük fel, Dulló lőtt a kapu irányába 22 méterről, laposan. A nem túl erős lövést Horváth fogta meg gond nélkül.

27. perc: Bagi 16 méteres kapáslövését Halasi fogja magabiztosan.

30. perc: Juhász és Andric szólalkoznak össze, a vitát a játékvezető egy-egy sárga lappal honorálja.

34. perc: Szánthó baloldali beadását Bagi a hosszú oldalról fejeli kapura. Pontosabban kapufára.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Folytatódik a meccs, nincs csere egyik oldalon sem.

47. perc: Szánthó iramodik meg a bal szélen, éles szögből lő, Halasi véd.

52. perc: Charizopulos passza után Andric játssza tisztára magát egy csellel, majd 15 méterről lapos lövést ereszt meg a váci kapura. Halasi ezt is megfogja.

54. perc: Szántó a tizenhatos bal sarkáról lő, Halasi véd. Cserélnek a vendégek, Lefler helyére Bartos érkezik.

55. perc: Géringer passza után felhördül a közönség, mert Halasinak sprintelnie kell, hogy elérje az egyébként a kapu felé tartó labdát. A váci kapus alaposan leteremti ezután a játékostársát.

57. perc: Lovrencsics helyére Horváth Z., Charizopulos helyére Vashkeba érkezik az ETO-ban.

60. perc: Horváth Z. tapossa le Dulló sarkát, egyből villan a sárga.

67. perc: Filipovic jön Szalánszki helyére a váciaknál.

69. perc: Andric csap le egy rövid passzra, és megiramodik a váci kapu felé. Jó ütemben passzol Szánthóhoz, ő viszont az időközben odaérő védőkbe lövi a labdát, a kipattanó után pedig elveszíti a labdát.

71. perc: Kun érkezik Gengeliczki helyére a hazai csapatba.

75. perc: Filipovic lövi el a labdát a győri kapu előtt keresztbe. Senki sem érkezett középen.

76. perc: Az utolsó csere a meccsen: Géringer helyére Mácsik érkezik a vendégeknél.

82. perc: Vári baloldali beívelését a hosszún érkező Kun lövi egyből kapura, de odaér egy védő, és szögletre tud menteni.

83. perc: Bartos kap labdát tisztán a győri térfél közepén, de végül lőni csak szorongatott helyzetben tud, Horváth pedig védi a próbálkozást.

84. perc: Újabb váci helyzet, megint Bartos előtt adódik lehetőség, Horváth azonban jól jön ki a kapujából, és tisztázni tud.

89. perc: Borbély kap sárgát, túl magasra emelte a lábát.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90+2. perc: Megint egy váci kontra, és megint Horváthnak kell kilépnie a kapujából, hogy ne legyen nagyobb baj.

90+4. perc: 18 méterről jár a szabadrúgás az ETO-nak, Bagi szabadrúgását középen egy védő megcsúsztatja, így lesz igazán veszélyes, a labda a felső lécre esik.

90+5. perc: Még a végén a vendégek kapusa kap egy sárgát. A játékvezető lefújja a bajnokit: nem esett gól az ETO-Vác meccsen.

Előzmények:

Az ETO számára nem úgy sikerült a legutóbbi két mérkőzés, ahogy azt előzetesen eltervezték. Mindkettőt idegenben játszotta a csapat: Csákváron kikapott, a Budaörssel pedig döntetlenre végzett.

„Az újabb válogatottszünet a megfelelő pillanatban érkezett, hiszen kisebb hullámvölgyben voltunk. Bízom benne, hogy sikerült minden hibát kijavítanunk és a vasárnapi mérkőzésen újra a győzelem útjára tudunk lépni. Egy pillanatra sem szabad lebecsülni az ellenfelet, de azt gondolom, hogy mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, és ezt a pályán be is fogjuk bizonyítani” – nyilatkozta Boér Gábor, az ETO vezetőedzője.

Az ETO a szünetben erősödött, leigazolta Kun Bertalant, aki legutóbb a PSV Eindhoven B csapatában játszott.