Vereség a csúcsrangadón

2022.12.14. 14:47

Női kézilabda NB I - Hatgólos vereséget szenvedett az Audi ETO a Ferencvárostól - fotók

A Ferencváros idén harmadszor is legyőzte a Győrt.

Fotó: Kovács Tamás

FTC-Győri Audi ETO 32-26 (15-16)

60. perc: 48 másodperccel a vége előtt időt kér Elek Gábor. Azonnal passzívot jeleznek a játékvezetők, Bölk hetest harcol ki. Toft kivédi Klujber büntetőjét, a kipattanónál Broch löki el Klujbert, így újabb hetes jöhet. Malestein hetesét is védi Toft. Eladja a labdát az ETO, Szöllősi-Zácsik még gólt dob a lefújás előtt lerohanásból. 32-26.

59. perc: Ismét passzívig támad a hazai együttes. Nem jut el a bejátszás Cvijicig. Gyors győri gól Oftedaltól. 31-26.

58. perc: Passzívig játszott az FTC, nem lőtték el a labdát. Márton áll ki két percre. Gros beveszi a kaput hétméteresből. 31-25.

57. perc: Bíró megint... Broch is hiába próbálkozik.

56. perc: Martín időkéréssel próbálkozik, hátha szorossá tehető még a vége. Bíró védi Blohm lövését. Szöllősi-Zácsik bedobja a helyzetét. 31-24.

55. perc: Ryu révén zárkózik kissé az ETO. 29-24. Cvijic megint egyedü marad. 30-24

54. perc: Kapu fölé száll Oftedal lövése. Megint Cvijic szerez gólt. 29-23

53. perc: Gros dobja ezt a hetest is - ezt bepattintja. 27-23. Cvijic újra betalál. 28-23.

52. perc: Szöllősi-Zácsik eredményes. 27-22. Ryut rántják le: hétméteres.

51. perc: Négygólos győri hátránnyal kezdődik az utolsó tíz perc. Blohm lövését védi Bíró.

50. perc: Passzívban már az FTC. Bölk lövése kapu fölé száll.

49. perc: Bíró nagy napot fog ki: Fodor lövését is védi.

48. perc: Bölk lövését védi Toft. Blohm ziccerét hárítja Bíró.

47. perc: Hansen megpattanó lövését védi Bíró.

46. perc: Toft védi Malestein lövését. Blohm kap labdát, gól a vége. 25-22. Elek Gábor időt kér. Bölk betalál. 26-22.

45. perc: Cvijic harcol ki hétméterest, Borchot pedig kiállítják két percre. Malestein a kapufára dobja a büntetőt. Faluvégi az első gólját jegyzi a másik oldalon. 25-21.

44. perc: Passzívig támad az FTC. Nze Minko eredményes egy gyors akció végén. 25-20. Stolle kiáll két percre, Oftedalt rángatta meg, amikor indítani próbált.

43. perc: Bölk lövését védi Toft, a kipattanó Hansené, Schatzl ziccerét viszont védi Bíró.

42. perc: Brochig nem jut el a labda.

41. perc: Nagy gól Bölktől. 24-19. Nze Minko passza pontatlan. Lekic is nagy gólt dob. 25-19.

40. perc: Passzívig támadnak a győriek. Hansen lövését védi Bíró.

39. perc: Klujber előtt marad hely lőni. 23-19. Jön vissza Toft a győri kapuba.

38. perc: Passzívból eredményes Bölk. 22-18. Oftedalnak jön össze a válasz, hosszú idő után. 22-19

37. perc: Győri-Lukács lövését védi Bíró. Márton robog a kapuig. 21-18. Időt kér Martín. Ryu lövését védi Bíró.

36. perc: Cvijic lövése kapu fölé pattan, de hétméterest dobhat a hazai csapat. Solbergről jut a hálóba Malestein büntetője. 20-18.

35. perc: Bölk góljával megint vezet az FTC. 19-18. Oftedal is a kapufát találja el.

34. perc: Klujber gólt szerez, Schatzl egyenlít. 18-18.

33. perc: Cvijic egyenlít. 17-17. Schatzl a kapufát találja el.

32. perc: Hansen góljára Klujber válaszol góllal. 16-17. Ryu lövi a labdát kapu fölé.

31. perc: Solberg áll a második félidő elején a győri kapuba.

30. perc: Blohm góljával indul az első félidő utolsó perce. 14-16. Toftról pattan a kapuba Lekic blokkolt lövése. 15-16. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Cvijic labdát szerez. Schatzl is labdát szerez.

28. perc: Nze Minko labdát szerez, Győri-Lukács gólt dob a lefordulás végén. 13-15. Toft nem tudja védeni Cvijic lövését. 14-15.

27. perc: Márton Gréta eredményes a bal szélről. 13-14. Martín kér időt

26. perc: Megint gól nélkül ér véget a győri támadás. Kukely lövését lábbal védi Toft, de a labda marad a fővárosiaknál.

25. perc: Malestein ejtése a kapufáról jön ki.

24. perc: Blohm lövését védi Janurik.

23. perc: Ryu ellen fújnak a játékvezetők, így ér véget a győri támadás. Lekics lövi a labdát a jobb alsóba. 12-14

22. perc: Jó Nze Minko sánca, Oftedal hajítja a labdát az üres kapuba. 10-14. Hazai időkérés. Kukely a második gólját szerzi. 11-14.

21. perc: Stolle ellen fújnak a játékvezetők. Győri-Lukács használja ki az emberelőnyt: először vezet hárommal az ETO: 10-13.

20. perc: Kukely immár a kapufája után gólt szerez. 10-11. Szucsánszki két percre kiállni kényszerül, az ETO pedig büntetőt dobhat. Megint Gros áll oda, ezt most bedobja. 10-12.

19. perc: Schatzl elkapta a fonalat. 9-11.

18. perc: Szöllősi-Zácsik egyenlít. 9-9. Gyors győri gól a válasz Győri-Lukácstól. 9-10. Kukely Anna a kapufát találja el.

17. perc: Malestein góljával zárkózik egy gólra a Fradi. 8-9. Janurik védi Ryu lövését.

16. perc: Hansen eredményes újra. 7-9.

15. perc: Bölk hibázik ismét támadásban.

14. perc: Bölk lövése pontatlan. Nze Minko betalál. 7-8.

13. perc: Malestein hétméteresből szerzett góljával az FTC szerez vezetést. 7-6. Oftedal egyenlít. 7-7.

12. perc: Stolle próbálkozását védi Toft.

11. perc: Újabb gól, hosszú idő után. Egyenlít az FTC, Márton eredményes. 6-6.

10. perc: Oftedal lövése a kapufáról jön ki.

9. perc: Kimarad Gros hétméterese. Aztán Bölk lövését hárítja Toft.

8. perc: Technikai hiba Klujbernél.

7. perc: Hansen is megszerzi az első gólját. 5-6.

6. perc: Ryu révén megint előny a győrieknél. 4-5. Cvijic egyenlít. 5-5.

5. perc: Malestein egyenlít megint. 4-4.

4. perc: Schatzl eredményes ismét. 3-4.

3. perc: Malestein lövését védi Toft. Schatzl révén vezet az ETO. 2-3. Hetesből egyenlít Malestein. 3-3.

2. perc: Broch egyenlít. 1-1. Klujber révén ismét vezet a hazai együttes, de gyorsan jön a válasz Oftedaltól. 2-2
1. perc: Fehérben az ETO, zöldben az FTC. Lekiv góljával indul a meccs. 1-0.

Előzetes - Nem túlzás, hogy a magyar bajnokság legjobban várt mérkőzését játssza ma a Népligetben a házigazda Ferencváros és a bajnoki címvédő Audi-ETO. Az NB I 7. fordulójából kiírt találkozó 17.30 órakor kezdődik az Elek Gyula Arénában.

A győriek az előre hozott mérkőzésekkel együtt eddig kilenc bajnoki mérkőzést játszottak le, legutóbb hazai pályán a Békéscsaba ellen gyűjtötték be a két pontot (36–24). A tavalyi ezüstérmes eddig mindössze hatszor lépett pályára a bajnokságban és mindegyik alkalommal győztesen hagyta el a küzdőteret. A Bajnokok Ligája hétvégi fordulója egyik együttesnek sem sikerült túl jól, hiszen a Fradi hazai pályán a román CSM Bucuresti, az Audi-ETO pedig idegenben a szintén román Rapid Bucuresti ellen maradt alul. Szóval a sikerélményre mindkét zöld-fehér gárdának nagy szüksége lenne. Az elmúlt években rendre szorosan alakult a két csapat párharca a bajnokságban, tavaly például az oda-vissza párharc után meccsnulla alakult ki a riválisok között, a jobb összgólkülönbségnek köszönhetően a győriek örülhettek. Éppen ezért most fontos lenne a győriek számára, hogy megnyerjék az „első felvonást”, mert azzal már a szezon ezen szakaszában komoly lépéselőnyre tehetnek szert legnagyobb riválisukkal szemben.

„Mindannyian nagyon várjuk ezt a meccset, ezek a találkozók különlegesek, mindenki tisztában van a jelentőségükkel. Bízom abban, hogy nyerni tudunk, nagyon szeretnénk két ponttal távozni a Ferencváros otthonából, de ehhez nagyon jól kell játszanunk. Biztosan kiváló lesz a hangulat, általában remek atmoszférája van ezeknek a mérkőzéseknek, öröm így pályára lépni, játszani” – mondta a győriek csapatkapitánya, Anne Mette Hansen.