Online közvetítés

2025.06.01. 17:19

BL-győztes az ETO! Győri Audi ETO KC–Odense Handbold 29-27 - fotók

A Győri Audi ETO KC megvédte címét és hetedszer nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját

BL-győztes az ETO! Győri Audi ETO KC–Odense Handbold 29-27 - fotók

Győri Audi-ETO KC–Odense Handbold 29-27 (20-15)

Budapest, MVM Dome, női Bajnokok Ligája, döntő. V.: Mata Alvarez és Lopez Bustamante (spanyolok).

Az Odense legyőzésével hetedszer aranyérmes a Győri Audi ETO

A Győri Audi ETO KC megvédte címét és hetedszer nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 29-27-re legyőzte a dán Odensét a budapesti négyes döntő vasárnapi fináléjában. A győriek - akik egyszer sem voltak hátrányban az egész mérkőzésen - 11. alkalommal játszottak döntőt a legrangosabb európai kupasorozatban és hetedszer győztek. Korábban az EHF Kupában négyszer, a KEK-ben egyszer voltak finalisták, de azokat elveszítették.

A kisalföldi alakulat a legjobb négy közé 17. alkalommal jutott be, a négyes döntőben pedig - amelyet 11. alkalommal rendeztek a magyar fővárosban - tizedszer szerepelt. A fináléban 11. alkalommal volt érdekelt. Ellenfele, a negyeddöntőben a Ferencvárost búcsúztató dán Odense az első négyes döntőjében szerepelt, soraiban a BL történetében egyedüliként hétszeres győztes, ezzel csúcstartó Katrine Lundéval, aki a Viborggal, a Győrrel és a Vipers Kristiansanddal is nyerte már meg a legrangosabb európai kupasorozatot.

Mindkét csoportkörbeli találkozásuk a vendégek sikerét hozta: Dániában 34-32-re az ETO, Győrben 35-28-ra az Odense diadalmaskodott.

Az első pillanatoktól "hajrá, Győr!" kiáltásoktól zengett az MVM Dome, a kisalföldi drukkerek kedvencei pedig villámrajtot vettek, még öt perc sem telt el és már 5-1-es előnyt mutatott a kijelző. Időt is kért a Viperst korábban háromszor is BL-győzelemig vezető sikertréner, az Odensét irányító Ole Gustav Gjekstad. A játékmegszakítás nem hozott jelentős változást, négy-ötgólos különbséget tartott a hazai publikum űzte ETO.

A Győr kiváló védekezésére alapozva 11-5-re távolodott el, gyors visszarendeződésével és a határozott hatosfallal nem tudott mit kezdeni a rivális, míg a csapatkapitány Kari Brattset Dale bő negyedóra alatt négyszer vette be az északiak kapuját. Tizenhét perc után érkezett az Odense kapujába Lunde, ráadásul létszámfölényes támadójátékra állt át a skandináv alakulat. Hétgólos különbségről (13-6) egy négygólos sorozattal közelített a dán csapat, 13-10-nél időt kért a Győr vezetőedzője, Per Johansson. Ezzel némileg rendezte sorait a címvédő, öt találatra tornázta vissza a különbséget (17-12), és ezt a szünetig meg is tudta őrizni.

A fordulást követően újra az Odense tudott közelíteni (22-19), mindkét oldalon bővelkedtek hibákban a támadásvezetések, ekkor kevésbé volt gördülékeny és pontos a meccs. A játék szépségeit kevéssé felvonultató, nehéz periódusból a Győr tudott továbblépni (24-19), kihasználva ellenfele hatperces gólcsendjét, amelyhez jelentősen hozzájárult a kapuba fontos védésekkel beszállt Hatadou Sako.

Mindkét félnél akadtak látványos megoldások támadásban, a Győr pedig három találatnál nem engedte közelebb riválisát, épp ekkora különbséggel vágtak neki a záró öt percnek a felek (28-25). A végjátékban az Odenséből Lysa Tchaptchet piros lapot kapott, a dán együttes emberhátrányban is mínusz kettőre zárkózott az utolsó perc kezdetére, az egyenlítésre azonban nem volt esélye: a Győr úgy védte meg címét és ült fel hetedszer is Európa trónjára, hogy a négyes döntő hétvégéjén egyszer sem volt hátrányban.

Kari Brattset Dale, Dione Housheer és Estelle Nze Minko egyformán hat góllal, Sandra Toft három, Hatadou Sako négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon a sportági legendának számító 45 éves Lunde 12, míg Althea Reinhardt három lövést hárított, Mie Höjlund ötször talált be.

PERCRŐL PERCRE   

60. perc: Kétgólos előnnyel kezdődik az utolsó perc. Passzívban a győriek. Győri-Lukács lövést védi Lunde. A túloldalon jó a győri sánc, és egyre fogy az idő. Nem tud végül kapura lőni az Odense. Maradt az utolsó perc végén is a kétgólos különbség: megvédi BL-címét az Audi ETO!

59. perc: Passzívban az ETO, amikor Nze Minko lövését védi Lunde. Aune eredményes a jobb szélről. 29-27. Győri időkérés.

58. perc: Tchaptchet gázolja el oldalról Housheert. A két perc helyett a videózás után előkerül a piros lap. Jörgensen hétméteresét Reinhardt védi. Aardahl kap tisztán labdát. 29-26.

57. perc: Sako vádlival védi Burgaard ziccerét! Nagyon magasan védekezik a végén az Odense.   

56. perc: Jörgensen kilenc méterről vágja a jobb alsóba a labdát. 29-25

55. perc: Jörgensen kipasszolja a labdát a pályáról. Dán időkérés, az utolsó szalmaszál gyanánt. Hojlund gólt szerez. 28-25.

54. perc: Passzívban a győri támadás. Breistöl lövi el végül a labdát egy szabaddobás után, de Lunde hárít. Aztán eladják a labdát a dánok.

53. perc: De Paula labdát veszít, Halilcevic góllal büntet. 28-23

52. perc: Újabb hétméteres az Odense javára. A kapufa állja útját Rushfeldt Deila lövésének. Sako ennek is nagyon tud örülni. 

51. perc: De Paula összeszedi a passzt, és gólt dob. 28-22. Sako hárítja Tchaptchet kísérletét. Housheer lövése nem ér most gólt.

50. perc: Hét a hat ellen újra az Odense. De Paula küzd nagyot, támadószabálytalanság Aardahlnál. Per Johansson időt kér.

49. perc: Elveszik a labdát a játékvezetők a győriektől. 

48. perc: Lépéshiba Hojlundnál, Nze Minko eredményes a túloldalon. 27-22. Hojlund most gólt dob egy gyors támadás végén. 27-23.

47. perc: Hosszúra nyúlik a dánok támadása.

46. perc: Most Nze Minko kap gólpasszt De Paulától. 26-22

45. perc: Lunde védi Nze Minko lövését. Elver Hageso eredményes egy testcsel után. 25-22.  

44. perc: Passzívban a győriek. De Paula kínálja meg Brattsetet egy gólpasszal. 25-20. Dulfer szabálytalansága hétmétrest ér. Rushfeldt Deila lövését ezúttal nem tudja védeni a győri kapus. 25-21.

43. perc: Labdát veszít az ETO. Sako védi Rushfeldt lövését.  

42. perc: Hétméterest lőhet az Odense. Aagot Hansen ejteni próbál, de Sako számít erre, és lekapja a labdát a levegőből. 

41. perc: 19 469 a hivatalos nézőszám. Hojlund átlövése a kapuban. 24-20. Hovden a felső lécre ejti a labdát. 

40. perc: Housheer nagyot megy ma! 24-19. Ole Gjekstad, az Odense vezetőedzője kér időt.  

39. perc: Jörgensen bejátszása nem jó Brattsetnek. Sako védi Grundtvig lövését, a kapufa is segít egy kicsit. 

38. perc: Brattset Dale labdát szerez. 

37. perc: Dulfer labdát szerez. Az üres kapunál a kapufát találja el Hovden, de a kipattanót Fodor már belövi. 23-19.

36. perc: Fodort ütközi le Rushfeldt Deila: belemenés. Tchaptchet kiáll két percre Brattset Dale lerántásáért. Fodor lövése Lundét találja el.

35. perc: Hojlund betalál. 22-19. Nze Minko egy kínai figura végén a kapufát találja el. 

34. perc: Passzívig támad az ETO. Jörgensen távoli lövését a léc alól ki tudja ütni Lunde. 

33. perc: Housheer már öt gólnál jár. 22-17. Kiállítják két percre Housheert. Elver Hageso használja ki az emberelőnyt. 22-18.

32. perc: Hovden lövését védi Lunde. Hétméterest lőhet az Odense. Jön Sako, de nem tudja védeni Aagot Hansen lövését. 21-17.

31. perc: Fodor góljára Hojlund válaszol gólra a mádosik félidő első percében. 21-16.

30. perc: Kicsi a rakás volt a győri szaggatottnál: törlés miatt áll a játék fél perccel a félidő vége előtt. Burgaard átlövése ezúttal is gólt eredményez. 19-15. Győri támadással ér véget az első félidő, aminek a végén De Paula vágja a kapuba a labdát a bal kapufa és Lunde lába között. 20-15. Szünet következik, öt gól az ETO előnye 30 percnyi játék után

29. perc: Ten Holte jön, hogy védjen, de Housheer hétméteresénél kudarcot vall. 18-14. Elver Hageso labdát veszít. Nze Minko ível az üres kapuba. 19-14.

28. perc: Burgaard gólt szerez. 17-14. Housheer harcol ki büntetőt.  

27. perc: Brattset Dale elképesztő! 17-12. Tchaptchet gyorsan felel a gólra. 17-13. Nze Minko passza ezúttal nem jut el Brattsethez.

26. perc: Breistöl harmadjára a kapufát találja el. Grundtvig eredményes. 16-12. Győri labdavesztés után elszórják a dánok is a labdát.

25. perc: Passzívig támadnak a dánok. A kapufáról jön ki Valle Dahl lövése. Breistöl szabaddobása a sáncot találja el, aztán védi a lövését Lunde. 

24. perc: Toft védi Tchaptchet lövését! Housheer cikázik át a védelmen. 16-11

23. perc: Per Johansson időt kér. Nze Minko góljára Burgaard válaszol. Aztán megint Nze Minko szerez gólt. 15-11

22. perc: Jörgensen lövését megint védi Lunde. Működni látszik a hét a hat ellen: Fauske betalál. 13-10.

21. perc: Aardahl kap labdát tisztán. 13-8. Győri labdavesztés, Burgaard gólt dob. 13-9.

20. perc: Passzívban az ETO. Jörgensen erős lövését védi Lunde. 

19. perc: Passzívban a dánok, jó a sánc. Aztán egy pocsék lévés Fauskétől. Lagerquist, Blohm és Ryu is a pályán a győrieknél. Mze Minko passza nem jó. Tchaptchet eredményes. 13-7.

18. perc: R. Deila kozmetikázza kicsit az eredményt. 12-6. Lunde a kapuba. Felavatja őt Jörgensen egy kapufás góllal. 13-6.

17. perc: Housheer passzát Tchaptchet gyűjti be. R. Deila ellen jó Nze Minko sánca. Győri-Lukács pókhálózza ki a hosszú felsőt a jobb szélről. 12-5.  

16. perc: Hét a hat ellen az Odense. Fauske távoli lövését lábbal védi Toft. 

15. perc: Hosszúra nyúlik a dánok támadása. Nincs gól a végén. Most Housheer passzol Brattsetnek remekül. 11-5.

14. perc: Hojlund a kapufát találja el. Jörgensen bejátszása megtalálja Brattsetet: gól a vége. 10-5.

13. perc: De Paula lövését védi Reinhardt. 

12. perc: Housheer passzívból lő, Reinhardt véd. Halilcevic eredményes a bal szélről. 9-5.

11. perc: Housheer nagy gólt dob. 9-4. Megint labdát veszít az Odense, megint van Wetering volt szemfüles.  

10. perc: Brattset Dale befordul, és gólt szerez. R. Deila válaszol gyorsan, talán még emberelőnyben. 8-4

9. perc: Győri-Lukács is az ejtést választja, de a kapufa segít Reinhardtnak. Halilcevic sem szerencsésebb Győri-Lukácsnál: a kapufára ejti a labdát. 

8. perc: Kiegészül az Odense. Dulfer rángatja meg Elver Hageso mezét: két perc. Jobb szélről talál a kapuba Aagot Hansen, így használva ki a dánok emberelőnyét. 7-3.

7. perc: Aagot Hansen lövését védi Toft. Van Wetering ejti a labdát a kapuba. 7-2.

6. perc: R. Deila szépít. 6-2. Aardahlnak mutatják fel a két percet jelentő kézmozdulatot. Van Wetering lövését védi Reinhardt.

5. perc: Jörgensen remek bejátszását Brattset Dale váltja gólra. 4-1. Van Wetering csap le a labdára egy pontatlan dán passznál, az indítás után Győri-Lukács dob újabb gólt. 5-1. Időt kér a dán szakvezetés. Nem használt az időkérés: megint eladják a labdát a narancsmezesek, Nze Minko távolról dob gólt. 6-1.

4. perc: Ismét De Paula szerez gólt. 3-1. Győri-Lukácsnak jön össze a labdaszerzés. 

3. perc: Aagot Hansen íveli át hétméteresből Toftot. 2-1

2. perc: Housheer balra jön át, onnan szerzi a meccs első gólját. 1-0. Labdát szerez az ETO, de Nze Minko nem tud gólt szerezni lefordulásból. De Paula eredményes. 2-0.

1. perc: Zöldben a győriek, narancssárgában az Odense. A győri kapuban Toft kezd, a mezőnyben Nze Minko, Brattset Dale, Dulfer, Housheer, Győri-Lukács és van Wetering. A mérkőzést a dán csapat kezdi. Hojlund lövése nem ér gólt. Támadásban Jörgensen és De Paula jön Dulfer és Nze Minko helyére az ETO-ban.

ELŐZETES - A Győri Audi ETO KC hetedszer vagy az Odense először? 
Sok minden szól az ETO mellett, de a fáradt dánok már szombaton is megmutatták, őket nem szabad leírni, és főleg nem a 45 éves Katrine Lundét, aki korábban az ETO kapusa is volt.
A Magyar Nemzet összeállítása szerint az Odense kevés dologba kapaszkodhat, de az idei eredmények és a rutin mindenképpen motiválhatja a dán csapatot.
A mostani idényben a csoportkörben már találkozott egymással az ETO és az Odense. Ősszel nagy meglepetésre az ETO hazai pályán nagyon simán, 35-28-ra kikapott az Odensétől. A győriek egyetlen veresége ez volt az idei BL-kiírásban, az oly sokszor dicsért védelem ezen a meccsen nem muzsikált valami fényesen. Igaz, hozzá kell tenni, Per Johansson számára ekkor sérülések és betegségek miatt sokan nem álltak rendelkezésre. Januárban, Dániában az ETO már javított és két góllal nyert. A 45 éves Katrine Lunde eszén azonban nem igazán lehet túljárni. A sportág legendája télen igazolt az Odensébe, miután korábbi klubja, a Vipers megszűnt. A kapus az elődöntőben a második félidőben szállt be, és nem is akárhogyan. Húsz lövésből nyolcat megfogott (40 százalékos védési hatékonyság). Ugyanakkor a magyar szurkolóknak, különösen a fradistáknak nem kell mesélni a másik hálóőr, Althea Reinhardt képességeiről.

Most még a dánokat, jövőre az ETO-t erősíti

Különleges lesz a vasárnapi meccs Helena Elvernek, a dánok első számú irányítójának.
Az olimpiai bronzérmes kézilabdás érkezését az ETO már januárban bejelentette, így a BL-ben az utolsó meccse következik az Odense színeiben – ami a klub történetének első fináléja lesz éppenséggel. Elver szombaton sok hibával játszott, kilenc lövéséből négy gólt szerzett, de az egész éves teljesítménye rendkívül kiegyensúlyozott, a 27 éves játékos a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében például 13-szor talált az FTC kapujába. Ole Gustav Gjekstad vezetőedző is utolsó dobására készül a kispadon, miután az idény végén a norvég válogatott kispadjára távozik.

A kapusokon múlhat a döntő

Ha már Lunde és a dánok kapusteljesítménye ki lett emelve, akkor a győri páros mellett sem mehetünk el. Egy éve Sandra Toft volt a nyerőember, idén ez Hatadou Sako lehet. A francia kapus már az első itteni idényében felvette a ritmust, szombaton pedig a második félidőben állt be a kapuba. Sako remekül szállt be, 26 százalékos védési hatékonysága kevésnek tűnhet, de a kulcspillanatokban bravúrokat mutatott be, amik győzelmet értek.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában