2019.05.21. 23:07

Férfi kosárlabda NB I - Óriási izgalmak végén a Körmend nyert Sopronban

Desonta Bradford hat másodperccel a vége előtt dobott duplájával nyert a vasi csapat.

Sopron KC–Körmend 89–90 (31–14, 11–23, 16–30, 31–23)

Sopron, férfi NB I-es negyeddöntő, 2. mérkőzés, 2000 néző. V.: Benczur, Győrffy, Balogh.

SKC: WARNER 33/21, LEMAR 19/6, Supola 7/3, Wiggins 6/3, GORDON 19. Cs.: Dénes 2, Molnár M. 4, Werner. Edző: Sabáli Balázs.

Körmend: Price 9/3, BRADFORD 18, FERENCZ 19/15, HAMMONDS 21/9, Delas 6. Cs.: Thames 5, Csorvási 12, Kiss M. Edző: Matthias Zollner.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Körmend javára.

Ferencz hármasára egységes csapatjátékot s jó dobóformát mutatva, Lemar és Supola vezérletével egy 15–2-es rohammal felelt az SKC. A körmendi időkérés sem törte meg a hazai lendületet, remek támadójátékkal 17 pontos előnyt szerzett a Sopron. A második etap első felében tartotta ezt a 15 pont körüli előnyét az SKC, ám a félidő hajrájában pontatlanná vált a játéka, s a hazaiakat egész pályás letámadással fárasztó Körmend szünetig 5 pontra feljött.

Szünet után a Sopron fokozatosan fáradt, a Körmend pedig egyre pontosabbá, magabiztosabbá vált, s a záró etap elején 10 pont fölötti előnyt szerzett. Az SKC azonban nem adta fel, a Warner–Lemar kettős sziporkázó játékával a záró etap közepén 1 pontra feljött, sőt, 3 és fél perccel a vége előtt utóbbi hármasával át is vette a vezetést, majd a végsőkig kiélezett végjátékban Bradford kosarával a Körmend nyert.

Sabáli Balázs: – Remekül kezdtünk, a mai játékunk összehasonlíthatatlanul jobb volt a párharc első meccsén nyújtott teljesítményünknél. Sajnos a két középső negyedben sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk olyan intenzitással játszani, hogy megtartsuk az előnyt, s ez megpecsételte sorsunkat. A negyedik negyedben nagy hajrát nyitottunk, de a végén nem volt szerencsénk. Nulla-kettő után nehéz bármit is mondani, de szeretnénk megismételni a mai játékunkat Körmenden, ahová nem feltartott kezekkel megyünk.

Eredmények: negyeddöntő, második mérkőzések:

JP Auto-JKSE - Pécsi VSK-Veolia 68-76 (17-18, 14-22, 23-14, 14-22)

Az állás: 2-0 a Pécs javára.

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 97-103 (16-21, 28-19, 27-29, 26-34)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 56-85 (20-20, 8-27, 15-18, 13-20)

Az állás: 2-0 a Szombathely javára.