Női kézilabda NB I – A Győr 17 góllal legyőzte a Békéscsabát – fotók

Magabiztos győri sikerrel ért véget a szerdai bajnoki az Audi Arénában.

Fotó: Csapó Balázs

Audi ETO-Békéscsaba 45-28

Danyi Gábor: – A dinamikánk jó volt, de a negyvenöt dobott gól ellenére sokat hibáztunk tiszta helyzetben, a foglalkozás azonban így is elérte célját.

Horváth Roland: – Sokáig elég jól tartottuk magunkat. Mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, ami fontos volt. Ugyanakkor védekezésben ennél sokkal több kell, bárki is az ellenfelünk.

Közvetítés:

1. perc: Az ETO zöldben, a viharsarkiak fehérben. Kiss Éva kezd a győri kapuban, Puhalák és Knedlikova a két szélső, Hansen és Bulatovic a két átlövő, Brattset a beálló, Oftedal irányít. Védekezésben Bulatovic helyére Edwige áll be. A Békéscsaba kezdője: Balog, Bottó, Dombi (támadásban Barján), Kovács, Marincsák, Mitrovic, Agbaba. Az ETO kezdi a meccset. Bulatovic az első gól szerzője. 1-0.

2. perc: Győri labdaszerzés következik a jó sánc után, Knedlikova viszi a labdát a kapuig. 2-0. Barján átlövése pontos. 2-1. Oftedal villámgyorsan válaszol. 3-1.

3. perc: Brattset lövi a negyedik győri gólt. 4-1.

4. perc: Agbaba góljára Hansentől jön a válasz. 5-2.

5. perc: Mitrovic a kapufát találja el a balszélről. Az ellentámadást Hansen gólja zárja le. 6-2. Időt kér Horváth Roland, a vendégek vezetőedzője.

6. perc: Mitrovic most a sáncba lövi a labdát, Hansen pedig a kontra végén a kapufát találja el. Újabb békéscsabai gól nincs, Brattset viszont eredményes tud lenni. 7-2. Megint remek a győri sánc, Brattsetnek viszont rossz a bejátszás.

7. perc: Mitrovic értékesíti a ziccert. 7-3. Brattset be tud fordulni, ő az első triplázó a meccsen. 8-3.

8. perc: Hansen harcol ki hétméterest. Kristiansen jön a padról, de keresni kell a labdát...

9. perc: A hetest védi Balog, az ismétlés már benn van. 9-3. Marincsák eredményes. 9-4.

10. perc: Puhalák jut lövéshez, és szerez gólt. 10-4.

11. perc: Mitrovic lövése a blokkról száll kapu mellé. Marincsák lövésébe csak beleérni tud Kiss Éva. 10-5. Hansen átlövése távolról tűpontos. 11-5.

12. perc: Barján fölé durrantja a labdát. Puhalák a szélről eredményes ezúttal (előbb beállóból volt az). 12-5.

13. perc: Edwige kap labdát a gyors győri akció végén, és szerez gólt. 13-5. Belemenés Marincsáknál.

14. perc: Háta mögött passzol Hansen Brattsetnek, ő meg bedobja a labdát a kapuba. 14-5.

16. perc: Barján passzívból dob gólt. 14-6.

17. perc: Knedlikova a szélről eredményes. 15-6. Balog helyére jön Horvát Dorina a vendégek kapujába.

18. perc: Barján lövését védi Kiss. Oftedal csapja be védőjét egy testcsellel, és dob szép gólt. 16-6. Barján ismét test mellől, talpról talál a győri kapuba, nyolc méterről. 16-7.

19. perc: Mitrovic lövését sáncolja le a győri fal, aztán Barján lövését védi Kiss. Knedlikova kis híján labdát szerez.

20. perc: A hosszú békéscsabai támadást Mitrovic zárja le góllal. 16-8. Hansenre kilép egy védő, így Oftedal előtt nyílik lehetőség a gólszerzésre. 17-8.

21. perc: Edwige szerez labdát, Oftedal lövi be a ziccert. 18-8. Kukely Anna rontott lövése után időt kér Danyi Gábor. Jön a pályára Nze Minko, Kristiansen és Kurtovic.

22. perc: Kristiansen a kapufát találja el. Büntetőből eredményes Marincsák. 18-9.

23. perc: Knedlikova váltja gólra Nze Minko passzát. 19-9.

24. perc: Kristiansen a sáncot találja el.

25. perc: Jobb szélről Kovács Anett az első gólját lövi ezen a meccsen. 19-10. Puhalák a kapufára lövi a labdát.

26. perc: Mitrovic eredményes. 19-11. Dombit küldik ki két percre. Megint a jobb szélről érkezik a gól, Knedlikovától. 20-11.

27. perc: Mitrovic passzívból lövi el, Kiss könnyedén véd.

28. perc: Labdát veszít az ETO, Kovács a lerohanás végén betalál. 20-12. Végre megtalálja a labda a győri beállót, Edwige örülhet a gólnak (a nézőkkel együtt). 21-12.

29. perc: Marincsák harcol ki büntetőt, Barján értékesíti. 21-13.

30. perc: Kurtoviccal szemben belülvédekezés miatt jár a büntető, Kurtovic áll oda, és bedobja a hetest. 22-13. A dudaszó előtt másodpercekkel talál be Kovács Anett szép mozdulat után. 22-14.

31. perc: Grimsbö és Amorim a pályán a második félidő elején. Barján eredményes az első támadás végén. 22-15.

32. perc: Győri hetes, Kurtovic büntet ismét. 23-15.

33. perc: Marincsák a kapufát találja el, a győri akció egy rossz passz miatt gyorsan véget ér.

34. perc: Kristiansennek rossz a passz, Mitrovic betalál a másik oldalon. 23-16. Knedlikova tűnik fel középen, Amorim passzával kapufa fordul, és be is lövi az ötödik gólját. 24-16.

35. perc: Amorim labdaszerzése után Oftedal értékesíti a ziccert. Ő is ötgólos már. 25-16.

36. perc: Passzívból passzolják el magukat a csabaiak, Oftedal robog ismét a kapuig. 26-16. Időkérés a vendégeknél.

37. perc: Oftedal ezúttal a saját maga által megszerzett labdával megy a kapuig, és a gólig. 27-16. Marincsák eredményes. 27-17.

38. perc: Knedlikova ismét középről szerez gólt. 28-17. Kovács lövését Grimsbö védi.

39. perc: Nem jó a passz most Oftedalnak.

40. perc: Grimsbö védi Kukely Anna lövését. Lépéshiba Barjánnál. Brattset gyorsan lezárja a győri támadást egy góllal. 29-17.

41. perc: Grimsbö véd ismét, Puhaláké a gyors győri találat. 30-17. Jön Faluvégi és Fodor az Audi ETO-ban.

42. perc: Kukely Anna góljára Oftedal másodperceken belül góllal felel. 31-18. Barján lövése becsorog Grimsböről. 31-19.

43. perc: Első gólját lövi Amorim. 32-19.

44. perc: Grimsbö Kovács lövését védi, azonban Mézes Lauráé a kipattanó, ő pedig már betalál. 32-20. Kristiansen ismét a pályán, mindjárt egy góllal hívja fel erre a figyelmet. 33-20.

45. perc: Mézes ejtése pontos, Nze Minkótól jön a gyors válasz. 34-21. Bottó Rózsát küldik ki két percre a játékvezetők.

46. perc: Mitrovic lövése nem jó, a túloldalon Faluvégi eredményes emberelőnyből. 35-21. Kovács Anett gólt szerez, Nze Minko válasza ezúttal is nagyon gyorsan jön. 36-22.

47. perc: Grimsbö védése után megint Mézeshez kerül a labda, a békéscsabai balszélső pedig ismét gólt szerez. 36-23.

48. perc: Kovács Anett ziccere kimarad, Grimsbö védi ki. Edwige aztán büntetőt harcol ki. Kristiansen értékesíti a hetest. 37-23.

49. perc: Grimsbö véd ismét, Marincsák sem tudott most betalálni. Edwige ellen most támadóhibát fújnak, a csabai akció pedig időkérés miatt szakad félbe ideiglenesen.

50. perc: Mitrovicot blokkolja Edwige, aztán Mitrovic lövését védi Grimsbö. Nem jó a passz Fodornak a szélre.

51. perc: Amorim találatával nő tizenötre a győri előny. 38-23.

52. perc: Amorim labdát csen, Nze Minko gólt dob belőle. 39-23.

53. perc: Mitrovic eredményes. A győri támadásba ismét hiba csúszik. 39-24. Grimsbö indítása kicsit hosszú Kurtovicnak.

54. perc: Barján góljával: 39-25. Aztán Kovás Anna is betalál. 39-26. Nze Minkóé a negyvenedik. 40-26.

55. perc: Gyors győri gól Faluvégitől. 41-26.

56. perc: Kovács lövését védi Grimsbö, a győri támadás azonban ismét idő előtt véget ér egy rossz passz miatt.

57. perc: Grimsbö véd ismét. Faluvégi lövését ezúttal védi Horvát. Amorim lövésénél viszont már tehetetlen a Békéscsaba kapusa. 42-26.

58. perc: Fodor a labdaszerzés és lefordulás után gólt szerez. 43-26. Barján eredményes a másik oldalon. 43-27.

59. perc: Faluvégi lövését ismét védi Horvát. Elég sok a hiba a győri támadásoknál: most Edwige labdája nem jó Nze Minkónak.

60. perc: Nze Minko labdát szerez, és a kapuig viszi. 44-27. Kurtovic is gólt szerez, Marincsák még válaszol rá, aztán véget ér a meccs. 45-28.

Előzetes:

Danyi Gábor együttese továbbra is magabiztosan őrzi pozícióját a bajnoki tabella élén, míg következő ellenfele, a Békéscsaba a sereghajtók táborát erősíti. Horváth Roland tanítványai 17 lejátszott mérkőzést követően 2 győzelemmel, 1 döntetlennel és 14 vereséggel a 13. helyről várják a hétközepi összecsapást. A felek 2019 októberében már összemérték erejüket, mikor is 19-30-as végeredménnyel zárult zöld-fehér mezes kedvenceink idegenbeli szereplése, így a mérkőzés abszolút esélyeseként várhatják a szerda estét – írja a gyorietokc.hu.

Az alábbi videóból kiderül, milyen várakozásokkal tekint Kiss Éva a közelgő találkozóra:

A mérkőzést online közvetítjük 18 órától.