2017.10.14. 20:31

Megyei foci - Alaposan, 12 góllal tömte ki a Lipót a Fertőszentmiklóst + tabellák, fotók, nyilatkozatok

A Beled, a Rajka és a Jánossomorja sem úszta meg hat alatt.

Lébény, 200 néző. V.: Tolnay.

Lébény: Kovács G. – Horváth M., Tar, Jakab, Pintér K. (Domoszlai), Sallai, Hegedüs, Meicz, Élő (Boczor), Szücs (Fördős), Németh D. Edző: Gulyás Imre.

Bácsa: Katona T. - Katona M., Posta, Kurucz, Kulcsár, Gajdos, Veller, Katona V. (Schofhauser), Bögöly, Sipos, Kalmár. Edző: Korsós György.

Gsz.: Meicz, Bögöly (öngól).

Vendéghelyzettel kezdődött a mérkőzés: az 1. percben a hazai védők könnyelműsködése után Gajdos előtt adódott gólszerzési lehetőség, de Sallai a gólvonalról mentett. A másik oldalon a 9. percben Tar a felső lécet találta el. Bácsai mezőnyfölény után Jakab fordult le a védőjéről, de lövését a vendégek kapusa védte. A 47. percben Tar, a 64. percben pedig Jakab előtt adódott helyzet, de mindketten hibáztak. A 68. percben góllá érett a hazaiak fölénye: Boczor futott el a bal oldalon, pontos beadását Meicz közelről lőtte a hálóba. 1–0. A 78. percben Kalmár, a 86. percben pedig Sipos lőtt kapufát. A 90. percben Tar kapott kitűnő labdát a bal oldalon, beadását Bögöly a saját kapujába fejelte. 2–0.

A két csapat közepes színvonalú összecsapását kitűnő játékvezetés jellemezte. Az első félidőben a vendégek, a folytatásban a feljavult hazaiak játszottak fölényben. Ennek köszönhetően a lébényiek meg tudták szerezni a létfontosságú első hazai győzelmüket.

Jók: Kovács G., Jakab, Németh D., ill. Posta, Veller, Sipos.

Gulyás Imre: – Számunkra nagy tétje volt a mérkőzésnek. Az elején görcsösen, majd a találkozó nagyobb részében felszabadultabban játszottunk, amely meghozta a várva várt sikert.

Korsós György: – Sajnos úgy néz ki, hogy továbbra sem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat. A mérkőzés bizonyos szakaszaiban kiábrándítóan jászottunk, amelyet a lébényiek hatékonyan használtak ki.

Kapuvár–Gönyű 1–1 (1–1)

Kapuvár, 200 néző. V.: Ábrahám.

Kapuvár: Vass K. – Horváth P., Bognár L., Böcskör Gy., Debreczeni, Kerékgyártó (Böcskör Zs.), Németh P., Magyar (Varga T.), Győrvári (Nagy Á.,), Kiss Á., Kecskés. Edző: Józsa Péter.

Gönyű: Szigony – Máté Sz., Kovács M., Bognár Á., Végh, Böcz A. (Máthé), Kiss Z., Czeitler, Böcz B. (Prenner, Cseszregi), Lanzendorfen, Papp T. Edző: Kertész Balázs.

Gsz.: Böcskör Gy., ill. Böcz A.

Az első félidő kiegyenlítettebb játéka után a második játékrészben a Kapuvár eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de az adódó lehetőségeit elpuskázta.

Jók: Kecskés, Debreczeni, Böcskör Gy., ill. mindenki.

Józsa Péter: – Köszönjük az új felszerelést, igyekszünk eredményesen használni.

Kertész Balázs: – A mai mérkőzésen a félidei csere miatt nem tudtunk több pontot szerezni. Elnézést kérek a csapattól.

Beled–SFAC 1900 0–6 (0–2)

Beled, 200 néző. V.: Csirke R.

Beled: Gerencsér – Farkas B., Giczi (Horváth Á.), Könczöl, Molnár Z., Varga T., Torma, Gábor Sz., Molnár M. (Németh Á.), Szemes, Nagy T. Edző: Szalka Péter.

SFAC: Giczi – Göndöcs (Kocsis Cs.), Fényes, Honyák, Soós Á. (Horváth P.), Tóth P. (Füzi), Jakab P., Imre Sz., Bárkovics, Varga G., Kelemen. Edző: Ágoston Zsolt.

Gsz.: Honyák (2), Barkovics (2), Varga G., Füzi.

Az első félidő jó játéka után a második negyvenöt percben széteső hazai csapat hibáit kihasználva teljesen megérdemelten nyertek a vendégek.

Jók: Varga T., ill. Honyák, Kelemen, Soós, Bárkovics.

Szalka Péter: – A mai mérkőzés után csak egyet tudok tenni...

Ágoston Zsolt: – Végre egy olyan mérkőzést játszottunk, amit le tudtunk hozni kapott gól nélkül.

Lipót-Pékség–Fertőszentmiklós 12–0 (6–0)

Lipót, 200 néző. V.: Dombi.

Lipót: Takács N. – Schillinger, Molnár M., Csete (Györkös), Bella (Farkas T.), Füleki, Zimonyi, Varga T., Bieder G., Varga R., Vojnisek (Skultéti). Edző: Cseri Mihály.

Fertőszentmiklós: Zsirai – Fábián, Galambos (Kovács Galavics M.), Ratatics, Gergácz, Kovács M., Kungl, Holzmann (Ambrus A.), Kovács B., Boda, Péter D. Edző: Majoros Zoltán.

Gsz.: Zimonyi (4), Füleki (4), Csete (2), Schillinger, Bieder G.

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést az erőtől duzzadó lipóti csapat. A második játékrész már csak hab volt a tortán, ráadásul a legjobb minőségből.

Jók: mindenki, ill. Zsirai.

Cseri Mihály: – Ami a múlt héten bennünk maradt, azt most kirúgtuk magunkból.

Majoros Zoltán: – Gratulálok a Lipótnak. Ezen a mérkőzésen osztálykülönbség volt a két csapat között. Sajnos a hiányzóinkat nem tudtuk pótolni.

Hegyeshalom–Herold Trans-Ménfőcsanak 0–3 (0–2)

Hegyeshalom, 100 néző. V.: Vadász Cs.

Hegyeshalom: Takács B. – Tóth F., Baranyai, Kónya, Máté G., Skoda, Farkas K., Gyenge (Gláser), Sárközy (Pál G.), Csányi, Szalka (Papp Zs.). Edző: Menyhárt Dénes.

Ménfőcsanak: Ficsór – Veres, Visy, Németh B., Papp R., Nagy Á., Csonka (Balogh L.), Püspök (Orbán G.), Szekeres (Ködmön), Nagy B., Böcskey. Edző: Mayer János.

Gsz.: Böcskey, Németh B., Nagy B.

A vendégek egy kapu előtti kavarodás után, majd egy távoli fejessel szereztek gólt az első félidőben, majd a mérkőzés utolsó perceiben egy védelmi megingást követően biztosították be a győzelmüket az enerváltan játszó hazaiak ellen.

Jók: Takács B., ill. mindenki.

Menyhárt Dénes: – Az egyéni képességbeli különbséget lehetett volna kompenzálni, de ma nem voltunk elég bátrak hozzá. Gratulálok a hibátlan játékvezetéshez.

Mayer János: – A három pontért jöttünk, s három ponttal távozunk, így elégedetlen semmiképpen sem vagyok.

Öttevény–Jánossomorja 6–0 (2–0)

Öttevény, 100 néző. V.: Péter G.

Öttevény: Papp I. – Keszei, Fuhrmann, Fenesi, Peczár, Nagy L. (Németh M.), Varga J., Nagy R. (Hécz), Puter M. (Klement), Lappints, Wágenhoffer. Edző: Germán Ferenc.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Tóth II Kristóf, Cseri (György J.), Menyhárt, Soós

(Gaál D.), Maidics, Tóth I Kristóf (Takács B.), Horváth M., Kantó, Gaál Z. Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Peczár (2), Varga J., Nagy R., Lappints, Klement.

Kiállítva: György J.

Színvonalas mérkőzésen a hazai csapat helyzeteinek többségét kihasználva ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a sportszerűen játszó vendégcsapat ellen.

Jók: mindenki, ill. Tüske.

Germán Ferenc: – A mai napon nekünk minden sikerült, míg az ellenfélnek semmi, ezért alakult ki ez a nagykülönbségű győzelem.

Varga Róbert: – A mai napon a védekezésünk mondott csődött, ami egyébként idáig jól működött. Annak a csapatnak csak gratulálni lehet, ami ilyen hatékonysággal használja ki a helyzeteit.

Hédervár–Loland-Nyúl 0–0

Hédervár, 300 néző. V.: Baán A.

Hédervár: Babos – Kiss Á., Antalkovics (Dankó), Tóth N. (Szabados T.), Szabó Sz., Molnár Á., Kovács K., Szabados G., Jász, Ujvári T. (Szabados M.), Benczinger. Edző: Tiba Zoltán.

Nyúl: Szebényi – Szabó A., Kapa Martin, Varga Zs., Rigó, Varga P., Töltősi, Vörös Torma, Visy (Samodai), Véghelyi (László N.), Kapa Márkó. Edző: Varga Péter.

Két jól felkészített csapat találkozóján a vendégek álltak közelebb a győzelemhez, de gólt nem sikerült szerezniük.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Tiba Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen fontos pontot szereztünk.

Varga Péter: – Dicséret illeti a csapatot. Végig gyorsan futballoztunk, rengeteg helyzetünk volt. A szervezett hazai csapat ellen csak a gólok hiányoztak.

Rajka Green–Győrszentiván 2–6 (1–2)

Rajka, 100 néző. V.: Bálintfi.

Rajka: Madácsi – Diviak, Hirtl (Marko), Zubán, Régely, Szirtl (Rohwild), Szalai Zs., Baják, Derdák, Belovic, Ivanko (Lences). Edző: Rastislav Kunst.

Győrszentiván: Kasza – Halász (Ganzer), Bieder A., Stefanits, Szalai Sz. (Kapuváry), Hanicz, Szántó (Sütöri), Vadász, Szabó P., Lenhardt, Keszthelyi. Edző: Zsédely Attila.

Gsz.: Hirtl, Belovic, ill. Lenhardt (2), Szabó P. (2), Sütöri, Vadász. Kiállítva: Madácsi.

A nagy védelmi hibát követő korai kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményét. A hazaiak mindent elkövetettek annak érdekében, hogy a Győrszentiván nagy különbségű győzelmet arasson.

Jók: senki, ill. mindenki.

Rastislav Kunst: – Sérült játékosunknak jobbulást kívánunk.

Zsédely Attila: – Rengeteget dolgoztunk azért, hogy néha sikerélményünk legyen. Ezúttal minden jól alakult, gratulálok a csapatomnak.

13. Mezőörs 7

14. Mindszentpuszta 2