2025.03.25. 18:00
Az Audi-ETO edzője a nyomásról: "Nem vizelsz a nadrágodba"
Hosszú interjút adott klubja videócsatornáján Per Johansson. A Győri Audi-ETO KC svéd vezetőedzője többek között beszélt a családjáról, arról, hogyan került közel a kézilabdához, hogyan lett belőle edző.
„A szüleim részéről nem kapcsolódtam a kézilabdához. Édesanyám egy fogorvosi rendelőben dolgozik, édesapám pedig állami alkalmazott. Tipikus svéd családban nőttem fel a 70-es években, meleg családi otthonban. Ők adták át nekem a megfelelő értékeket, és természetesen nekik köszönhetem azt, hogy most ki vagyok, de a családi háttérnek nem igazán volt része a sport” – árulta el az Audi-ETO vezetőedzője, Per Johansson. A tréner elmesélte, hogy került közel a sportágához.

„Amikor valaki iskolába jár, elkezd mellette sportolni, én pedig kézilabdáztam és fociztam is, de már a kezdetektől fogva úgy éreztem, hogy a kézilabda az én sportágam. Nem voltam olyan jó játékos, a másodosztályig jutottam, viszont már nagyon korán, 16-17-18 évesen éreztem, hogy edző akarok lenni. Amikor éreztem, hogy többet kell edzenem, mindent bele kell adnom, akkor lassan egyre inkább elkezdett érdekelni az edzősködés” – mondta az 54 éves szakember, aki 22 esztendősen irányított először élvonalbeli csapatot, mint fogalmazott egyenesen a koppenhágai Roskilde Fesztiválról esett be edzőnek
A svéd edző korábban Romániában, Montenegróban és Oroszországban is dolgozott, s elmondta, miért szereti jobban Győrt, mint egyes korábbi állomáshelyeit.
Győr sokkal kisebb, mint például Bukarest vagy Rosztov, és tetszik, hogy itt a természet csak tíz percre van a várostól. A magyar embereket annyira nem ismerem, de azt hiszem, elfogadtak, kedvesek velem. A magyar talán nyugodtabb nemzet, és nem akarom hasonlítgatni a népeket, de a magyarok kicsit olyanok, mint az oroszok. Itt is először bizonyítani kell, mielőtt közel engednek magukhoz. Ez egyértelműen a tiszteletről szól, valamint arról is, hogy érdekeljen az ország, ahol vagyok.
Jó ideig maradna az Audi-ETO-nál
A BL-döntőről azt mondta, stressz és idegesség nélkül tudta átélni, mivel már volt rutinja benne, miután az azt megelőző időszakban több kulcsfontosságú mérkőzést is játszottak.
„Három-négy hónap alatt volt körülbelül tizenkét olyan meccsem, amelynek mindegyike létfontosságú volt, s amilyen helyzetbe egyes edzők soha nem kerülnek, esetleg csak talán összesen két-három alkalommal. Természetesen nem vizelsz a nadrágodba, amikor legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz” – összegezte ezzel, hogy mennyire sokat számít a rutin.
Johansson nemrég 2027 nyaráig hosszabbított az ETO-val, s elárulta, el tudja képzelni, hogy jó ideig a csapatnál marad, azt viszont nem tudja, utána mihez kezd majd, mert egy álma vált valóra azzal, hogy Győrben lehet vezetőedző. Nem igazán tervezi, hogy hogyan is alakuljon a jövője, azonban elképzelhetőnek tartja, hogy visszatér majd a férfi kézilabdához.
A teljes videó: