Kettős vereséggel búcsúzott az UNI Győr az Európa-kupától

Ruff-Nagy Dóráék számára kötelező a győzelem ma délután a Csata ellen.

Fotó: fiba.basketball

Galatasaray–SERCO UNI Győr 64–54 (17–25, 15–7, 12–6, 20–16)

Isztambul, női EK, 2. mérkőzés, 400 néző. V.: Mitrovszki (északmacedón), Haszanov (azeri), Bongiorni (olasz).

Galata: Bilgic 2, Nacickaite 9/9, Prince 13/9, MCCOWAN 16, STEVENS 14. Cs.: Yildizhan 5, Pulvere 3, Canitez 2, Uygul. Edző: Alper Durur.

UNI Győr: Ruff-Nagy D. 4, Dubei 11/9, Bach 2, Oroszová 2, MOMPREMIER 14. Cs.: Dombai 5, Williams 4, WENINGER 12/3, Török Á. Edző: Cziczás László.

A győri csapat Aaryn Ellenberg nélkül játszott, aki betegség miatt nem állt rendelkezésre. Az első negyedben jól játszott az UNI Győr, tíz ponttal is vezetett (13–23). A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, de szinte végig a vendégeknél volt az előny, a nagyszünetre tudott kiegyenlíteni a Galatasaray.

A második félidőben is sokáig fej fej mellett haladt a két gárda, ekkor már inkább a törököknél volt az előny, de a győrieknek mindig volt válaszuk. A negyedik negyed elején egy 6–0-val kiegyenlítettek a zöld-fehérek, de aztán a végjátékban döntött a török sztáralakulat, és végül 142–115-ös összesítéssel jutott tovább. A győriek szempontjából aggódásra adhat okot, hogy Dombai Réka bokája a harmadik negyed közepén kifordult.