siker

2020.08.16. 10:40

Atlétika – Bercsényis érmek és egyéni csúcsok az ob-n

A közelmúltban rendezték meg a 125. magyar bajnokságot, melyen a győri Horn-Bercsényi DSE is több versenyzővel vett részt.

Közülük hatalmas egyéni csúccsal szerzett ezüstérmet Répássy Hanna a felnőttek között. A tehetséges sportoló 800 méteren ért célba a második helyen. Eddigi rekordját 2:07,37 percre javította, amivel az U20-as európai ranglista 7. helyére került.

Előtte 400 méteren is megjavította egyéni legjobbját: 54,86-os idővel az 5. helyen végzett.

A 4x400 méteres váltóval, melyben Hanzlik Éva, Simon Virág és Szigeti Boglárka is szerepelt, a 6. helyen zárt.

4x400 – Simon Virág, Répássy Hanna, Szigeti Boglárka, Hanzlik Éva

Ötödik lett Kalácska Áron 110 méteres gátfutásban. Ő életében először lépte át a lélektanilag is fontos 15 másodperces határt. Új egyéni csúcsa: 14,98 mp.

A 4x100 méteres váltóban Pintér Dávid, Vecsey László és Horváth Márk után Kalácska Áron volt a befutó: a fiatalok a 6. helyet szerezték meg.

Kalácska hosszabb távon is kipróbálta magát a felnőttek között: 400 méteres gátfutásban a 8. helyen végzett (56,16 mp).

Ötödik helyet szerzett a női 4x100 méteres váltó is Hanzlik Éva–Szigeti Boglárka–Simon Virág–Sorok Klaudia összeállításban

Hatodikként zárt 100 méteres gátfutásban Sorok Klaudia 13,96-os idővel, míg Simon Virág női 200 méteres síkfutásban 25,06-os idővel hetedik lett. Simon az előfutamban 24,99 mp-es idővel a szezon legjobb eredményét produkálta.

Tizedik helyen futott be a célba a még csak ifjúsági korú Vecsey László, aki 400 méteren mérettette meg magát. Ideje 50,29 mp volt.

A győriek számára a következő verseny hétvégén a junior és utánpótlás országos bajnokság lesz. Itt már saját korosztályukban állnak rajthoz az atléták. Kiss Máté 400, Répássy Hanna 400 és 800, Simon Virág 100 és 400, Sorok Klaudia 100 gát, 100 és 200, Kalácska Áron 110 gát és 400 méteren, míg Horváth Sára hármasugrásban indul.