2014.12.09. 11:44

Ligakupa: brutál összecsapás az ETO meccsen - Talpalás után lefejelés

Döntetlent játszott a Ligakupában a Győri ETO Szigetszentmiklóson. Kiesett a Soproni VSE és az ETO is.

Szigetszentmiklós - Győri ETO FC 0-0 (0-0)
Liga Kupa nyolcaddöntő viszavágó, játékvezető: Solymosi Péter

SZTK: Sánta – Benkő-Bíró, Tóth F., Vágó, Pollák – Barna Zs. (Kállai, 92.), Hevesi-Tóth – Bonifert (Földi, 83.), Szepessy, Kollega (Kornis, 86.) – Fekete Á. (Jasarevic, 76.). Vezetőedző: Székely Tibor.

ETO FC: Kamenár – Wolfe (Kamber, 63.), Lipták, Lang, Dinjar – Martínez (Vankó, 56.), Windecker, Pátkai – Rudolf, Bénes (Svec, a szünetben), Koltai. Vezetőedző: Miriuta Vasile.

Kiállítva: Szepessy, ill.  Pátkai, mindkettő a 65. percben.

Továbbjutott: az SZTK-Erima 2–1-es összesítéssel.

A másodosztályú Szigetszentmiklós bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Ligakupában, mivel a legutóbbi szezonban bajnoki ezüstérmes Győr ETO elleni keddi visszavágón gól nélküli döntetlent ért el hazai pályán, így megőrizte az első összecsapáson szerzett egygólos előnyét.

A mérkőzésen durva jelenetek is lejátszódtak: az első osztályú klub honlapjának tudósítása szerint Pátkai Máté, a győriek középpályása letalpalta Szepessy Róbertet, ő válaszul lefejelte. Mindkét játékost kiállította a bíró.

92. perc: 2 perc ráadás után vége a mérkőzésnek. 0-0

67. perc - Kettős kiállítás. Pátkai talpalta le Szepessyt, utána pedig Szepessy lefelejte Pátkait. Mindkét játékos piros lapot kapott - olvasható az eto.hu online közvetítésében.

Az előző meccsen az ETO hazai pályán kikapott >>

Az SVSE Debrecenben játszik - A meccset itt követheti online >>

DVSC-Soproni VSE-GYSEV 3-1 (1-0)
Debrecen, 100 néző. V.: Berke.

DVSC: Verpecz – Ludánszki B. (Kinyik, 72.), Morozov, Mészáros N., Vadnai – Bódi, Zsidai (Berdó, 64.), Szakály P. (Dombi, 72.), Ferenczi J. (Sós, 61.) – Seydi (Balogh N., 59.), Kulcsár T. Vezetőedző: Kondás Elemér.

SVSE: Halasi – Fazakas G., Baranyai, Bobál D., Pados – Horváth A. – Szabó L. (Maráczi, 53.) Deme (Kollár, 59.), Pintér A. (Jovetic, 78.), Pető B. (Fazekas N., 11.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Supka Attila.
Gsz.: Bódi (23.), Seydi (48.), Ferenczi J. (61.), ill. Bobál D. (79.).
Kiállítva: Horváth A. (5.).

Továbbjutott: a DVSC 5–2-es összesítéssel

23. percben Bódi Ádám szabadrúgásból megszerezte a hazaiak számára a vezetést. (1-0)

48. percben Vadnai beívelt labdája túljutott Halasin és Seydi lő gólt.
(2-0)

61. percben Ferenczi lőtt 22 méterről, Halasi csak beleütni tudott, de a labda a kapuban landolt. (3-0)

79. percben Bobál révén sikerült a szépítés. (3-1)

Korábban - A sorozatban még érdekelt Győri ETO FC és Soproni VSE is idegenben lép pályára.

Fotónk az első mérkpőzésen készüét, Győrben

Fotónk az első mérkőzésen készült, Győrben

Az első mérkőzésen a győriek meglepetésre hazai pályán szenvedtek vereséget a másodosztályú Szigetszentmiklóstól, míg a soproniak döntetlent értek el a bajnoki címvédő Debrecennel szemben.

A program, kedd (zárójelben az első mérkőzések eredményei)

MTK Budapest–MVM-Paks (3–0) 12 ó
SZTK-Erima–Győri ETO FC (2–1) 12 ó
Nyíregyháza Spartacus–Békéscsaba 1912 Előre (2–2) 13 ó
Debreceni VSC-TEVA–Soproni VSE-GYSEV (1–1) 13 ó
Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC-Matias (0–0) 16 ó
Videoton FC–Dunaújváros (1–2) 17 ó

Szerda: Újpest FC–Ferencváros (1–4) 17.30 ó.

A DVTK–Budapest Honvéd nyolcaddöntő összecsapásait majd csak jövő februárban rendezik.