Labdarúgás NB II

2022.10.09. 19:34

Csertőiék kikaptak hazai pályán - a végén még egy flegma 11-es is belefért a Haladásnak - galéria

Az első félidőben előnybe került a Gyirmót, a Haladás azonban a második félidőben megfordította a meccset.

kisalföld.hu

Hiába vezetett, végül pontot sem szerzett a Gyirmót a Haladás ellen. Fotók: Huszár Gábor

Fotó: Huszar Gabor

Gyirmót FC Győr– Szombathelyi Haladás 1-2 (1-0)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Játékvezető: Molnár Attila (Punyi Gyula, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák – Szegi, Polgár, Hajdú, Nahirnij – Vass Á. – Herjeczki, Kovács M., Nagy P., Medgyes Z. – Pethő B. Vezetőedző: Csertői Aurél
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosjnak – Csilus, Derekas, Rácz B., Doktorics – Csernik, Borvető. Vezetőedző: Michal Hipp

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+4. perc: Hursán lövi a büntetőt, épp a középen maradó Rusák kezébe.

90+3. perc: Rusák előbb bravúrral védi Lencse lövését, majd vetődve oldalra üti a labdát, utána pedig ráesik Lencse lábára. A játékvezető büntetőt ítél, és a reklamáló gyirmtói kapusnak felmutatja a sárga lapot.

90+1. perc: Három perc a ráadás a meccs végén.

90. perc: A kitámadó gyirmóti védelemmel szemben kontrát vezet a Haladás, Derekas azonban nemcsak a kimozduló Rusák, hanem a kapu mellett is ellövi a labdát tíz méterről.

84. perc: Szombathelyi csere: Hursán György érkezik Rácz B. helyére.

79. perc: Kovács Milán kap sárga lapot, Doktoricsot rúgta fel.

77. perc: Berki hét méterről bombázza kapu fölé a labdát.

75. perc: Derekas kap sárga lapot.

72. perc: Újabb kettős gyirmóti csere: Vass Ádám helyére Kovács Dominik, Nagy Patrik helyére pedig Berki István áll be.

71. perc: GÓÓÓÓL! Egy bal oldali akció végén a csereként beállt Alban kap, három gyirmóti védő mellett egy visszahúzós csel után a jobb felsőbe lő 12 méterről. 1-2.

64. perc: Cserél a Haladás: Borvetőt Alban Taipi váltja.

63. perc: Soltész passzolja vissza a labdát balról, majdnem az alapvonalról, Simon nyolc méterről a bal alsó felé lő, Verpecz bravúrral véd.

60. perc: Kettős gyirmóti csere: Pethő Bencét Simon András váltja, Soltész Dominik pedig Herjeczki helyére érkezik.

59. perc: Herjeczki éles szögből lövi a labdát kapu fölé.

55. perc: GÓÓÓÓL! Öngóllal egyenlít a Haladás. Csernik jobb oldali beadásába Borvető nem ér bele, a mögötte álló Szegi viszont igen, akinek a fejéről pattan a labda bal alsóba. 1–1

49. perc: Nagy Patrik nagy erővel lövi 17 méterről a labdát kapu mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Bosnjak helyett Lencse játszik a folytatásban a vasi együttesben.

45. perc: Medgyes öt méterről lövi a labdát Verpecz kezébe. Másodperccel később véget ér az első félidő.

39. perc: Csilus rúgja fel Nagy Patrikot, ez is sárga lapot ér.

37. perc: Reklamálásért kap sárga lapot Medgyes Z.

33. perc: Simut lövi a labdát 17 méterről kapu mellé.

32. perc: A vendégek közül többen is lövőhelyzetbe kerülhetnének a tizenhatoson belül, ám vagy nem a lövést választják, vagy a jól záró gyirmóti védelemmel találják szemben magukat. Végül les miatt jár kifelé a szabadrúgás.

26. perc: GÓÓÓÓL! Pethő Bence öt méterről tisztán fejeli a kapuba a labdát Nahirnij bal oldali beadása után. 1-0.

23. perc: Szegi küldi kapura 21 méterről a szabadrúgást, és alig téveszt célt.

22. perc: Csató Martin kap sárga lapot Nagy Patrik buktatásáért.

21. perc: Húsz méterről veszi célba Medgyes Z. a jobb alsót, az erős, lapos lövést Verpecz védi.

14. perc: Herjeczki egy bravúros csellel jut túl a védőjén, aztán elesik a tizenhatoson belül. Sárga lapot kap az utóbbiért.

10. perc: A bal oldali szögletet Pethő csúsztatja kapura, Verpeczek bravúrra van szüksége, hogy védeni tudjon.

9. perc: Derekas lapos lövését védi Rusák.

4. perc: Simut kerül lövőhelyzetbe a kaputól 11 méterre, de rosszul találja el a labdát, ami így kapu mellé pattog.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, ők kezdik a meccset. A vendégek zöld mezben.

Előzetes - Gyirmóton az ETO 2–0-ás legyőzése után érthetően jó a hangulat.

„Dobogón vagyunk, arra törekszünk, hogy hazai pályán nyerjünk és stabilizálni tudjuk a helyünket. A Haladás rapszodikusan teljesít, de jó játékosok alkotják, akárcsak az NB II többi csapatát. Szoros meccset várok ellenük, legalább úgy kell játszanunk, mint a városi rangadón és akkor a miénk lesz a három pont” – nyilatkozta többek között Csertői Aurél vezetőedző a klub honlapján.