Hétvégi foci

2023.03.05. 17:26

Megyei foci - 16 gólt szerzett a Markotabödöge, ismét győzött a Koroncó, ötöt rúgott az Abda és a Bácsa - eredmények

SFAC 1900–Győrújbarát 3–1

Részletek - Pannonhalma-Horn–Hegykő 0–2 (0–1)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Konkoly.

Pannonhalma: Baki – Enyingi, Bergendi, Németh L., Buruzs, Csányi, Fülöp (Bene), Fördős, Korsós (Kiss G.), Németh A., Tölgyesi-Gál. Edző: Karácsony Tamás.

Hegykő: Fentős – Reseterics (Szabó K.), Kóczán M. (Szántó), Kóczán B., Nyerges M., Mészáros (Márk), Nyerges G., Horváth V., Halász (Járfás), Holzmann, Varga D. (Megyeri). Edző: Finta Zoltán.

Gsz.: Varga D. (2).

A vendégek egy közeli szabadrúgással veszélyeztettek, majd az első hazai próbálkozás Buruzs nevéhez fűződött, de lövését blokkolták a védők. A félidő közepéig kiegyenlített volt a játék, ekkor érthetetlen tizenegyest kapott a Hegykő, amit Varga D. a felső sarokba lőtt. 0–1. A második félidő gyors, szép hegykői találattal kezdődött, újra Varga D. volt eredményes. 0–2.

A hazai csapatot teljesen megfogta az ajándékba kapott vendég tizenegyes így nem tudta múlt heti jó játékát megismételni. A Hegykő egy egyéni villanással többet tett a három pontért, így megérdemelten vitte el a három pontot az egyébként döntetlenszagú, alacsony színvonalú mérkőzésen.

Jók: Baki, Németh L., Enyingi, ill. Kóczán, Nyerges, Varga D.

Karácsony Tamás: – Sajnos három-négy játékos hiányát nem bírta el a csapatunk.

Finta Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk egy nehéz mérkőzésen, amire készültünk is. A helyzetkihasználásunkon még finomítani kell.

Lipót Pékség–Vitnyéd 2–0 (1–0)
Lipót, 150 néző. V.: Erdélyi.

Lipót: Cseri – Kapa Martin, Szabó Sz., Széles, Kapa Márkó, Nyakas (Makó), Pankotai, Benkovich (Soós), Posta, Veller, Kárpáti (Ledó). Edző: Cseri Mihály.

Vitnyéd: Görög – Szalai A. (Simon), Hécz, Tamás, Zombó (Kleizer), Gaál, Varga, Papp R. (Závecz), Kalmár (Enyedi), Purt, Szakács (Bata). Edző: Horváth Norbert.

Gsz.: Nyakas, Kárpáti.

Több alapemberét nélkülöző csapatok csatájában a lipótiak játszottak jobban a sportszerűen küzdő vendéggárdával szemben. A hazai csapat győzelme teljesen megérdemelt.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Cseri Mihály: – A kis létszámú játékoskeret hatalmas szívvel játszott, így ahogyan voltunk, ez a győzelem a bravúr kategóriába tartozik.

Horváth Norbert: – Jó ellenféllel szemben úgy érzem egyenrangú ellenfelek voltunk, de mindenki tudja, hogy ezt a játékot gólra játsszák. Gratulálok a csapatomnak.

Credobus Tehetségközpont–Kapuvár 3–2 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Vőcsei.

MTE: Molnár M. – Gaál-Horváth, Pandur, Czingráber (Tál), Tifán-Péter (Németh N.), Kocsis G., Buglyó (Baróti), Tankovics, Borsodi (Svarda), Szimhardt (Kocsis Z.), Nagy K. Edző: Laczkó János.

Kapuvár: Vass G. – Bogdányi (Horváth P.), Reizer (Böcskör), Póczik, Szalai Cs., Czanik, Varga T., Rózsavölgyi, Árbik (Eckhardt), Matetits, Horváth K. (Schillinger). Edző: Mayer János.

Gsz.: Nagy K. (2), Svarda, ill. Matetits, Rózsavölgyi.

Jól kezdte a Mosonmagyaróvár II a mérkőzést, hiszen már a 2. percben vezetéshez jutott. Bár a hazaiaknak volt több helyzetük az első félidőben a játékrész vége előtt egyenlített a Kapuvár. A második félidőt a Kapuvár kezdte jobban, több helyzetet is kidolgozott, azonban ezek kimaradtak. A játékrész második felére egyértelműen a hazai csapat jutott fölénybe, ami gólokkal párosult. Összességében megérdemelt hazai győzelem született.Jók: Molnár M., Gaál-Horváth, Tankovics, Nagy K., Buglyó, ill. Vass G.

Laczkó János: – Kemény mérkőzés volt egy élcsapat ellen, ahol az első félidőt nagyon jól kezdtük, ez megadta az alaphangulatát a mérkőzésnek. A második félidőben szép gólokat szereztünk, bár a vége hektikussá vált, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Mayer János: – Gratulálok az ellenfélnek.

SFAC 1900–Győrújbarát 3–1 (1–0)
Sopron, 150 néző. V.: Fehér V.

SFAC: Giczi – Kelemen D., Varga Sz., Garda, Novacek (Puskás), Ratatics, Matolcsi (Honyák M.), Baranyai, Barkovics, Németh V., Dancsecs. Edző: Ágoston Zsolt.

Győrújbarát: Koncz D. – Rácz Z., Buza, Varga Zs.(Kövecses), Kertész P., Koronka (Kugler) Varga R., Tóth M. (Szabó M.) Gere (Kiss Á.), Lakatos A. (Varga Á.), Pintér M. Edző: Tenk Balázs.

Gsz.: Varga Sz. (2), Garda, ill. Kertész.

A hazaiak birtokolták többet a labdát, s egy kihasznált lehetőséget követően egygólos előnnyel zárták az első félidőt. A folytatásban ugyan a Győrújbarát megnehezítette a soproniak dolgát, de végül kétgólos hazai győzelem született.Jók: senki, ill. Kertész.

Ágoston Zsolt: – Tipikus első bajnoki mérkőzés, nagyon gyengén játszottunk, de örülök, hogy behúztuk a három pontot.

Tenk Balázs: – A második félidő alapján győzelmet érdemeltünk volna.

Sza-Bi Qualit-Ménfőcsanak–Koroncó 1–4 (1–1)
Ménfőcsanak, 150 néző. V.: Varga D.

Ménfőcsanak: Takács N. – Kalmár, Hidvégi, Besenyei, Kiss L., Ortó (Szűcs D.), Vayer, Kelemen M. (Horváth Cs.), Madarász (Zsigmond), Szilvágyi, Horváth A. Edző: Hannich Péter.

Koroncó: Kiss G. – Bodó (Horváth D.), Molnár M., Venczel (Nagy B.), Szabó Zs., Bieder, Lampert, Vörös Torma, Böröczky, Orbán (Molnár T.), Csizmadia (Horváth R.). Edző: Jäkl Antal.

Gsz.: Vayer, ill. Szabó Zs. (2), Venczel (2).

Közepes színvonalú mérkőzésen Vayer szabadrúgás góljával szerzett vezetést a Ménfőcsanak, de még szünet előtt Szabó Zs. kiegyenlített. A második félidőben Venczel előbb büntetőből, majd egy kiugratás után talált a hálóba. A találkozó vége előtt Szabó Zs. egy fejessel állította be a végeredményt.

Jók: Hidvégi, Besenyei, Vayer, Szilvágyi, Horváth A., ill. Venczel, Szabó Zs., Vörös Torma, Böröczky.

Hannich Péter: – Nyolcvan percig nem látszott meg a két csapat közötti helyezésbeli különbség, csak volt egy személy, aki helyre rakott bennünket.

Jäkl Antal: – Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben, nagy küzdelemben a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést.

Gönyű–Üstökös FC Bácsa 1–5 (1–2)
Gönyű, 100 néző. V.: Takács Á.

Gönyű: Rom – Kovács-Gadanecz, Balog, Sovány, Fodor (Bodó), Böcz, Tarcsa, Puter (Szilágyi), Rimele (Vedres), Milos (Vörös), Kertész. Edző: Harcz István.

Bácsa: Kürnyek – Nyiregyházky, Szabó Z., Schillinger (Bányai), Kalmár, Serfőző (Kánnai), Bella, Nagy M., Sipos, Bauer (Gerencsér), Ferenczi (Józsa). Edző: Rozmán László.

Gsz.: Böcz, ill. Ferenczi (3), Schillinger, Kalmár.A több helyzetet kidolgozó és azok csak egy részét értékesítő vendégek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Jók: senki, ill. Kalmár, Bella, Nagy M., Ferenczi.

Harcz István: – Gönyű–Gönyű egy-öt.

Rozmán László: – A kihagyott helyzeteink ellenére magabiztos győzelmet arattunk.Vígh Tibor

DAC Nádorváros–Abda-VVFK Bau 1–5 (0–2)
Győr, 100 néző. V.: Pörgei G.

DAC: Kiss A. – Virág, Varga J., Kurucz, Pataki (Bárdosi), Pintér D., Samodai, Németh B. (Tóth P.), Németh Á., Keszei (Forgó), Gál. Edző: Germán Ferenc.

Abda: Bernáth – Tóth K., Korsós (Bodor), Éri, Kerékgyártó (Vígh), Maidics (Magyar), Peczár, Kantó (Szekeres), Szűcs G. (Varga P.), Balogh L., Kovács Á. Edző: Knauz Csaba.

Gsz.: Varga J., ill. Éri D. (2), Maidics (2), Kerékgyártó.

A minden csapatrészében jobb vendégek megérdemelten vitték el a három pontot a DAC otthonából.

Jók: mindenki, ill. Varga J.

Germán Ferenc: – Addig, amíg ilyen gyermeteg hibákat követünk el már a mérkőzés elején, nagyon nehéz helyzetbe sodorjuk magunkat.

Végh Miklós, szakosztályvezető: – Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez és köszönjük a biztatását szurkolóinknak.