2018.05.13. 09:17

Bajnokok Ligája győztes az Audi ETO: Kiss Éva bravúr a végén - Audi ETO-Vardar Szkopje 27-26 - FOTÓK

Megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában.A döntőben hosszabbításban 27-26-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét.

BAJNOKOK LIGÁJA GYŐZTES AZ AUDI ETO

A BL-győztes csapat névsora: Afentaler Sára, Anja Althaus, Mireya González Álvarez, Eduarda Amorim, Bódi Bernadett, Yvette Broch, Fodor Csenge, Kari Aalvik Grimsbö, Cornelia Nycke Groot, [namelink name="Görbicz Anita"], Anne Mette Hansen, Kiss Éva, Jana Knedlikova, Nora Mörk, Stine Bredal Oftedal, Pál Tamara, Puhalák Szidónia, Tomori Zsuzsanna, Varga Emőke, vezetőedző: [namelink name="Ambros Martín"], edző: Danyi Gábor

Ünnep és örömtánc

BAJNOKOK LIGÁJA GYŐZTES AZ AUDI ETO - ÍGY ÜNNEPELT A CSAPAT

Győri Audi ETO-Vardar Szkopje Hosszabbítás: 27-26 (24-24)  - A rendes játékidőben: 20-20 (9-9)

V: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (francia)

A címvédő Győri Audi ETO KC hosszabbítás után 27-26-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája fináléjában, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntőben, vasárnap.

A szünetben 9-9 volt az állás, és ahogyan a két együttes tavalyi fináléjában, ezúttal is döntetlennel zárult a rendes játékidő (20-20), így hosszabbításra volt szükség.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győriek holland irányítója, Cornelia Nycke Groot volt nyolc góllal, a hosszabbítás "hősének" pedig a brazil Eduarda Amorim és Kiss Éva kapus bizonyult.

Ez volt a 16. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda BL, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetében. A mérleg immár hat győzelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr SE, 2013-ban, 2014-ben, tavaly és idén pedig a Győr ért fel a csúcsra.

A meccs MVP-je - Amandine Leynaud, a Vardar Szkopje kapusa

Női kézilabda Bajnokok Ligája - Audi ETO-Vardar Szkopje 27-26

Online közvetítés

Hosszabbítás 2. félidő

5. perc: Kiss Éva ziccer védett ziccert három másodperccel a vége előtt - Bajnokok Ligája győztes az Audi ETO

5. perc: 27-26 - Lekic gyorsan betalált

4. perc: Broch két perc

3. perc: 27-25 - Amorim újabb gólja. Majd Kiss Éva védett.

3. perc: 26-25 - Covic gólja

2. perc: 26-24 - Lazovic gólja

2. perc: 26-23 - Bódi gól a szélről

1. perc: 25-23 - Groot belőtte a hetest

Hosszabbítás 1. félidő: 24-23

5, perc: 24-23 - Bódi még a lefújás előtt

5. perc: 23-23 - A Vardar válaszolt

5. perc: 23-22 - Ismét amorim lőtt gólt. Cvijic-et kiállították

5. perc: 22-22 - Lekic gólja

3. perc: 22-21 - Amorim bomba kitámasztásból

2. perc: 21-21 - Radicevic belőtte a hetest

1. perc: 21-20 - Amorim emelkedett és lőtt

1. perc: a Vardar kezdett

2. félidő - 20-20

30. perc: a Vardar nem tudott gólt lőni. Hosszabbítás jön: kétszer öt perc.

30. perc: 20-20 - Amorim belőtte. Vardar időkérés. Kilenc másodperc a végéig.

30. perc: 21 másodperc, az ETO támad

30. perc: 19-20 - Lekic cunderrel lőtte a 20. gólt. ETO időkérés

30. perc: 19-19 - Groot belőtte a hetest

29. perc: 18-19 - Lazovic ismét

29. perc: Althaust küldték ki két percre.

27. perc: 18-18 - Lazovic a gólszerző

27. perc: 18-17 - Oftadal vitte be.

26. perc: Broch kapott büntetést

24. perc: 17-17 Radicevic futott be, és lőtte be

23. perc: 17-16 - Gyorsan forult az ETO, Grott belőtte

22. perc: 16-16 - Groot vágta be a büntetőt

22. perc: Lazovic kapott két percet

21. perc: 15-16 - Ismét Radicevic fejezte be

21. perc: 15-15 - Groot talált be középről

19. perc: 14-15 - Radicevic villant

17. perc: Görbicz hibázott hetest

16. perc: 14-14 - Penezic átlövésből

16. perc: 14-13 - Görbicz vitte be a szélről

15. perc: időt kér a Vardar Szkopje

14. perc: 13-13 - Hansen felugrásból a hosszúba

12. perc: Lekic hetesét védte Grimsbo

12. perc: 12-13 - Bódi fejezte be a gyors indulást

11. perc: Cvijic kapott két percet, de labdát szerzett a Vardar.

10. perc: 11-13 - Ismét Lacrabere bal keze villant

10. perc: 11-12 - Görbicz belőtte.

9. perc: Ambros Martín kapott sárga lapot. Hansen harcolt ki büntetőt.

9. perc: 10-12 - Lacrabere volt eredményes

8. perc: 10-11 - Hansen vitte be

8. perc: Lekic harcolt ki hetest. Kimaradt. A második elrontott Vardar büntető.

6. perc: Amorim megkapta második két perces büntetését is

4. perc: 9-11 - Cvijic beállóból

3. perc: Görbicz lőtte fejbe a kapust

2. perc: 9-10 - Kuznetsova a bal szélről

1. perc: a Vardar kezdett emberelőnyben.

Az Audi ETO az első félidő 17. és 28. perce között nem tudott gólt lőni. Mindkét védelem és a kapusok is a helyükön voltak az első félidőben.

1. félidő: 9-9

30. perc: Görbicz kapott két perces büntetőt.

30. perc: 9-9 - Görbicz belőtte a hetest

29. perc: 8-9 - Penezic második golja

28. perc 8-8 - Emberelőnyből Bódi szedte össze és lőtte a hosszúba:

28. perc: Cvijic kapufa. Lekic kapott két percet.

26. perc: 7-8 - Ejtés a bal szélről

26. perc: Ambros Martín időt kért

25. perc: 7-7 - Jobb szélről egyenlít a Vardar.

25. perc: 7-6 - Lekic ismét

20  perc: 7-5 - Leindulták az ETO-t

19. perc: Grimsbo védte Lekic ziccerét. A kipattanó után hetes. Kimaradt a büntető

17. perc: időt kért a Vardar Szkopje

17. perc: 7-4 - Ismét győri labdaszerzés. Groot belőtte.

15. perc: előbb a magyar kapus védett nagyot, majd a macedón. Aztán Grimsböt lőtték fejbe. Puhalák a jobb szélen.

14. perc: 6-4 - Grott középről lőtte ki a jobb alsót

13. perc: 5-4 - Lekic eredményes ismét

13. perc: Broch helyett Althaus a beálló, kapufát lőtt

12. perc: Görbicz kapufa a bal szélről

11. perc: 5-3 - Groot szerzett labdát és belőtte a ziccert

9. perc: 4-3 - Lekic lőtt talpról

9. perc: Bódi ziccerét védte a kapus

7. perc: 4-2 - Penezic talált be

7. perc: 4-1 - Hansen átlövésből a kapus lába között.

6. perc: Cvijic lőtt óriási kapufát

6. perc: 3-1 - Oftedal jobb lövőből, kitámasztásból

5. perc: Lekic harcolt ki hetest. 2-1 - Lacrabere belőtt.

4. perc: előbb Broch kapott sárga lapot, majd Amorim két percet.

4. perc: 2-0 - Broch lőtt gólt beállóból Oftedal passza után.

3. perc: Cvijic kapott sárga lapot

2. perc: Groot kapott sárga lapot.

1. perc: 1-0 - Amorim találata.

1. perc: zöldben a Győr, fehér-feketében a Vardar. Az ETO kezdett. Grimbso véd. Broch, Grott, Görbicz, Amorim, Oftedal és Bódi a kezdő.

Edző: Ambros Martin (spanyol) - Győri Audi ETO KC

17.45 - Érdekességek: hetedszer BL döntőben az Audi ETO. Tavaly is a Vardar volt az ellenfél. 2017-ben hosszabbításban nyert az ETO 31-30-ra.

17.17 - Komoly mérkőzésen van túl a csapat. A terv ugyanaz mint szombaton, hasonló meccset játszani - fogalmazott a mérkőzés előtt Ambros Martín. A cél, nyomás alá helyezni az ellenfelet védekezésben. Tudjuk mire képes a Vardar, de azt is tudjuk, mi mire vagyunk képesek.

17.15 - A Papp László Sportarénában Görbicz Anita születésnapja alkalmából énekelték el a Happy Birtday-t

Döntőben a címvédő Győri Audi ETO

A címvédő Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati, első játéknapján. A mezőny legjobbja a győriek holland irányítója, Cornelia Nycke Groot volt, aki hét gólt szerzett. Az ETO 11. alkalommal játszott elődöntőt a BL-ben, és 2009, 2012, 2013, 2014, 2016 és 2017 után a hetedik döntőjére készülhet. Ez lesz a 16. magyar érdekeltségű döntő a női BL, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetében.

Fotók az elődöntőről

Női kézilabda BL Final4 - CSM Bucuresti-Audi ETO 20-26

Így szurkoltak Győrben az Audi ETO-nak

Ismét a Vardar

A macedón Vardar Szkopje 25-19-re legyőzte az orosz Rosztov-Don csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati, első játéknapján, és a vasárnapi fináléban a címvédő Győri Audi ETO-val találkozik. A meccs legeredményesebb játékosa a macedónok szerb irányítója, Andrea Lekic, valamint horvát balátlövője, a nyártól már a Siófokot erősítő horvát Andrea Penezic volt, egyaránt hét góllal.

Eredmény, elődöntő: Vardar Szkopje (macedón) - Rosztov-Don (orosz) 25-19 (10-7)

a legeredményesebb játékosok: Penezic, Lekic 7-7, Radicevic 4, illetve Ilina 5, Bulatovic, Dembélé, Vjahirjeva 3-3

A döntő vasárnap 18 órakor kezdődik

3. helyért: CSM Bucuresti - Rosztov-Don 15.15

döntő: Győri Audi ETO KC-Vardar Szkopje 18.00

Női kézilabda BL - Az eddigi magyar döntősök

A Győri Audi ETO KC idei döntője lesz a 16. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda Bajnokok Ligája, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetében. Az eddigi sikermérleg öt győzelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr SE, 2013-ban, 2014-ben és tavaly pedig a Győr ért fel a csúcsra. A győriek eddig 11 alkalommal játszottak döntőt a nemzetközi porondon: az EHF Kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a BL-ben háromszor (2009, 2012, 2016) veszítettek.

Az eddigi magyar érdekeltségű BEK-, illetve BL-döntők

1965: HG Köbenhavn (dán)-Bp. Spartacus 21-16 (első mérkőzés: 14-6, visszavágó: 7-10)

1971: Szpartak Kijev (szovjet)-Ferencvárosi TC 11-9

1978: TSC Berlin (NDK-beli)-Vasas SC 19-14

1979: Szpartak Kijev-Vasas SC 27-26 (13-17 és 14-9)

1982: Vasas SC-Radnicki Beograd (jugoszláv) 50-43 (29-19 és 21-24)

1993: Hypo NÖ (osztrák)-Vasas SC 40-25 (17-14 és 23-11)

1994: Hypo NÖ-Vasas SC 45-39 (20-18 és 25-21)

1999: Dunaferr SE-Krim Ljubljana (szlovén) 51-49 (25-23 és 26-26)

2002: Kometal Szkopje (macedón)-Ferencváros 51-49 (25-27 és 26-22)

2009: Viborg (dán)-Győri ETO KC 50-49 (24-26 és 26-23)

2012: Buducnost Podgorica (montenegrói)-Győr 54-54 (27-29 és 27-25)

2013: Győr-Larvik (norvég) 47-43 (24-21 és 23-22)

2014: Győr-Buducnost Podgorica 27-21

2016: CSM Bucuresti (román)-Győr 29-26, hétméteresekkel

2017: Győr-Vardar Szkopje (macedón) 31-30, hosszabbítás után

Ambros Martín: végrehajtottuk, amit  elterveztünk

Ambros Martín vezetőedző szerint a Győri Audi ETO KC taktikailag végrehajtotta, amit tervezett, ennek köszönheti, hogy legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati, budapesti elődöntőjében.

Egész héten erre készültünk, és amit erre a mérkőzésre terveztünk taktikailag, sikerült végrehajtanunk. Fontos volt, hogy nyugodtak maradjunk függetlenül attól, éppen mennyi az állás"

- nyilatkozta a sajtótájékoztatón az idény végén - hat év után - távozó szakvezető. A címvédő győriek 26-20-ra győztek, a bukarestiek csak a második félidőben, 16-16-nál tudtak egyenlíteni, de egyszer sem vezettek. Ambros Martín hangsúlyozta, próbálták agresszív, kemény védekezéssel nyomás alatt tartani ellenfelüket, ami sikerült is, de amikor egy pillanatra nem figyeltek, nem összpontosítottak megfelelően, azt rögtön góllal büntették a románok.

Elégedett vagyok azzal, amit a statisztika mutat, fantasztikus munkát végeztek a játékosaink, és a szurkolóinkat is köszönet illeti. Nagyon nehéz szezon végén vagyunk, sok problémával kellett megküzdenünk, de ez mind nem számít, hiszen döntőben vagyunk"

- mondta a győztes edző. A tavaly nyáron igazolt norvég Stine Oftedal - aki hét lövésből öt gólt dobott - az első idényét játssza a BL-ben, és rögtön a döntőbe jutott új csapatával.

Fantasztikus érzés, hogy klubszinten is a legjobbak között szerepelhetünk. Csapatunk remek játékosokból áll, akikkel a végsőkig harcoltunk, nagyon boldog vagyok"

- nyilatkozta, s kiemelte a fantasztikus hangulatot.

A csapatkapitány, ezúttal balszélsőként játszó [namelink name="Görbicz Anita"] leszögezte, egy pillanatra sem ingott meg az együttes, még akkor sem, amikor 16-16-nál utolérte őket a román csapat.

Egy játékos bentről érzi, ha működik a csapatjáték, a védekezés. Végig kezünkben tartottuk a találkozót, az volt mindenkinek a fejében, hogy nem győzhet ma más, mint mi"

- fogalmazott. Hozzátette, pillanatnyilag nem érez fáradtságot, s bár vélhetően ez vasárnap reggelre másként lesz, nem foglalkozik vele.

A hét gólt szerző Cornelia Nycke Groot is a védekezést nevezte meg a siker kulcsaként, mint mondta, már az elején elhúzott ellenfelétől, s az egész találkozón remekül játszott a Győr. A másik szombati elődöntőre előretekintve leszögezte: két azonos erősségű csapat - az orosz Rosztov-Don és a macedón Vardar Szkopje - lép pályára, így szerinte bármelyik lehet az ellenfelük a vasárnapi fináléban, amelyet 18 órától játszanak a Papp László Budapest Sportarénában. A CSM Bucuresti vezetőedzője, a svéd Per Johansson kifejtette, kezdetben nem voltak kellően agresszívak, túlságosan távol játszottak a győriek védőfalától, ráadásul ellenfelük jobban védekezett az első félidőben.

"A szünetben próbáltunk megoldást találni a problémáinkra. A folytatásban nagyobb önbizalommal kézilabdáztunk, volt is jó néhány tiszta helyzetünk, amiket viszont kihagytunk. Bár sikerült egyenlítenünk, a Győr több ellentámadását is góllal tudta befejezni, mi viszont egyet sem, ez volt a legnagyobb probléma számunkra" - vélekedett a tréner. A román csapat dán balátlövője, a négy kísérletből egyszer eredményes Line Jörgensen arról beszélt, mindkét félidőt jobban kezdték a győriek, majd amikor csapatának sikerült egyenlítenie, az ETO remek védekezéssel és jó helyzetkihasználással eldöntötte a meccset.