kisalfold.hu videó

2024.12.31. 15:39

Utolsó csobbanás a jeges folyóban Győrben – Fotók, videó

Jeges vízben úsztak a győri vasemberek. Most már hagyományos, hogy a jeges vízben búcsúznak az évtől.

Harmadik éve a Mosoni-Duna jeges holtágában úsznak a Győri Titánok tagjai szilveszterkor, így búcsúztatják az óévet. Mint Vass Péter, vezetőjük lapunknak elmondta, minden héten úsznak, így van előzménye a nem mindennapi teljesítménynek, felkészülten érkezhettek december 31-én is az Aranypart 2 strandjára. 

Jeges mártózás Győrben - 15 edzett ember feszegette szervezete határait
Jeges mártózás Győrben - 15 edzett ember feszegette szervezete határait
Fotó: Molcsányi Máté

Jeges emberek szervezete szerette meg eme kellemes elemet

Ezúttal mintegy 15-en vállalkoztak a kihívás teljesítésére. Az első nehézséget a folyó befagyott jegének feltörése jelentette, ugyanis 7 centiméteres jég fedte a vizet. Ebbe láncfűrésszel, csákánnyal kellett lyukat ütni, hogy a vállalkozó kedvű bátrak megkezdhessék úszásukat. Végül a mínusz négy fokos levegő mellett az egy fokos vízben mártózhattak meg, körülbelül tíz percig az óév búcsúztatásaként, az új év köszöntéseként a győri vasemberek. Vass Péter elmondta, ahhoz, hogy véghez vihessék a jeges úszást, fontos a felkészülés, a rendszeres edzés. és fürdés a folyóban, évszaktól függetlenül. Hetente kétszer otthon is hideg vizes zuhanyt vesznek, figyelnek légzésükre. Az úszás után pedig fekvőtámasz segíti a felmelegedést. Vigyázat, felkészülés nélkül senki se csinálja utánuk!

Jeges mártózás Győrben - 15 edzett ember feszegette szervezete határait
Jeges mártózás Győrben - 15 edzett ember feszegette szervezete határait
Fotó: Molcsányi Máté
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában