2022.12.04. 08:03

NB II foci: MTK–Gyirmót FC Győr 5-2

Először kapott ki idegenben a Gyirmót.

MTK–Gyirmót FC Győr 5-2 (3-2)

Új Hidegkuti Nándor Stadion. Játékvezető: Vad II. István (Rózsa Dávid, Ország Péter)
MTK: Somodi – Varju, Kocsis G., Szépe, Poór (Medgyes S., 70.) – Kata, Bognár I. (Zuigéber, 74.), Mezei Sz. (Lehoczky, 74.) – Kovács Mátyás, Németh K. (Palincsár, 84.), Stieber Z. (Zsóri, 84.) Vezetőedző: Horváth Dávid
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár, Csörgő V., Hajdú Á. – Vass Á. (Király P., 85.) – Kovács Milán, Erdei M., Nagy P., Medgyes Z. (Mayer, 64.) – Herjeczki (Pethő, 77.). Vezetőedző: Csertői Aurél

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+5. perc: GÓÓÓL! Egy hazai kontra után már-már úgy tűnhet, hogy fel tud szabadítani a Gyirmót, azonban a MTK visszaszerzi a labdát, Palincsár jobb oldali beadását Zsóri fejeli futtából, nyolc méterről a kapu jobb oldalába. 5-2

90+4. perc: Szegi lövését bravúrral védi Somodi.

90+2. perc: GÓÓÓL! Zsóri a saját térfeléről indulva kap labdát, majd 17 méterről a kimozduló Hársfalvi mellett a kapu közepébe lő. 4-2

90. perc: Négy perc a hosszabbítás a meccs végén.

88. perc: Zsóri lövése egy gyirmóti védőről pattan szöglere. Zuigéber beívelését Kata csúsztatja aztán kapu fölé.

85. perc: Cserél a Gyirmót is: Vass Ádám helyére Király Patrik érkezik.

84. perc: Stieber helyére Zsóri jön, Németh Krisztiánt pedig Palincsár Martin váltja.

81. perc: Kovács Mátyás kapu fölé lövi a labdát 15 méterről.

77. perc: Herjeczkit Pethő Bence váltja a sárgamezeseknél.

74. perc: Bognár I. helyére Zuigéber Ákos jön, Mezeit pedig Lehoczky Roland váltja.

72. perc: Hiába támadja végig eddig a Gyirmót a második félidőt, egyelőre eredmény nélkül teszi. Kovács M. fejjel megcsúsztatott labdáját Herjeczki öt méterről kapu fölé lövi.

70. perc: Jön Medgyes S. Poór helyére.

66. perc: Nagy Patrik jobb oldali szögletér Szegi 9 méterről kapu mellé fejeli.

64. perc: A meccs első cseréje: Medgyes Zoltánt Mayer váltja a gyirmótiaknál.

64. perc: Sárga lapot kap Poór.

54. perc: Nagy P. bal oldali szöglete után a rövid oldalon érkező Csörgő lövi a labdát kapu mellé.

47. perc: Medgyes Z. lövését blokkolják a hazai védők.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: GÓÓÓL! Újabb veszélyes gyirmóti szögletvariácó: Nagy P. a tizenhatos bal sarkáról kapura lő, Somodi kiüti a labdát, vesztére épp az ötösön álló Csörgő elé, aki gyorsabban eszmél a védőjénél, és a kapu jobb oldalába lő. 3-2.

44. perc: Medgyes Z. lövi kapura a labdát egy középre visszagurított szöglet után, a lövést Somodi védi.

37. perc: GÓÓÓL! Bognár I. jobb oldali szöglete után Németh Krisztián az ötös túlsó sarkáról fejeli a labdát a bal alsóba. 3-1

33. perc: Nagy Patrik megrúgásáért kap sárga lapot Kata.

31. perc: Kovács Mátyás elől szedi fel a labdát Hársfalvi.

30. perc: GÓÓÓL! Bognár I. indítja Stiebert, aki 14 méterről átemeli Hársfalvit, a labda pedig a kapu bal oldalába pattog. 2-1.

26. perc: Bognár István 24 méteres lövését védi Hársfalvi.

22. perc: Kovács Mátyás lövése nem talál kapit.

21. perc: GÓÓÓL! Stieber löbböli be a labdát a tizenhatoson belülre, a leshatárról induló Németh Krisztián Szegit megelőzve a jobb alsó sarokba lő, ezzel egyenlít. 1-1

13. perc: Varju kísérletét Hársfalvi védi.

12. perc: GÓÓÓL! Bal oldali gyirmóti szögletvariáció után Nagy Patrik ível középre, a kapunak háttal álló Polgár külsővel, hat méterről továbbítja a labdát a kapu bal oldalába. Parádés góllal vezet a Gyirmót! 0-1

9. perc: Szegi kapja a meccs első sárga lapját.

7. perc: Tíz méterről, kapásból lövi kapu mellé a labdát Szegi egy jobb oldali beívelés után.

3. perc: Kovács Mátyás kerülne helyzetbe, de túl sokáig vár a lövéssel, és a védők tisztázni tudnak előle.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset. Kékben a hazaiak.

Előzetes - Ismét hazai környezetben veszített rangadót a Gyirmót az elmúlt hétvégi fordulóban, ezúttal a Szeged ellen. A jó idegenbeli sorozatot sem lesz könnyű folytatni, hiszen az MTK Budapesthez látogat a kék-sárga együttes.

„Tisztában vagyunk vele, hogy az MTK jó kerettel rendelkezik, hiszen több korábbi válogatott játékos szerepel náluk. Egy gyötrelmes hazai meccsen vagyunk túl. Kevesebb védekezési hibát kell elkövetnünk, mert a fővárosiak ezeket azonnal kihasználják. Nagyon nehéz meccsre számítok, de értünk már el jó eredményt ellenük korábban is” – fogalmazott Csertői Aurél vezetőedző.