Labdarúgás

2020.09.16. 09:44

NB II foci – ETO FC Győr–Békéscsaba 0-0 – Priskint reklamálásért, vitatható ítélet után állították ki – galéria

Gól nélkül ért véget a szerdai mérkőzés, nem bírt egymással a két csapat.

kisalfold.hu

Forrás: Nagy Gábor

Fotó: NAGYGABOR

LABDARÚGÓ NB II, 9. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0-0

Győr, ETO Park. 500 néző. Vezeti: Ducsai József (Kovács II. Gábor, Mohos Milán)ETO: Gundel-Takács – Vári, Lipták, Temesvári, Kerkez – Bagi, Berki, Májer, Szimcso – Vankó, Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor.

Békéscsaba: Czinanó – Kitl, Bora, Hursán, Farkas M. – Hodonicki, Bidzilya, Nagy S., Pantovic – Lukács R., Paudits. Szakmai vezető: Pásztor József.

Csató Sándor: – Nehéz megszólalni az utolsó percben történt események után. Az első félidőben lassabban és tompábban játszottunk, mint ahogyan terveztük, de itt is megvoltak a helyzetek. A második játékrészben mindent elkövettek a fiúk, kirakták a szívüket-lelküket a pályára. Sajnálom, hogy nem tudtunk gólt lőni, de a csabai kapus ma szenzációsan védett.

Brlázs István Gábor: – Az első félidőben megvolt a lehetőségünk, hogy megszerezzük a vezetést, de az utolsó passzok nem sikerültek a támadó harmadban. A második félidőre elfáradtunk, kényszerű cseréink is voltak és az ETO előtt is több lehetőség adódott, így sokat ér a döntetlen. Szerencsére a kapusunk jól védett.

Percről percre:

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Mészáros sárgát kap egy kemény belemenésért. Három perc a ráadás.

89. perc: Priskin kap remek labdát a leshatáron, Farkas M. becsúszva éri utol a tizenhatos vonalánál. Hogy a labdát, vagy Priskin lábát érte-e el először, azt nem tudni, a játékvezető továbbot int. A reklamáló Priskint kiállítja a játékvezető.

87. perc: Hodonicki is sárgát kap.

86. perc: Újabb ETO-helyzet marad ki: Márton kap jó labdát a bal szélen, a lövését blokkolja a kapujából kimozduló Czinanó kivédi, a kipattanót Vitális passzolja be Priskinnek, aki visszapasszolja, Vitális lövését egy védő becsúszva tudja blokkolni.

85. perc: Vankó Imre hagyja el a pályát, Márton A. érkezik a helyére.

84. perc: Pantovic éles szögből lő a bal oldalról, Gundel-Takács le tud érni a hosszú alsó felé tartó lövésre.

82. perc: Vankó ezúttal egy lövéssel veteti észre magát, 25-ről, balról próbálkozik, a labda elmegy a bal alsó sarok mellett.

76. perc: Vankó sárga lapot kap, Szabó Pétert találta el csúnyán, ápolni is kellett a csereként beállt játékost.

72. perc: Az utolsó csere a Békéscsabánál: Hursánt Mészáros Márk váltja.

66. perc: Paudtis helyére Gránicz Patrik érkezik a liláknál.

66. perc: Ismét Czinanó bravúrjára van szüksége a vendégeknek, hogy elkerüljék a gólt. Vári közeli fejesét hárította a kapus.

63. perc: Bagi távoli ívelt lövését bravúrral üti szögletre Czinanó.

58. perc: Bidzilya helyére Szabó Péter áll be.

58. perc: Balról érkezik a labda középre a békéscsabai támadás végén, a második hullámban érkező Bidzilya 12 méterről a kapu mellé lő nem sokkal.

57. perc: Priskin kap remeknek tűnő kiugratást, azonban Czinanó jó ütemben lép ki a kapujából, és így a győri csapatkapitány nem tud lőni.

54. perc: Bidzilya kap sárgát egy lerántás miatt.

46. perc: Kezdődik a második félidő. Vashkeba állt be a szünetben Májer helyére.

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ér a félidő.

44. perc: Szépen épül a győri akció, Májer balról passzolja a labdát Priskinnek, aki lekészíti azt a tisztán érkező Berkinek. Berki ezúttal nem középre lő 11 méterről, hanem helyezni próbál – talán túlságosan is. A labda másfél méterrel megy el a kapu mellett.

39. perc: Győri védelmi hiba után Pantovic kerül helyzetbe, 22 méterről, balról tisztán lőhet, de nem talál kaput. Centiken múlhatott.

36. perc: Temesvári fejesét fogja Czinanó.

34. perc: Hodonicki 18-ról szánja el magát lövésre, a labda elmegy a bal alsó mellett.

31. perc: Bagi kap sárgát.

25. perc: Szép győri passzolgatás végén Berki tisztán lőhet 14-ről, a középre tartó, erős lövést Czinanó üti szögletre.

24. perc: Kavarodás a győri kapu előtt, Paudits fejel 6 méterről kapura: Gundel-Takács védi a próbálkozást.

19. perc: Baloldali ETO-szöglet, kicsiben végzik el, Májer lövésébe Lukács R. csúsztat bele, így pattan a labda a kapu fölé. Az újabb szöglet már nem veszélyes, legfeljebb arra a csabai védőre, akivel szemben középen szabálytalankodnak.

12. perc: Priskin pattan le Kitlről a tizenhatoson belül, a hazai közönség büntetőt reklamál.

11. perc: Hursán cselezi be magát a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről a kapu bal oldala mellé lő.

1. perc: A lilában játszó vendégek kezdik a meccset. Fehérben az ETO. A kezdőrúgás előtt Priskin Tamást köszöntötték, aki századszor szerepel ezen a mérkőzésen az ETO játékosaként.

Videós közvetítés

WKW ETO FC Győr–Békéscsaba

ETO Park, 19.00. V.: Ducsai.

Kezdetnek nem rossz – írhatnánk Csató Sándor vezetőedzői bemutatkozásáról, hiszen irányításával az ETO 5–0-ra győzött Kazincbarcikán. A folytatás nem ígérkezik könnyűnek.

Csató Sándor: „A Békéscsaba ellen szeretnénk folytatni a győzelmeket. Szervezett, jó csapat ellen fogunk játszani, a Csaba ebben a szezonban még nem kapott ki, látszik, hogy jól összerakták őket nyáron. Igazoltak hiányposztokra. Elsősorban azt szeretném majd látni, amit Barcikán csináltunk: sokat futott a csapat, gyorsak voltunk, agresszívek a védekezésben és a kontráink jól sültek el, sokan felzárkóztak a befejezésekhez. Talán, ha a kapu előtt higgadtabbak vagyunk, akkor még nagyobb különbségű lehetett volna a győzelem, de nem vagyok telhetetlen. Azt szeretném, hogy ez a fajta támadójáték szerdán is megvalósuljon.”