2025.03.27. 19:02
Audi-ETO: Ezért izgult a zöld-fehérek rutinos játékosa
Ahogy arról beszámoltunk, a győriek a papírformának megfelelően nagyon simán, 42–15-re nyertek otthon a Vasas ellen a női kézilabda NB I szerdai összecsapásán. Az Audi-ETO bajnokiján tért vissza – gólokkal – a győri együttesbe Veronica Kristiansen, valamint Kristine Breistöl is, akiket nagy tapssal fogadott a győri közönség.
Előbbi nem egész két hónappal második gyermeke születése után már Győrben edzett, szerdán pedig mérkőzésen is pályára lépett az Audi-ETO csapatában.
„Nagyszerű érzés volt újra játszani, bár az elején kicsit izgultam. Jól szolgálta a felkészülésünket a mérkőzés, de örülök, hogy vége lett. Lépésről lépésre haladunk tovább” – mondta a norvég átlövő a találkozót követően, aki érdeklődésünkre kitért arra is, miért várta, hogy vége legyen a mérkőzésnek:

Fotó: Molcsányi Máté
Bevallom, azért vártam a lefújást, mert ideges voltam, és mert már régen nem játszottam. Persze annak örülök, hogy visszakaptam a játékélményt, és remélhetőleg nem leszek ideges a következő meccseken
– árulta el Kristiansen, aki bízik benne, a lányokkal együtt küzdhet a továbbiakban is a megálmodott sikerekért.
„Arra számítok, hogy együtt fogunk küzdeni a szezonban kitűzött céljaink elérése érdekében. Közeleg a szezon utolsó része, és mindenki tudja, hogy az élen akarunk végezni. Magamtól azt várom, hogy minél előbb visszanyerjem a jó formámat, s mind támadásban, mind védekezésben a tudásommal hozzájárulhassak a minél eredményes szerepléshez.”
Jó időszak előtt az Audi-ETO

Az Európa-bajnokságon elszenvedett kézsérülését követően, több mint három hónap után lépett pályára a győriek norvég balátlövője, Kristine Breistöl:
„Nagyon jó volt újra együtt lenni a pályán a lányokkal. Hosszú idő telt el az oldalvonalon, így nagyon boldog voltam, hogy újra kézilabdázhatok. Jól éreztem magam, de kell egy kis idő, hogy újra megtaláljam a ritmust a pályán, és ez természetesen eltart egy ideig. De minden nap jobb és jobb. Most az volt a legfontosabb, hogy lássuk, a csuklóm elég erős-e ahhoz, hogy bírja azokat a helyzeteket, amelyekbe játék közben kerülök. Jólesett, hogy sikerült gólt is lőnöm, még akkor is, ha kellett volna még szereznem párat. Ez jó kezdet volt, jó időszak áll előttünk, sok edzéssel, egy Esztergom elleni bajnokival és majd Bajnokok Ligája-találkozókkal, melyeken remélhetőleg még jobban hozzá tudok járulni a közös sikerhez.”