2014.11.11. 19:23

Ilyet! A Gyirmót ismét simán legyőzte az ETO-t

Azután, hogy a Gyirmót a Magyar Kupából kiejtette az ETO-t, s ez Horváth Ferenc állásába került, a győri zöld-fehérek a Ligakupában sem tudtak visszavágni a kék-sárgáknak.

Győri ETO FC–Gyirmót FC Győr 1–3 (0–1)
Ligakupa, D csoport, 5. forduló, Győr, 200 néző. V.: Kovács G.

ETO: Kamenár – Svec, Kelemen (Medgyes, 85.), Sztanisic, Sváb (Tóth D., 85.), Andric (Szabó B., 73.), Kamber, Stieber, Illés (Kerékgyártó, 80.), Völgyi (Vankó, 80.), Kvilitaia. Megbízott vezetőedző: Fórián Zsolt.

Gyirmót: Deli – Kovács, Lengyel, Présinger, Farkas M.
(Maidics, 80.), Kollár (Csemer, 71.), Molnár (Szegi, 64.), Paku, Fekete (Kiss M., 54.), Kákonyi, Andorka (Tóth N., 66.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

Gsz.: Kvilitaia (58.), ill. Paku (25.), Tóth N. (72.), Kiss M. (90.).

Az első félidőben Paku lövésével szerzett vezetést a vendégcsapat. Szünet után még egyenlíteni tudott az ETO, de a Gyirmót rátett egy lapáttal és nyert.

Fórián Zsolt: – Sajnos ma többen dekoncentráltan játszottak. Az első gólt nagy figyelmetlenség után kaptuk, amelyet követően csak futottunk az eredmény után a szervezetten játszó Gyirmót ellen.

Sisa Tibor: – Örülök a fiataljaink helytállásának, szépen lépegetnek előre. Ha minden igaz, ismét sporttörténelmet írtunk, hiszen eddig a Ligakupában sem győztünk az ETO ellen.

A D csoport másik mérkőzésén: Csákvár–Budapest Honvéd 5–2.
A csoport állása: 1. Bp. Honvéd 5 18–12 10 pont, 2. Győri ETO 5 17–11 10, 3. Csákvár 5 13–19 4, 4. Gyirmót 5 6–12 4

Lombard Pápa–Soproni VSE-GYSEV 1–0 (0–0)
Ligakupa, G csoport, 5. forduló, Pápa, 50 néző. V.: Barna.

Pápa: Szücs L. – Zulevs, Nagy T. (Kenesei, a szünetben), Csizmadia, Bogunovic, Böröczky, Sluka (Coroian, 60.), Tóth G., Csilus T. (Király B., 65.), Waltner (Benkő, 79.), Popin (Faggyas, a szünetben). Vezetőedző: Lengyel Ferenc.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Sifter, Jovetic, Maráczi (Pintér A., 60.), Tóth (Deme, 60.), Fazekas N., Pető B., Kovács Á. (Szabó, a szünetben), Eszlátyi, Horváth P. (Mészáros M., 57.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Kenesei (83.).

Alacsony színvonalú mérkő- zésen magabiztosan nyert a Lombard Pápa a kissé kedvetlenül futballozó SVSE ellen. A csereként beállt Kenesei egy szabadrúgás után mesterien csavarta a labdát a soproni kapu bal felső sarkába. Kovács Ádám bokaszalag-sérülést szenvedett.
Lengyel Ferenc: – Minden kezdet nehéz és egyben fontos is. Ez volt az első meccsem a Lombard kispadján. Amit két napig gyakoroltunk, azt visszakaptam a játékosoktól.

Supka Attila: – A mezőny- ben egyenrangú ellenfelei voltunk a pápai csapatnak. Nem érdemeltünk vereséget.

A G csoport másik mérkőzésén: Siófok–Haladás 0–4.

A csoport állása: 1. Haladás 5 10–3 10 pont, 2. SVSE-GYSEV 5 5–5 7, 3. Lombard Pápa 5 4–5 7, 4. FGSZ Siófok 5 3–9 4.

19.58 - Újra legyőzte a Gyirmót az ETO-t, az eredmény 3-1 a kék-sárgák javára. A mérkőzés tudósítását itt olvashatják el.

18.22 - Szoros meccsen nyert a Pápa a Sopron ellen

A Pápa a Sopront győzte le hazai pályán a labdarúgó Ligakupa ötödik fordulójának keddi játéknapján. A bakonyi csapat kispadján most debütált a hétfőn kinevezett vezetőedző, Lengyel Ferenc.

G csoport: Lombard Pápa Termál FC-Soproni Vasutas 1-0 (0-0) korábban: FGSZ Siófok-Szombathelyi Haladás 0-4 (0-0) A csoport állása: 1. Szombathelyi Haladás 10 pont, 2. Soproni Vasutas 7 (5-5), 3. Lombard Pápa Termál FC 7 (4-5), 4. FGSZ Siófok 4.

Később: D csoport: Győri ETO FC-Gyirmót 18.00.