Hazai győzelem

2022.12.04. 21:16

Női kézilabda EL - Mosonmagyaróvár-Gloria Buzau 29-26 - XXL-galéria

Háromgólos előnnyel utazhat a bodzavásári visszavágóra az MKC.

Parázs, látványos mérkőzésen győzött a mosonmagyaróvári csapat hazai pályán az Európa Ligában. Fotók: Kerekes István

Mosonmagyaróvár-Gloria Buzau 29-26 (16-12)

Fotók a mérkőzésről

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY - Mihály 2, Faragó, Albek 2, PÁSZTOR 5, TÓTH E 4 (2). STRANIGG ZS. 7.

Csere: Mistina (kapus), KOVÁCS P. 2, LANCZ 7 (2), Tóth N, Sztankovics, Bardi. Edző: Gyurka János

Buzau: BATINOVIC - Moroianu 2, Ilie, BLAZEVIC 2, Petrovic 3, ILYINA 7, IUGANU 5 (2).

Csere: Nenezic, Kelemen (kapusok), ZAMFIRESCU 4, Czeczi Vatu, Keita 2, Prkacin, Burlachenko 1, Vasileuskaya. Edző: Adrian Chirut

Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Marija Ilieva - Silvana Karbeska (Észak-Macedónia)

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 7. p.: 3–4. 12. p.: 6–5. 16. p.: 8–8. 20. p.: 11–10. 24. p.: 13-11. 35. p.: 18–13. 41. p.: 21–15. 45. p.: 22–17. 55. p.: 27–23.

Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG

Gyurka János: - Minden játékosomnak jár a gratuláció ezért a győzelemért, amit egy nagyon jó csapat ellen sikerült megszereznünk. Kicsit megilletődötten kezdtünk, de elég hamar felvettük a mérkőzés tempóját, többször sikerült nagyobb előnyt szereznünk. Sajnálom, hogy a harában nem tudtuk ezt jobban megőrizni, de mi még nem vagyunk olyan tapasztalt csapat, amely erre ilyenkor képes. Valóban két különböző stílusban kézilabdázó csapat találkozott egymással, így várhatóan Romániában is egy izgalmas, nagy csata fogja eldönteni a csoportkörbe jutás kérdését.

Adrian Chirut: - Évek óta figyeljük a mosonmagyaróvári csapatot és szeretnénk is az elismerésünket kifejezni azért, hogy ilyen rövid idő alatt eljutottak idáig. A mai találkozón is bizonyították, hogy milyen gyorsak, lendületesek, amit nem lesz könnyű hazai környezetben sem megállítanunk. Őszintén remélem, hogy Buzauban is egy ilyen jó hangulatú, élvezetes mérkőzést fogunk játszani.

60. perc: Tóth Esztert löki fel Keita: ez is hétméteres. Tóth E. ezt is értékesíti. 29-25. Román időkérés 47 másodperccel a vége előtt. Blazevic betalál húsz másodperccel a vége előtt. 29-26. Újabb gól már nincs, háromgólos előnnyel utazhat jövő héten a visszavágóra Bodzavásárra az MKC.

59. perc: Zamfirescu eredményes. 27-25. Lancz harcol ki hétméterest. Nenezic áll a kapuba, Tóth Eszter belövi a büntetőt. 28-25. Vaszileuszkaja lövését védi Mistina.

58. perc: Kelemen védi Kovács P. lövését. Mistina érkezik az óvári kapuba.

57. perc: Stranigg lövését védi a kapus, az üres óvári kapuba ismét betalálnak a vendégek. Ilyina góljára időkéréssel válaszol Gyurka János. 27-24. Passzívig támad az MKC.

56. perc: Labdát veszít az MKC. Zamfirescu az üres kapuba lő. 27-23.

55. perc: Tóth N. újra kiáll két percre. Iuganu eredményes a bal szélről. 27-22.

54. perc: Pásztort találja arcon labdával Vaszileuszkaja. Burlacsenko szerez gólt. 26-21. Lancznek kevés hely is elég, hogy gólt szerezzen. 27-21.

53. perc: Tóth E. eredményes. 26-20

52. perc: Stranigg lövését védi lábbal Kelemen, de a labda marad az MKC-nál. Tóth E. passzával a szélről befutó Stranigg fordul be. 25-20. Vaszileuszkaja lövése a kapufáról kijön.

51. perc: Blazevic lövését lábbal hárítja Szemerey. Időt kér a hazai szakvezetés.

50. perc: Iuganu betalál, Kovács P. válaszol rá gyorsan. 24-20.

49. perc: Petrovic révén zárkózik továb a Buzau. Mihály Petrától jön a válasz: hosszú gólcsend volt most a hazai oldalon. 23-19.

48. perc: Akciógólt nem kapott emberhátrányban most az MKC. Most dobhat emberelőnyben, Burlacsenkót küldik ki a játékvezetők. Támadóhiba Albeknél.

47. perc: Albek lövése elhal a blokkon. Szemerey lekapja a levegőből Moroianu ejtési kísérletét.

46. perc: Tóth N. áll ki két percre. Hétméteres lőhet a Buzau, Iuganu büntetőjét nem tudja védeni Szemerey. 22-18.

45. perc: Újabb óvári labdavesztés.

44. perc: Zamfirescu lövése Szemerey lábáról pattan a gólvonal mögé. 22-17.

43. perc: Ilyina megint betalál. 22-16. Czeczi labdát szerez.

42. perc: Lancz lövését védi Kelemen, a kipattanót ismét Pásztor lövi a kapuba. 22-15.

41. perc: Sztankovics ziccerét Kelemen hárítja. Ilyina pörgeti el a labdát Szemerey mellett. 21-15.

40. perc: Tóth E. lövése a kapufáról kijön, Pásztor begyűjti, bedobja. 20-14. Időt kér a Gloria Buzau. Labdaszerzés, Pásztor indítja Straniggot, ő meg a hatodik gólját dobja. 21-14.

39. perc: Stranigg a bal felsőbe bombázza a labdát. 19-14.

38. perc: Ilie lövését védi Szemerey. Kovács P. lő, lábbal véd Kelemen. Nem jön a vendégeknek a hát mögötti passz.

37. perc: Szemerey kétszer is véd, Moroianu lövését ráadásul fejjel hárítja. Ez két perces büntetést ér az új szabályok értelmében. A labda valami miatt mégis marad a román csapatnál. Passzívban a Gloria Buzau.

36. perc: Ilyina betalál középről. 18-14

35. perc: Lanczot megint nem tudják megállítani. 18-13

34. perc: Moroianu lövi a második félidő első Buzau-gólját. 17-13.

33. perc: Szemerey védi Burlacsenko lövését. Kelemennek is összejüön a védés a túloldalon, Sztankovics próbálkozott.

32. perc: Passzívban már az MKC. Tóth E. távoli lövését védi Kelemen.

31. perc: Pásztor eredményes. 17-12

30. perc: Szerencsével jut el a labda Pásztorhoz a szélről, ő meg nem hibázik középről. 16-12. Iuganu kapu mellé lő, Kovács P. lövését a legvégén védi még Kelemen. Szünet következik, négy góllal vezet az MKC.

29. perc: Lancz lövését védi Kelemen. Belemenés Blazevicnél.

28. perc: Lépéshiba Ilyinánál.

27. perc: Stranigg góljával nő három gólra az MKC előnye. 14-11. Ilyina góljára Lancz felel góllal. 15-12.

26. perc: Időkérés a vendégeknél. Blazevic lövését blokkolják a védők.

25. perc: Passzívban az óváriak, lövésig már nem jutnak el, elveszik a labdát a játékvezetők.

24. perc: Pásztor kiállítása letelik. Kovács P. hibázik támadásban. Keita lövését is védi Szemerey.

23. perc: Sztankovicsot is kiállítják két percre. Szemerey védi Iuganu ejtését.

22. perc: Petrovic használja ki az emberelőnyt. 12-11. Lancz találja meg a rést. 13-11.

21. perc: Tóth N. harcol ki hétméterest, amit Lacz vált gólra. 12-10. Pásztor találja el Keita arcát, ezért kiállítják két percre.

20. perc: Keita gólt szerez, Mistina nem tud védeni. 11-10.

19. perc: Ejtésgól Moroianutól, passzívból. Lancz nem vár sokáig a válasszal. 11-9.

18. perc: Straniggtól jön az újabb gól a bal szélről. 9-8. Labdaszerzés után pazar összjáték, és újabb Stranigg-gól. 10-8.

17. perc: Kovács Patrícia góljára gyors góllal válaszol Keita. 8-8

16. perc: Ilyináról megy ki a labda. Gyurka János időt kér. Batinovic védi Pásztor lövését, Zamfirescu az üres kapuba lő. 7-7.

15. perc: Blazevic eredményes, hét perces gólcsend szakad meg a vendégeknél.

14. perc: Pásztor eredményes. 7-5. Óvári kiállítás: Albek hagyja el két percre a pályát.

13. perc: Lépéshiba Albeknél. Czeczi is kiáll két percre, mert nem engedett elvégezni egy szabaddobást.

12. perc: Ilie rálép a vonalra. Pásztor lövése pontatlan, de marad a labda az óváriaknál.

11. perc: Albek kap sárga lapot. Ilyina lövését védi Szemerey. Albek a kapuba talál, de a gól nem érvényes - jöhet viszont egy újabb óvári hétméteres, Iuganu pedig két percre kiáll. Lancz értékesi a büntetőt. 6-5.

10. perc: A kapufa segít Szemereynek, a gyors lefordulás végén Stranigg egyenlít. 5-5

9. perc: Albek révén újra egy gólra csökken az óváriak hátránya. 4-5

8. perc: Burlacsenko hetest harcol ki, Iuganu értékesíti. 3-5.

7. perc: Jó az óvári védekezés, Mihály Petra pedig kihasználja az emberelőnyt. 3-4.

6. perc: Albek labdát szerez. Aztán vele szemben szabálytalankodik Petrovic, így ő kapja az első kiállítást. Stranigg lövése a kapufát találja el.

5. perc: Petrovic sárga lapot kap, Tóth Eszter büntetőt dobhat. A hétméterest azonban lábbal védi Batinovic.

4. perc: Ilyina szerez újabb gólt. 2-4.

3. perc: Ilyina eredményes. 1-3. Albektől jön a válasz. 2-3.

2. perc: Tóth E. lövését védi a vendégek kapusa, Batinovic. Gyors gól a másik oldalon Petrovictól. 0-2. Tóthnak másodjára már összejön a gól. 1-2.

1. perc: Fehérben a vendég csapat, kékben az óváriak. A vendég együttes kezdi a mérkőzést. Iuganu góljával a Buzau szerzi meg a vezetést. 0-1.

Előzetes - A Motherson-Mosonmagyaróvár KC vasárnap 18 órakor az UFM-arénában fogadja Európa Liga-selejtezőmérkőzésen a román Gloria Buzaut. A párharc győztese jut be a csoportkörbe.

A visszavágót december 11-én játsszák Romániában.

Gyurka János, az MKC vezetőedzője így nyilatkozott az esélyekről: „Alaposan feltérképeztük a Buzau csapatát, de az esélyeket illetően nehéz nyilatkozni, mert egyrészt két teljesen különböző játékstílus fog találkozni, így nagy jelentősége lesz a napi formának. Másrészt a felkészülésünk sem volt zökkenőmentes, több hétig nem tudtunk együtt készülni, a távol lévő játékosainkat pedig sérülések zavarták, a kelleténél kevesebbet játszottak. Fiatal csapatként nagy tapasztalatunk sincsen a nemzetközi mezőnyben, de mindezeket félretesszük, teljes szívvel fogunk küzdeni azért, hogy a csoportkörbe jussunk. Ines Ivancokon kívül mindenki hadra fogható lesz. A legjobb tudásunkkal készülünk erre a találkozóra, amelyet egyértelműen ünnepként kezelünk. Olyan teljesítményt akarunk nyújtani, amivel elégedettek lesznek a szurkolóink.”