2025.02.27. 20:01
SMAFC - huszonkilenc szakosztállyal a legnagyobbak között
Sopron egyetlen országosan kiemelt egyesülete. A SMAFC elnök-tanára, Horváth József értékelte a klub helyzetét.

A SMAFC röplabdacsapata népszerű a szurkolók körében.
Töretlen a fejlődés Magyarország legidősebb egyesületénél, a patinás múltú SMAFC-nál. Az 1860-ban alakult klub az elmúlt négy évben nagyot lépett előre. Horváth József tanár-elnök nagy munkabírású, megfeszített munkatempót diktál, hisz az összefogás erejében és a csapatmunkában.

A 165 éves múlttal rendelkező egyesület a selmeci hagyományokhoz hűen él.
- 2021-től nagy fejlődésnek indult az egyesület, egyre szélesebb lett a palettánk a versenysportban, az utánpótlás-nevelésben és szabadidő sportban egyaránt. Jelenleg országosan is dobogósak vagyunk a huaznkilenc működő szakosztályunkkal - kezdi Horváth József. - Elegendő támogatást kapunk az egyetem vezetésétől, élükön Prof. dr. Fábián Attila rektor úrtól. A kiváló eredmények az egyetem jó hírnevét is erősítik. Nagyon megtisztelő számunkra, hogy a magyar sportirányítás a SMAFC-ot a kiemelt egyesületek közé sorolta - Sopronból egyedüliként. Ezért az elvárásaink is nagyobbak.
Külön öröm, hogy nem csak versenyzők eredményesek, hanem egyre nagyobb a klub szurkolótábora is, igazi közösséget építenek.
A SMAFC kosarasai jól szerepelnek
- Tartalmas év van mögöttünk, atlétáink három fős csapatban, hegyi futásban vb-n és Eb-n jó eredményeket értek el, ICG Nemzetközi Ifjúsági Világtalálkozón a dobogón végeztek. Kerékpárosaink több bajnoki címet gyűjtöttek, női röplabdásaink az NB II-ben már telt ház előtt játszanak a Krasznai-csarnokban. A lány focicsapat, amit az FC Sopronnal közösen működtetünk, újoncként előkelő helyet szerzett a Nemzeti Bajnokság második vonalában. Sakkozóink és szektorlabdásaink több országos versenyen is indultak, dobogós helyezéseket gyűjtöttek. Vízipólosaink az ob II-ben már letették névjegyüket, szép jövő előtt állnak. Kosarasaink az NBI/B Zöld csoportjában bronzérem után az elmúlt szezont nem a vártnak megfelelően hozták, dolgozunk a jobb eredmények eléréséért. Amerikai focicsapatunk az elmúlt évet csapatépítésre használták egyetemisták beépítésével.

A jégkorong-szakosztály egyenesbe került, annak is köszönhetően sikerült műjégpályát kialakítani a város szívében, amit az elmúlt napokban nyitottak meg.
- Külön köszönet a szülőknek és az új szakosztályvezetésnek, Bencsics Gergőnek és Szelestény Teleki Istvánnak, nagyon sokat tettek a jégkorong sport újjáéledéséért. Az elmúlt pár év sajnos megtizedelte nálunk a sportágat. Terveink között szerepel a Krasznai-csarnok kisebb felújítása, nagyobb projekt jelenleg nem áll rendelkezésre. Látványos fejlődésben a torna- és az aerobik-szakosztály. Parasportban kézilabdában és kosárlabdában szép sikereket ért el a válogatott dr. Bihari Csaba. Karatés fiataljaink Demeter Zsolt irányításával Eb-n és vb-n, valamint országos bajnokságokon érmes és pontszerző helyeket értek el, ami feltétlen fejlődés jeleit mutatja. Fallabdában nemzetközi és ob bajnoki címet szerzett Sári Barnabás. Tájfutásban hosszú idő után húsz fiatal bontogatja szárnyait, reméljük, hamarosan megtaláljuk Cser Borbála utódját. A rögbiszakosztály MEFOB harmadik hellyel dicsekedhet, az eredmény elismerésre méltó - zárta értékelését Horváth József tanár-elnök.