Az UNI Győr játékosa lett a torna legjobbja

Az UNI Győr történetes során először nyerte meg a Sió-kupát.

DVTK–UNI Győr 78–79 (21–24, 16–20, 16–20, 25–15)

Szekszárd, Sió-kupa, döntő.

DVTK: Aho N. 14/3, Bernáth 12/6, Bacsó, Jovanovic 13/3, Green 9. Cs.: Aho T. 1, Kányási 17/9, Kiss A. 12, Oláh. Edző: Völgyi Péter.

UNI Győr: Ellenberg 21/9, Dombai 17/9, Dubei 5/3, Török Á. 11/9, Mompremier 4. Cs.: Varga Zs. 3, Oroszová, Rozmán, Ruff-Nagy D. 8, Weninger, Williams 4, Bach 6. Edző: Cziczás László.

Nagyszerűen kezdte a Sió-kupa fináléját a győri gárda, az első szakasz első felében 13–4-re ellépett. A folytatásban rendezte a sorokat a DVTK, és a negyed végére három pontra felzárkózott. A második tíz percben átvette a vezetést a miskolci gárda, de aztán 33–32-es győri vezetésnél Völgyi Péter kért időt. A nagyszünetben hét ponttal vezetett az UNI Győr (44–37).

A második félidőben állandósult a különbség (23. perc: 49–42), majd szép lassan növelték előnyüket a zöld-fehérek. A harmadik tíz perc vége felé közeledve a lélektani tíz pont határára értek (58–49), a végére pedig át is lépték, a zárónegyednek tizenegy pontos győri vezetéssel, 64–53-mal vágtak neki a csapatok. Ebben a miskolciak egy 5–0-ás rohammal közelebb jöttek, de Ruff-Nagy Dóra megtörte a kosárcsendet (66–58). A DVTK egyre közelebb került riválisházo, 72–68-nál időt is kért Cziczás László. Másfél perc volt hátra, Török Ágnes kipontozódott, az állás pedig 72–71-re módosult. Izgalmas volt a végjáték, tíz másodperccel a vége előtt egy triplával egyenlítettek a diósgyőriek (78–78). Ellenberg harcolt ki faultot, az első büntetőt bedobta, a második kimaradt, így nem volt ideje visszatámadni a DVTK-nak.

Szinte végig vezetve a hajrára ugyan izgalmassá tette magának a mérkőzést az UNI Győr, de a végén mégis ők örülhettek.

A Sió-kupa MVP-je és pontkirálynője is Aaryn Ellenberg lett, míg a győri csapat legjobbjának Török Ágnest választották meg a szervezők.

Cziczás László: – Sok munka lesz még a védekezéssel. Örülünk, hogy nyertünk, nem volt könnyű, még úgy sem, hogy nem mindegyik csapat volt teljes. Ez egy jó kezdet, de még töménytelen mennyiséget kell dolgoznunk, mert csak az út elején járunk.