NB II Foci

2020.08.09. 13:04

Labdarúgó NB II – Gyirmót FC-Haladás 2-1 + Fotók

Simon András, a Haladás korábbi játékosa beállt, és eldöntötte a mérkőzést a Gyirmót javára.

Fotó: Gyirmót FC Győr hivatalos oldala/Facebook

LABDARÚGÓ NB II., 3. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 2-1 (0-0)

Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion. Vezeti: Barna Gábor (Kiss Balázs, Baghy Csaba)

Gyirmót FC Győr: Rusák – Major, Hudák, Széles, Hajdú – Nagy P., Lázár P., Szatmári – Herjeczki, Varga B., Heffler. Vezetőedző: Csertői Aurél

Szombathelyi Haladás: Verpecz – Tóth D., Holdampf, Medgyes, Devecseri, Rácz, Szekér, Csilus, Bosnjak, Mocsi, Kiss B. Vezetőedző: Mátyus János

Sárga lap: Lázár (30'), Major (55'), Bosnjak (74'), ill. Tóth B. (51')

Gólszerző: Szatmári (53'), Simon A. (68'), ill. Rácz (58')

90. perc: Heffler szabadrúgása az oldalhálót találja el. Elég sokan talpra ugrottak a hazai szurkolók közül, mert ők benn látták. Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Cserél a Gyirmót: Herjeczki helyére Lustyik érkezik.

86. perc: Heffler lövi kapura 23-ról, jobbról a szabadrúgást. Szatmári nem tud belepiszkálni (ezúttal is érkezett középen), Verpecz így előre vetődve megfogja a labdát.

84. perc: Devecseri becsúszva éri el a labdát, Simon tisztán mehetett volna kapura.

81. perc: Hajdút kell ápolni.

77. perc: Heffler jobboldali szögletét Hudák fejeli kapu mellé.

75. perc: Nagy Patrik nem tudja folytatni, Vass Ádám érkezik a helyére.

74. perc: Bosnjak kap sárgát, a félpályánál rúgta fel Nagy Patrikot (akit egyébként ápolni is kell).

72. perc: Rácz 20 méterről remekül lövi kapura a szabadrúgást, Rusák a bal felsőből tolja a labdát szögletre.

68. perc: Simon góljával ismét vezet a Gyirmót! Balról Hajdú adja be a labdát középre, az imén beállít korábbi szombathelyi játékos, Simon A. a kapu jobb felső sarkába fejel. 2–1.

66. perc: Cserél a hazai csapat: Simon A. érkezik Varga B. helyére.

58. perc: Egyenlít a Haladás! Bosnjak a bal szélről teszi vissza a labdát a második hullámban érkező Rácznak, akinek még arra is van ideje, hogy igazítson a labdán, majd 13 méterről a jobb felsőbe lő. 1–1.

54. perc: Major kap sárgát.

53. perc: Vezet a Gyirmót! A jobb oldalon Major kap labdát, a tizenhatos sarkáról középre lövi a labdát, amibe az ötösön Szatmári teszi bele a lábát. Verpecz tehetetlen. 1–0.

51. perc: Tóth B. kapott sárga lapot talpalásért.

46. perc: Kettőt is cserélt a szünetben Mátyus János, Medgyes és Tóth D. helyett Schimmer és Tóth B. folytatja.

45+1. perc: Balról, a kaputól 23 méterről lőhet szabadrúgást a Gyirmót; Nagy P. rövidre tartó lövése csemege Verpecznek. Ezzel véget is ér az első félidő.

41. perc: Bosnjak lövi kapura a labdát a tizenhatos bal sarkától, Rusáknak nagyot kell védenie.

38. perc: Major jobboldali beadása Varga B. fejéről kerül Herjeczki elé, aki kapusából 13 méterről kapu fölé lő.

32. perc: Nem szabadul fel a gyirmóti kapu, egy újabb jobboldali szabadrúgás után nem sokkal Medgyes lövi el a labdát 13 méterről, laposan. Rusák magabiztosan fogja a lövést.

31. perc: A kaputól 19 métere végezhet el szabadrúgást a Haladás, Kiss Bence lövése a sorfalról pattan szögletre. A szöglet után már nem forog igazán veszélyben Rusák kapuja, kirúgással folytatódhat a játék.

30. perc: Lázár kap sárgát reklamálásért.

27. perc: 27 méterről szánja el magát lövésre Nagy Patrik. Körülbelül egy méterrel magasabb a lövés, mint a kapu.

23. perc: Egészségügyi szünet szakítja meg a játékot egy rövid időre.

18. perc: Heffler lövi kapu felé a labdát középről, 28 méterről, de a lövése a kapu mellé száll.

12. perc: Herjeczki passza után Szatmári lövi el a labdát 22 méterről, balról: a lövés kapu mellé pattan.

8. perc: Medgyes 20 méterről lövi a labdát a kapu fölé.

6. perc: Megint Herjeczki a főszereplő, a saját térfelén megszerzett labdával jól indítja a bal szélen Hefflert, aki egy csellel becsapja a védőjét, majd 12 méterről a kapu fölé lő.

4. perc: Herjeczki iramodik meg a jobb oldalon, a védője hátulról taszít rajta egyet a tizenhatoson belül. Barna szerint ez nem ér büntetőt.

1. perc: Barna Gábor sípszavára elkezdődik a mérkőzés. Sárgában a hazaiak, fehérben a vendégek. Utóbbiak kezdik a meccset, amit körülbelül 450 néző figyel a helyszínen.

Ismét a bajnokság első szakaszában találkozik egymással a Gyirmót FC Győr és a Szombathelyi Haladás. A zöld-fehérek Gyirmóton kezdték a 2019/2020-as bajnokságot: akkor 1–1-re végeztek. A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Szombathelyi Haladás vasárnap megint a Gyirmót FC Győr otthonában lép pályára.