2019.05.19. 23:59

Megyei foci - Potyogtak a gólok Lébényben és Fertőszentmiklóson - eredmények+nyilatkozatok

Nézze meg mit játszott csapata.

Duna Takarék Megyei I. osztály

Gönyű–SC Sopron 1–2 (0–2)

Gönyű, 200 néző. V.: Krasznai.

Gönyű: Szatmári – Nagy M., Kovács Galavics, Androsch, Kovács Zs., Fekete, Böcz, Lanczendorfen (Tóth R.), Takács N., Tarcsa, Papp. Edző: Horváth Péter.

SC Sopron: Tóth O. – Kádár, Kelemen, Tóth A. (Tóth P.), Galambos, Purt (Gere), Gáncs, Kocsis, Holzmann, Krizsonits, Varga (Honyák). Edző: Ágoston Zsolt.

Gsz.: Fekete, ill. Kelemen, Kocsis.

Kiállítva: Nagy M., Papp.

A 20. percben egy tévesen megítélt szöglet után Kelemen maradt egyedül a hosszú oldalon, és 5 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba fejelt. 0–1. A 41. percben Kocsis kapott jó átadást a bal oldalon, majd kilőtte a bal felső sarkot. 0–2. A 65. percben a szöglet utáni kipattanó labdát Fekete lőtte 20 méterről nagy erővel a léc alá. 1–2. Nagyon jó iramú, küzdelmes mérkőzésen az első félidei játékuknak és a gyengébb játékvezetésnek köszönhetik győzelmüket a vendégek.

Jók: Kovács Galavics, Fekete, Tarcsa, ill. Kocsis, Holzmann.

Horváth Péter: – Színvonalas mérkőzésen sajnos a játékvezető nem nőtt fel a feladathoz. Tartalékos csapatunkat még jobban kipontozta jövő hétre. A második félidőben jól küzdöttünk, de ma csak ennyire tellett.

Ágoston Zsolt: – Szuper körülmények között egy változatos, jó mérkőzést játszottunk.

SFAC 1900–Loland-Nyúl 2–8 (1–1)

Sopron, Anger-réti pálya, 50 néző. V.: Erdélyi.

SFAC: Bodorkos – Kiss A., Horváth Á., Kecskés, Buru, Németh L., Dukai, Luisser (Szabó N.), Saif, Rachev (Farkas B.), Szabó K. Játékos-edző: Németh Lóránt.

Nyúl: Kiss A. – Molnár B., Varga P., Mió, Herczeg, Nyakas, Orbán, Bagó, Varga Zs. (Ködmön Sz.), Ködmön Z., Varga T. (Gere). Edző: Mondovics Dávid.

Gsz.: Rachev, Dukai, ill. Ködmön Z. (3), Gere (3), Ködmön Sz., Orbán.

A vendégeknél a távol lévő tréner helyett az ifjúságiak edzője, Szakács Ferenc meccselt. A szünet után a SFAC már nem tudta tartani a lépést esélyesebb ellenfelével. A 27. percben Varga Tamás térdsérülést szenvedett, mentő vitte el a nyúli labdarúgót a soproni Erzsébet-kórházba.

Jók: Rachev, Kecskés, ill. Ködmön Z., Ködmön Sz., Molnár B.

Németh Lóránt: – Sokkal több volt ebben a mérkőzésben, de a sérülések miatt a játékunk összeomlott, s teljesen szétesett a második félidőben.

Szakács Ferenc: – Amiért jöttünk, teljesítettük. Játékosunknak jobbulást, mielőbbi gyógyulást kívánunk.

Fertőszentmiklós–Gyirmót II 0–18 (0–10)

Fertőszentmiklós, 50 néző. V.: Konkoly.

Fertőszentmiklós: Bábel – Fülöp, Kovács B., Horváth R. (Szilágyi), Tóth Sz., Németh P., Takács A. (Tóth R.), Orbán B., Kuzbelt M., Dancsok, Kuzbelt E. (Szekeres A.). Edző: Végh Tibor.

Gyirmót II: Tóth L. (Lovász) – Orbán I., Horváth D., Éri, Gelencsér M., Bergendi (Buruzs), Nagy B., Horváth R. (Lampert), Tóth E., Kovács Á., Szegi. Edző: Tóth Norbert.

Gsz.: Éri (7), Horváth D. (3), Bergendi (2), Orbán, Gelencsér M., Nagy B., Kovács Á., Buruzs, Orbán B. (öngól).

A könnyed „edzőmérkőzésen" tetszetős játékkal szerezték góljaikat a vendégek, akiket a beteg Tóth Norbet helyett Klement István irányított.

Jók: senki, ill. mindenki.

Végh Tibor: – Kapusunk ismét jól védett.

Klement István: – Dicséret a fiúknak, mert mindvégig komolyan vették a meccset, s mivel az ellenfél is ezt tette, sportszerű mérkőzést láthatott a fertőszentmiklósi közönség.

Lipót-Pékség–Csornai SE 0–0

Lipót, 300 néző. V.: Papp Á.

Lipót: Takács N. – Molnár M., Csete, Tóth L., Nyári (Rigó), Zimonyi, Varga T., Bieder, Schillinger R. (Vörös Torma), Kapa Márkó, Kapa Martin. Edző: Varga Péter.

Csorna: Dénes – Detrich, Kerékgyártó, Papp R., Baranyai (Fehér K.), Zámbó, Farkas D., Németh B., Visy (Horváth A.), Püspök, Szakács (Tarcsai). Edző: Horváth Rudolf.

Kiállítva: Zámbó.

A mérkőzést végigtámadó lipóti csapat sok helyzetet kihagyva nem bírt a jól védekező Csornával szemben.

Jók: Tóth L., Csete, Kapa Martin, Bieder, ill. az egész csapat.

Varga Péter: – Felbillent a pálya, de a Csorna hősiesen védekezett. Mindkét csapatnak gratulálok, de az idén mi voltunk a legjobbak.

Horváth Rudolf: – Győzni jöttünk Lipótra, ma ennyi volt ebben a mérkőzésben.

Lébény–Kapuvár 0–13 (0–6)

Lébény, 150 néző. V.: Fuhrmann.

Lébény: Szebik – Oláh, Limp (Harczi), Domoszlai, Kovács B., Kilácskó (Csepi), Szemesi, Szabó Zs., Élő, Károlyi, Takács B. (Sallai). Edző: Szimhardt Szabolcs.

Kapuvár: Horváth P. – Bognár, Böcskör, Matetits (Simon), Győrvári, Gál (Véghelyi), Árki, Debreceni, Kolozsvári, Fekete (Kerékgyártó), Horváth K. Edző: Balog Zoltán.

Gsz.: Fekete (4), Horváth K. (2), Bognár (2), Árki, Böcskör, Matetits, Kerékgyártó, Debreceni.

A lényegesen jobb játékerőt képviselő kapuváriak könnyed játékkal magabiztos győzelmet arattak a fiatal hazaiak ellen.

Szimhardt Szabolcs: – Gratulálok a kapuváriaknak.

Balog Zoltán: – Csapatunk a múlt heti csorbát jó hozzáállással próbálta kiköszörülni, ami sikerült is.

Jánossomorja–Öttevény 3–1 (2–1)

Jánossomorja, 150 néző. V.: Csirke.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Tóth I K. (Horváth R.), Cseri, Soós (Kovács P.), Majdics, Tóth II K. (Gaál D.), Kantó, Mikhely, Gál Z., Kovács K. Edző: Varga Róbert.

Öttevény: Vass – Virág, Nagy L., Nagy R. (Németh M.), Puter M., Wágenhoffer, Szűcs, Lappints (Puter G.), Varga J., Keszei, Németh M. (Horváth B.). Edző: Gyurmánczi Attila.

Gsz.: Majdics (2), Gaál Z., ill. Nagy R.

Kiállítva: Puter M.

Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött.

Jók: Tóth II K., Soós, Majdics, Cseri, ill. senki.

Varga Róbert: – Hajtós, hatpontos mérkőzésen, jó csapatot sikerült legyőznünk.

Gyurmánczi Attila: – Gyenge helyzetkihasználás miatt nem jött össze a vendégsiker.

Győrszentiván–Üstökös FC Bácsa 1–4 (1–1)

Győrszentiván, 100 néző. V.: Lukácsi.

Győrszentiván: Pusztán – Kapuváry, Litresics, Bieder A. (Horák, Steczina), Stefanits, Kertész, Wittner, Tóth P., Lenhardt, Bieder T., Takács P. Edző: Zsédely Attila.

Bácsa: Ács – Katona M. (Szabó K.), Kun, Simigla, Kulcsár (Kiss B.), Bárdosi, Kurucz (Katona V.), Veller, Posta, Sipos, Kalmár. Edző: Korsós György.

Gsz.: Lenhardt, ill. Kalmár (2), Veller, Posta.

A tartalékosan játszó hazai csapatot mérkőzés közben további két sérülés és vitatható játékvezetői ítéletek is sújtották.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Zsédely Attila: – Gratulálok minden ma pályára lépő játékosomnak.

Korsós György: – Egy sima, négy fordított.

Beled–Pannonhalma 2–0 (1–0)

Beled, 200 néző. V.: Takács.

Beled: Vass K. – Köntés, Szemes, Könczöl Sz., Vass B., Varga T. (Bödecs), Torma, Németh G. (Varga D.), Illés, Varga G., Kiss K. Edző: Lenzsér Zsolt.

Pannonhalma: Szánthó – Hartl, Imre, Bíró, Németh L., Csányi, Pintér, Molnár Cs., Erdélyi, Verner, Máté. Edző: Pék László.

Gsz.: Szemes, Köntés. Kiállítva: Szemes.

Jobb helyzetkihasználással még nagyobb különbségű hazai győzelem születhetett volna.

Jók: mindenki, a mezőny legjobbja Varga G., ill. Máté, Verner, Erdélyi.

Lenzsér Zsolt: – Tíz emberrel is mi irányítottuk a játékot és mi alakítottuk ki a helyzeteket is.

Pék László: – Nálunk olyan a rotáció, hogy egyik héten az ifiben nincs cserejátékos, másik héten az első csapatnál. Ennek ellenére gratulálok a hazaiak megérdemelt győzelméhez.

Gönyű SC-Sopron 1-2. Fotó: H. Baranyai Edina

Gönyű SC–Sopron 1-2. Fotó: H. Baranyai Edina