Sport

2022.09.28. 21:35

Női kosárlabda NB I - A TFSE megszorította a címvédő Sopront, a Győr simán győzött

A címvédő Sopron 91-81-re nyert a TFSE-MTK otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

mti

Az Euroligában is címvédő soproni csapatban Jelena Brooks 34 pontot dobott. Fotó: MW-archívum

A meccs a tervezetthez képest húsz perccel később kezdődött a játékvezetők késése miatt. A fővárosiak az első és a második negyedben remekül játszottak, a nagyszünetben 52-44-re vezettek, és végül tíz ponttal kaptak ki. Az Euroligában is címvédő vendégeknél Jelena Brooks 34, Brittney Sykes 22 pontot dobott. A hazaiaknál öten zártak tíz pont feletti teljesítménnyel.

Eredmények:

TFSE-MTK - Sopron Basket 81-91 (30-27, 22-17, 12-24, 17-23)

SERCO UNI Győr-E.ON ELTE BEAC 104-85 (34-24, 22-12, 22-25, 26-24)

NKA Universitas PEAC-PINKK Pécsi 424 87-60 (23-13, 26-14, 25-18, 13-15)

Atomerőmű KSC Szekszárd-VBW CEKK Cegléd 80-66 (26-12, 20-24, 23-18, 11-12)

DVTK-Hun-Therm - Vasas Akadémia 72-41 (20-14, 15-7, 21-10, 16-10)

Ludovika Csata - BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 64-60 (16-17, 17-14, 15-17, 16-12)