Labdarúgás

2025.05.27. 12:19

Megvan a Mosonmagyaróvár osztályozós ellenfele

Kisorsolták az osztályozók párosításait. Az NB III rájátszásában a bajnok csapatok oda-visszavágós meccsen csapnak össze az NB II-es tagságért.

Megvan a Mosonmagyaróvár osztályozós ellenfele

Forrás: Credobus Mosonmagyaróvár Facebook

Az NB III északnyugati csoportjának győztese, a Credobus Mosonmagyaróvár a délkeleti bajnokkal, a Tiszakécskével találkozik.

NB III
A tavasszal veretlen Tiszakécske vár az óváriakra az NB III osztályozóján. Forrás: Tiszakécske LC Facebook

A Tiszakécske húsz győzelme mellett hétszer játszott döntetlent és háromszor szenvedett vereséget. Hatvannyolc rúgott góljuk mellett csupán huszonötöt kaptak. A csapat legeredményesebb játékosa Sipos Zoltán, aki tizenkét alkalommal talált a kapuba.
A mosonmagyaróváriak huszonegy győzelem mellett hat döntetlent játszottak, háromszor pedig vesztesen hagyták el a pályát. Ötvennyolc rúgott góljukra tizennyolc kapott jut. A csapat házi gólkirálya Szalka Dominik tizenegy találattal.

A bajnoki cím a fontos, minden más ráadás

A Mosonmagyaróvár edzője, Weitner Ádám úgy látja, lehetett volna kicsit szerencsésebb is a sorsolás: "Megkaptuk a legnagyobb költségvetéssel rendelkező csapatot, ahol remek labdarúgók játszanak. De sok nagy csatát megvívtunk már az elmúlt időszakban, magabiztosan várjuk az összecsapást. Már bajnokok vagyunk, innentől kezdve nekünk minden más csak bónusz – mondta a szakember, aki kérdésünkre arra is kitért, hogy nem feltétlenül jó, hogy otthon játsza a Mosonmagyaróvár az első mérkőzést – Hátrány, hogy itthon kezdünk, hiszen minden csapat a saját közönsége előtt szeretné eldönteni a párharcot, és a második meccsen hazai környezetben már tudod, mire számíthatsz az ellenféltől. De ez most nem fontos, szeretnénk feljutni az NB II-be” – mondta a sportember.

A másik ágon is feljut egy csapat az NB III-ból

A másik feljutó a Nagykanizsa–Karcag párharc győztese lesz. 
Az első mérkőzéseket a két nyugati csapat vívhatja otthon, így június 1-jén a Credobus Mosonmagyaróvár–Tiszakécske és a Nagykanizsa–Karcag összecsapásokra kerül sor 17.30-kor.

A visszavágókat egy héttel később, június 8-án 17 órakor rendezik Tiszakécskén és Karcagon. A párharcok győztesei feljutnak a Merkantil Bank NB II-be, a vesztesek jövőre is az NB III-as bajnokságban szerepelnek. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában