Kézilabda

2025.02.17. 18:55

A BL-meccs előtt Karl Erik Böhn márványtáblája előtt hajtottak fejet a győriek – videó

A vasárnapi, Győri Audi ETO KC–HB Ludwigsburg Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt a győri klub vezetősége, az MKSZ, a szurkolói egyesület és a szurkolói csoportok képviselői emlékeztek meg az egykori vezetőedzőről és magyar szövetségi kapitányról. Karl Erik Böhn fél évig volt a zöld-fehérek trénere, míg a nemzeti csapatot két és fél évig vezette.

A Győri Audi ETO KC legutóbbi Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt tartott megemlékezést az Audi Aréna Győrben korábbi vezetőedzője, Karl Erik Böhn márványtáblájánál – számolt be róla a klub honlapja.

Karl Erik Böhn
Karl Erik Böhnre sokan emlékeztek a vasárnap mérkőzés előtt is.
Fotó: gyorietokc.hu

A norvég szakember 2011 novemberétől 2012 májusáig vezette a kisalföldi csapatot, emellett 2011 augusztusától egészen 2014. február 2-án bekövetkezett haláláig a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi feladatait is ellátta. A zöld-fehérekkel bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, de ott a montenegrói Buducnost Podgorica idegenben lőtt góloknak köszönhetően jobbnak bizonyult. Emellett nyert magyar bajnokságot és kupát is, míg a válogatottal 2012-ben bronzérmet szerzett a szerbiai kontinenstornán.

Karl Erik Böhn halálának tizenegyedik évfordulóján a győri klub vezetősége, a Magyar Kézilabda Szövetség, a szurkolói egyesület, valamint a szurkolói csoportok képviselői egy-egy koszorú elhelyezésével és néma főhajtással tisztelegtek az egykori edző emléke előtt.

Karl Erik Böhn és a lasagne

Kollégánk, Szabó Gábor egy személyes emlék felidézésével emlékezett meg a norvég szakemberről.

"A Győri Audi ETO KC szurkolói 2010 szilveszterén kaptak nagy ajándékot a klubtól: az év utolsó napján jelentették be a zöld-fehérek, hogy a norvégok klasszis beállósa, Heidi Löke 2011 nyarától zöld-fehérbe öltözik. Löke párja akkor edzője, a Larvikot irányító Karl-Erik Böhn volt.

Bár az eredeti tervek szerint ő nem költözött volna Győrbe, klubja időközben menesztette, így nem volt akadálya annak, hogy Heidivel és a játékos kisfiával ő is Magyarországra jöjjön.

Adta magát, hogy ha egy ilyen klasszis Győrbe igazol, készüljön vele egy anyag. Megbeszéltem Heidivel, hogy a lakásukon meglátogatom őket. A megbeszélt időpontban érkeztem, és bevallom, nagy meglepetésemre vacsorával vártak. KEB – ahogyan Karl-Eriket mindenki becézte – ugyanis lasagnét készített. Éppen munkanélküliként, a kézilabdás férjek szerepét töltötte be, így ő gondoskodott a főzésről. Nem tagadom, ismeretlenül is mindig szimpatikus volt a szakember, de magam sem gondoltam volna, hogy ennyire közvetlen.

Ezután előfordult, hogy a boltban futottam össze vele, ahol azt mutatta, hogy mit vett, mi Heidi nagy kedvence. Az is kiderült számomra, hogy még a telefonszámomat is elmentette.

Mikor a győri klub edzőt cserélt, kéznél volt a norvég, akivel hajszállal maradt csak le az első, történelmi BL-sikerről az ETO, az idegenben dobott gólok száma – ami kézilabdában szerintem értelmezhetetlen – a montenegrói Buducnostnak kedvezett. KEB-ből később magyar kapitány lett, akivel az utolsó érmet szereztük világversenyen a most decemberi Eb-bronz előtt, majd jött a szakember betegsége, és a szomorú vég. Bár sokáig reménykedett a gyógyulásban, a leukémia erősebb volt nála.

Viszont biztos vagyok benne, hogy szinte mindenkiben a közvetlen személyisége maradt meg. Bennem mindenképpen. Azóta sok légiós és külföldi tréner fordult meg Győrben, viszont ennyire barátságos egyik sem volt, mint KEB. Pedig azt nem lehet mondani, hogy a meccseken kívül sokat találkoztunk volna" – írta megemlékezésében kollégánk.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában