2019.08.25. 21:48

Megyei foci - A Sopron ötöt rúgott a Kapuvárnak, a Nyúl otthon kapott ki - eredmények, nyilatkozatok, fotók

Abda, 300 néző. V.: Baán A.

Abda: Boráros – Varga P., Balogh L., Sebők, Fülöp (Magyar), Pintér, Szabó Zs. (Dékány), Tóvízi, Szekeres,

Kovács Zs. (Kozma), Szalai S. Edző: Gulyás Imre.

Öttevény: Bári – Puter G., Puter M., Keszei, Wágenhoffer, Németh A. (Tolnai R.), Nagy László, Nagy R., Lappincs, Horváth M. (Papp B.), Szabó Á. (Horváth B.) Edző: Gyurmánczi Attila.

Gsz.: Balogh L., Pintér M., ill. Nagy L., Horváth M., Lappincs.

Kiállítva: Nagy L.

A 23. p.: Tizenegyes magasságából megítélt szabadrúgást Nagy László a sorfal fölött átlőtt labdát a hálóba lőtte. 0–1.

A hazai csapat hamar kiegyenlíthetett volna, de Szekeres lövése a kapu mellé ment. A hazai csapat játékosa, Tóvizi 25. percben a felső kapufát találta telibe. 26. p: Ajtó-ablak helyzet, két hazai csatár vezette egy védőre és egy kapusra a labdát, de sajnos a kapusba rúgták, így nem lett belőle gól. A 29. p: egy beívelt szöglet átszállt a tizenhatos túloldalára és az érkező Horváth Máté a rövid sarokba vágta a labdát. 0–2. 49. p: Balogh László hatalmas lövését bravúrral védte az öttevényi kapus. 54. p: Magyar Péter 25 méteres szabadrúgását a felső sarokból ütötte ki az öttevényi kapus. Ezután az 56. percben Boráros Roland védett kétszer bravúrral. Jobb oldalról belőtt labdát Pintér R. a felső lécre vágta, majd Magyar Péter beadását Balogh László egy fejjel magasabbra ugorva fejelte a hálóba. 1–2.

83. p: Szalai hatalmas lövését a kapus bravúrral védte.

84. p: Magyar Péter beadását Pintér fejelte a kapuba. 2–2.

93. p: Sebők az alapvonal közelében, a tizenhatoson belül lerántotta az ellenfél csatárát, a megítélt büntetőt Lappincs a hálóba vágta. 2–3. Középkezdésre már nem volt idő.

A hazai csapat megszámlálhatatlan helyzetet hagyott ki, de  0–2-ről fel tudott állni és kiegyenlíteni. Sajnos a végén egy fatális védői hiba a hazai csapat vereségét okozta.

Jók: Balogh L., Pintér M., Magyar P., ill. Bári D., a mezőny legjobbja, Keszei, Wágenhoffer.

Gulyás Imre: –Igazi szomszédvári rangadó volt. A hazai csapat támadott, a vendég csapat rúgott két gólt, innen sikerült felállni a padlóról és a hosszabbításban kaptunk egy tizenegyest. Elmondhatjuk, hogy a szerencsésebb csapat győzött.

Gyurmánczi Attila: – Fordulatos mérkőzésen egy góllal többet sikerült lőnünk.

Győrszentiván–Lébény 2–0 (2–0)

Győrszentiván, 300 néző. V.: Radasics.

Győrszentiván: Szabó K. – Kapuváry, Litresics, Bieder A., Stefanits, Lenhardt (Fábián), Steczina (Hannicz), Bieder T., Vadász (Takács P.), Szabó P. (Halász), Tóth P. (Kiss D.). Edző: Horváth Dénes.

Lébény: Lovász – Vaganjan, Limp, Oláh, Domoszlai, Szimhardt, Gaál D., Kőfalvi, Szabó Zs., Károlyi (Kovács B.), Kovács P. Edző: Szimhardt Szabolcs.

Gsz.: Tóth P., Lenhardt.

Szép számú közönség előtt a hazai csapat célja a három pont begyűjtése mellett a mutatott szép játék volt. Rengeteg helyzetből kettőt sikerült gólra váltani, a vendégcspat helyzetecskékig is alig jutott, mivel a hazai védelem ma biztos lábakon állt.

Jók: Szabó K., Bieder T., Litresics, Stefantis, ill.

Horváth Dénes: – Számtalan kihagyott helyzet, több kapufa, két gól és a legfontosabb, jelen helyzetünkben a magabiztosan megszerzett három pont.

Szimhardt Szabolcs: – Gratulálok a hazai csapatnak.

Bácsa–Beled 3–2 (0–0)

Győr, 100 néző. V.: Takács Á.

Bácsa: Kürnyek – Katona M., Kiss B. (Veller), Kun, Simigla, Fazakas (Kalmár), Bárdosi (Posta), Sallai (Kiss Á.), Katona V., Sipos M., Tóth P. (Szabó B.). Edző: Korsós György.

Beled: Nagy R. – Köntés, Szemes, Könczöl, Molnár Z., Torma, Gábor, Horváth O. (Bödecs), Németh G., Illés, Kovács M. (Lukácsi). Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Sipos, Sallai, Gábor (öngól), ill. Bödecs, Katona M. (öngól).

A második játékrészben a hazaiak döntő fölénye ellenére csak az utolsó percekben szerzett góllal sikerült megszerezni a győzelmet a lelkes belediek ellen.

Jók: Katona M., Sipos, Sallai, Kürnyek, ill. Molnár Z.

Korsós György: – A váratlan fordulatokat hozó mérkőzésen ezúttal meglepetésre nem a szerencsésebb csapat nyert.

Lenzsér Zsolt: – Amíg abszolút gólhelyzeteinkből nem fogunk értékesíteni egyet se, és ilyen óvodás gólokat kapunk, addig nem számíthatunk sikerre.

Vitnyéd–SFAC 4–0 (3–0)

Vitnyéd, 350 néző. V.: Péter G.

Vitnyéd: Vass – Póczik, Hécz, Kleizer, Monár, Papp, Varga G., Németh M. (Sárándy), Horváth T. (Szalai G.), Szabó Sz., Ősze, (Varga B.). Edző: Csermelyi Imre.

SFAC: Bodorkos – Dukai (Farkas B.), Kovás B., Kiss A., Récsei, Novák (Taher), Horváth Á., Péter, Kecskés, Göndöcs (Balogh D.), Budu (Luisser). Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Németh M. (2), Papp, Kleizer.

A hazai csapat az első félidőben dinamikus játékkal döntötte el a mérkőzést, a második félidőben az iram visszaesett, de a végén még egy tetszetős gólt szerezve biztosította be az első hazai győzelmét a Vitnyéd.

Jók: Németh M., Kleizer Cs., Varga G., ill. Péter D.

Csermelyi Imre: – Csapatunk első hazai pályán vívott mérkőzését ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg.

Katona Sándor: – Nagyon gyors és gól játszó Vitnyéd ellen szenvedtünk vereséget, de legalább létszámban megvoltunk.

Nyúl–Jánossomorja 0–1 (0–0)

Nyúl, 150 néző. V.: Fuhrmann.

Nyúl: Kiss A. – Herczeg M. (Czenter A.), Schillinger, Kulcsár (Németh M.), Kiss Z., Nyakas, Bagó, Ködmön Z., Ködmön Sz. (Orbán), Miklós (Kiss M.). Edző: Mondovics Dávid.

Jánossomorja: Tüske A. – Takács B. (György), Fettik, Tóth K., Menyhárt, Soós, Maidics (Horváth R.), Kantó, Gaál (Tóth K.), Mikhely, Kerékgyártó (Dudás). Edző: Hegedűs Péter.

Gsz.: Mikhely Z.

Küzdelmes találkozón végül a vendégcsapat zsebelte be a három pontot.

Jók: Nyakas, Kulcsár, Bagó, Schillinger, Ködmön Z., ill. Kantó, Tóth K., Mikhely Z.

Mondovics Dávid: – Jó csapat ellen játszottunk egy egygólos mérkőzést, amiből sajnos nem mi jöttünk ki jobban, de a csapat megérdemli a dícséret, mert a sok hiányzó ellenére így is megtettek mindent.

Hegedűs Péter: – Fontos mérkőzésen mindkét csapat a biztonságra törekedett, nem biztos, hogy a hazai csapat megérdemelte a vereséget, de mi sokat dolgoztunk a győzelemért. A mai győzelmet játékosunknak, Cseri Gergőnek ajánljuk fel.

SC Sopron–Kapuvár 5–2 (3–0)

Sopron, 700 néző. V.: Czinder.

Sopron: Horváth T. – Galambos (Töreki), Baranyai, Tóth A., Gáncs (Gere), Kalmár (Horváth D.), Holzmann, Krizsonits, Purt (Erdősi), Honyák, Kocsis Á. Edző: Takács Gábor.

Kapuvár: Vass – Simon (Bata), Müller (Horváth P.), Debreceni, Fekete (Horváth K.), Győrvári (Böcskör), Gál, Árki, Matetics, Tar. Edző: Balog Zoltán.

Gsz.: Honyák (3), Krizsonits, Kocsis Á., ill. Gál, Matetics.

Igazi rangadó hangulatban kezdődött a mérkőzés. Gólgazdag találkozó, közönségszórakoztató játék és sok öröm jellemezte a találkozót.

13. p: Galambos beadását Honyák lőtte a kapuba. 1–0.

30. p: Krizsonits kapott jó labdát Holzmanntól és nem hibázott. 2–0.

31. p: Honyák bizonyította, hogy bomba formában van, látványos gólt lőtt. 3–0.

47. p: Gyors kapuvári gól, Gál volt eredményes. 3–1.

51. p: Honyák közelről volt eredményes. 4–1.

53. p: Matetics kilépett őrzői gyűrűjéből és szép gólt lőtt. 4–2.

77. p: Honyák mintaszerű labdát adott Kocsis Árminnak, aki a helyzetet értékesítette. 5–2.

Nagy számú szurkolótábor, rangadói hangulat, kiváló, profi játékvezetés, erőtől duzzadó hazaiak, gyors, szép gólok, megérdemelt hazai győzelem. Ezek voltak a mérkőzés legfőbb jellemzői.

Jók: Honyák, a mezőny legjobbja, Galambos, Krizsonits, Kocsis Á., Horváth T., ill. Gál, Matetics, Horváth P.

Takács Gábor: – Gratulálok a játékosaimnak, nagyszerűen fociztak. Első félidő közönségszórakoztató játékot hozott, a második félidőben két megingásunkat kihasználta az ellenfél. Megérdemelt győzelmet arattunk.

Balog Zoltán: – Gratulálok a Sopronnak, két ellentétes félidőt játszottunk, gyermeteg hibáinkat a Sopron kihasználta. A jobb csapat győzött.

Gönyű–Csorna 0–2 (0–1)

Gönyű, 150 néző. V.: Csirke.

Gönyű: Tóth L. – Nagy M., Pongrácz, Takács N., Varga R. (Czeitler), Fekete, Böcz, Papp (Póczik), Tarcsa, Tóth R., Sárközi (Algács). Edző: Kertész Balázs.

Csorna: Fehérvári – Papp R., Kovács Galavics, Androsch, Visy D., Szűcs (Szakács), Püspök (Szalai), Visy B. (Horváth A.), Detrik, Tarcsay (Bősze), Németh (Varga J.). Edző: Horváth Rudolf.

Gsz.: Papp R., Püspök.

A hazaiak hősiesen állták a csornai rohamokat, de egy pontrúgás és egy egyéni hiba után lőtt gólokkal magabiztosan nyertek a vendégek.

Jók: Tóth L., Takács N., Tóth R., ill. mindenki.

Kertész Balázs: – Két egyéni hibánk miatt két gólt kaptunk, több odafigyeléssel pontot szerezhettünk volna.

Horváth Rudolf: – Próbáltuk végigtámadni a mérkőzést, megérdemelten nyertünk.