Futsal

2023.06.02. 08:28

Még a Rába ETO vezeti az örökrangsort

kisalföld.hu

A Haladás VSE megvédte címét a férfi futsal NB I-ben, mivel házigazdaként 7-1-re legyőzte a Berettyóújfalut a döntő harmadik mérkőzésén. A vendéglátók a 11. percben kerültek előnybe, hamarosan pedig újfent betaláltak, így a szünetre kétgólos vezetéssel vonulhattak.
    A folytatásban a Berettyóújfalu öt mezőnyjátékossal próbált támadni a szépítés és az egyenlítés reményében, ám a Haladás ezt kihasználva kétszer is üres kapuba lőtt gólt. A címvédő a jelentős különbség tudatában egyre magabiztosabb játékot mutatott be, és az összképen még az sem rontott, hogy közben a vendégeknek összejött a szépítés.
    A Haladás végül fölényes, 7-1-es sikerrel biztosította be a bajnoki címét és sorozatban harmadszor bizonyult a legjobbnak a futsal NB I-ben.
    Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Haladás VSE - Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 7-1 (2-0)
    Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Haladás javára.