Kosárlabda

2022.10.27. 20:36

Európa-kupa – Bravúros győri győzelem

Bravúros, egypontos győzelmet aratott Izraelben a SERCO UNI Győr az Európa-kupa nyitányán.

Maccabi Bnot Asdod–SERCO UNI Győr 72–73 (20–18, 20–23, 16–18, 16–14)

Asdod, női Európa-kupa-mérkőzés, F csoport, 1. forduló. V.: Ignatiou, Christou (ciprusiak), Tvauri (georgiai).

Asdod: Jakobsone 4, WALKER-KIMBROUGH 29/6, Yizchaki 5, Cohen 10/6, BROWN 15. Cs.: Sahar 6/6, Dayan 3/3. Edző: Louise Willingham.

UNI Győr: ELLENBERG 21/15, Dubei 5/3, Bach 7/3, Török Á. 3/3, MOMPREMIER 6. Cs.: WILLIAMS 6, Weninger, Oroszová 7/3, Ruff-Nagy D. 5/3, DOMBAI 13/6. Edző: Cziczás László.

Hullámzó játékot hoztak az első percek, Bach büntetőjével a győriek szereztek vezetést, majd Török triplájánál is náluk volt az előny. A folytatásban nagyobb előnyt építettek ki a hazaiak (8–4), nagyon kellett Mompremier kosara, mely lendületet adott, és Bach hármasa után megint a vendégek vezettek (10–11). A játékvezetők hagyták a kemény küzdelmet, néha mindkét oldalon meglepő volt, hogy néma maradt a síp. A negyed második felében sikerült ellépniük öt ponttal a győrieknek (11–16), de ez az előny hamar elfogyott (16–16). Tíz perc játék után pedig egy kosárral volt jobb az Asdod (20–18).

Hazai triplával kezdődött a második szakasz, amire Williams duplával felelt. Ruff-Nagy hárompontosával egy pontra jöttek fel a látogatók (13. perc: 25–24). Állandósult a Maccabi 4–5 pontos vezetése, de mindig jött egy-egy fontos kosár a vendégek részéről, így nem hagyták elhúzni a hazaiakat (33–30), majd előbb 35–34-nél egy pontra megközelítették őket, Ellenberg kosaraival pedig átvették a vezetést (35–38). Egy-egy tripla beesett mindkét oldalon – nálunk Ellenberg talált be a félkörön kívülről –, ami azt jelentette, hogy a nagyszünetben minimális előnnyel vezetett az UNI Győr (40–41).

A második félidőt Bach kosár plusz büntetőjével kezdte a zöld-fehér együttes, majd Ellenberg szerzett labdát, aminek végén az amerikai irányító beemelt egy triplát (40–47). A hazaiak 50–40-nél szerezték a negyedben az első kosarukat. A szakasz közepén megfelezte hátrányát az Asdod (46–51). Oroszová fontos pillanatban süllyesztett el egy triplát az izraeli gyűrűben (47–54). A zárószakasz előtt három pontra feljött a Maccabi (56–59).

Az utolsó tíz percben sokat kapkodtak Ellenbergék, ezt kihasználva az Asdod Walker-Kimborugh triplájával a 33. percben meg tudta fordítani az állást (63–61). Lendületben maradt a házigazda (69–61), Dombai hármasa nagyon kellett. Két és fél perccel a vége előtt felzárkózott egy pontra a Cziczás-csapat (69–68). Másfél perc volt hátra, mikor kiegyenlített a győri alakulat (70–70). Walker-Kimbrough közelije után Cziczás László kért időt, ami után Ellenberg dobott trojkát, így ismét náluk volt az előny (72–73). Jött a hazaiak edzőjének időkérése, 46 másodperc volt hátra. Sikerült labdát szerezni, de nem jutottak dobásig. Az utolsó támadás így a Maccabié lett, de ők sem voltak eredményesek, így kiélezett, nagy csatában nagyon fontos győzelmet aratott a SERCO UNI Győr az Európa-kupa nyitányán.