NB II foci - ETO FC Győr–Békéscsaba 4-1 - fotók

Hosszú hazai bajnoki nyeretlenségi sorozatot szakított meg az ETO.

ETO FC Győr–Békéscsaba 4-1 (3-1)

Győr, ETO Park. Játékvezető: Ducsai József (Varga Gábor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Papp M., Szujó, Fodor – Toma – Benczenleitner, Kiss Bence, Vitális – Priskin, Lacza. Vezetőedző: Tímár Krisztián
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE: Bukrán – Szalai D., Bora, Farkas M., Mikló – Zvara, Horváth P., Kitl, Hamed – Czékus, Lukács R. Vezetőedző: Brlázs István

90+3. perc: Horváth P.  20 méterről lőhet szabadrúgást, most azonban a sorfalat találja el. Nem sokkal később véget ér a mérkőzés. Az ETO legutóbb augusztus 28-án nyert bajnoki mérkőzést hazai pályán, a mostani sikerrel így egy hosszú nyeretlenségi sorozat szakadt meg. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: A meccs utolsó csereje: Talpalló Norbert áll be Czékus helyére.

87. perc: Babati lövése elmegy a kapu mellett.

86. perc: Tuboly lövését üti kapu fölé Bukrán.

81. perc: Toma helyére Kiss Máté érkezik.

75. perc: Tuboly kap sárga lapot.

74. perc: Kettős hazai csere: Kiss Bencét Kovács István váltja, Vitális helyére Tuboly Máté áll be.

73. perc: GÓÓÓL! Papp M. beadása után Babati dekázik kettőt, majd a lepattanó labdát látványos mozdulattal, félfordulatból a jobb alsóba lövi. 4–1

72. perc: Hármas csere a csabaiaknál: Kitl helyére Máris Dominik, Zvara helyére Szabó Csaba, Hamed helyére pedig Puskás Gábor áll be.

70. perc: Lukács R. fejelhet óriási helyzetben hét méterről, de Fadgyas védeni tud. A győri védők arra számítottak, hogy lest ítélnek a játékvezetők, de nem így történt.

67. perc: Egy jobb oldali békéscsabai szabadrúgás után Hamed sarkazza a labdát a jobb kapufára, utána nagy nehezen sikerül tisztáznia a győri védelemnek.

65. perc: Priskin helyére Bacsa Patrik áll be a győrieknél, Lacza Alexet pedig Babati Benjamin váltja.

64. perc: Bora lövése megy el a kapu mellett.

63. perc: Fadgyas védi Hamed éles szögből leadott, nem túl erős lövését.

58. perc: Kitl Miklós kap sárga lapot, a megiramodó Kiss Bencét rúgta fel a győri térfélen.

55. perc: A szöglet után Lacza lövése a blokkról pattan kapu mellé.

54. perc: Vitális lövése egy védőről pattan vissza, aztán Toma ismétlése is egy csabait talál el: szöglet jöhet.

48. perc: Priskin 15 méterről Bukrán kezébe lövi a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cseréltek a vendégek: Mikló helyére Fazekas Lóránt állt be.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45. perc: Szalai D. beívelése tisztán találja meg Zvarát, ő azonban rosszul találja el a labdát.

40. perc: GÓÓÓL! Lacza ugratja ki Priskint, aki 10 méterről a kimozduló Bukrán mellett a bal alsóba gurítja a labdát. 3-1

36. perc: GÓÓÓL! Kiss Bence bal oldali szögletét Benczenleitner az ötös túlsó sarkáról fejeli a kapu bal oldalába. 2-1

31. perc: Fodor fejeli kapu fölé a labdát egy győri szögletkombináció végén.

28. perc: Kovács K. egy kényszerítő után próbálná visszapasszolni a labdát majdnem az alapvonalról, de az Bukrán kezében köt ki.

27. perc: Jobb oldali szöglet után Papp M. fejeli a labdát nem sokkal kapu fölé.

26. perc: Kiss Bence lövi a szabadot 22 méterről, ő is a sorfalat találja el.

25. perc: Vitálist buktatja Zvara: sárga lap. Az ETO-nak pedig jó helyről jár szabadrúgás.

17. perc: GÓÓÓL! Nagy kavarodás végén Lacza egyenlít. Kovács K. viszi be a labdát a tizenhatoson belülre, aztán Benczenleitnertől visszakapja a labdát, majd Lacza a kapunak háttal visszapasszol Kiss Bencének, aztán visszakapja, majd 10 méterről, ballal a bal alsóba lő - a lövése Farkas M. lábán irányt is változtatott, így Bukránnak nem volt esélye a védésre. 1–1

14. perc: Lacza lapos lövését Bukrán fogja meg.

13. perc: Sárga lapot kap Szalai Dániel, Kiss Bencét rúgta fel hátulról.

10. perc: GÓÓÓL! Horváth Péter a kaputól 20 méterről végezhet el szabadrúgást, kissé balról. A lapos, erős lövés a sorfal mellett elmegy, és a bal alsóban köt ki. 0–1

4. perc: Jobb oldali beadás után Lacza fejeli a labdát kapura, Bukrán bravúrral véd.

2. perc: Ígéretes szabadrúgást végezhet el az ETO a kaputól 18 méterről, balról. Vitális a sorfalat találja el.

1. perc: Zöldben az ETO, lila-fehérben a Békéscsaba. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

Előzetes - A Kecskemét elleni továbbjutással és a dorogi győzelemmel jó hetet zárt az ETO. Szervezettebb támadójátékkal a Békéscsaba is legyőzhető.

„Ahogy korábban is elmondtam már, ezen a találkozón is mi szeretnénk dominálni és támadólag akarunk fellépni – kezdte Tímár Krisztián, a zöld-fehérek vezetőedzője. – Nyilván ezek a meccsek nagyon nehezek, mert az ellenfél szeretne elmozdulni a kiesőzónából. Feltérképeztük a Békéscsabát, több van benne, mint amit eddig mutatott, de hazai pályán nem lehet más célunk, mint megnyerni a mérkőzést és tovább gyűjteni a pontokat, mert szeretnénk felfelé zárkózni a tabellán.”