2022.08.14. 08:50

NB II foci - A ráadásban lőtt góllal nyert a Békéscsaba Gyirmóton - fotók

A Merkantil Bank Liga, NB II vasárnapi harmadik fordulójában a Gyirmót a Békéscsabát fogadta.

GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0-1 (0-0)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Játékvezető: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Kovács Gábor)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi – Major, Csörgő, Hajdú, Helembai – Kovács M., Vass Á., Nagy P. – Medgyes, Pethő, Soltész. Vezetőedző: Csertői Aurél
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE: Bukrán –  Puskás, Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P., Zvara, Kitl M., Talpalló – Máris, Lukács R. Vezetőedző: Brlázs István Gábor

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Hajdú lövi a labdát hat méterről Bukrán kezébe.

90+2. perc: GÓÓÓL! Hamed kap labdát az örös jobb sarkánál Czékustól, és a kimozduló Hársfalvi alatt a kapuba lő. 0-1

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Zvara helyett Bora a pályán: ez az utolsó csere.

90. perc: Hamed beadásáról centikkel marad csak le Váradi.

89. perc: Major beadását húzza le a levegőből Bukrán.

86. perc: Medgyes helyére jön Szegi.

85. perc: Épp Medgyes elé öklözi ki a labdát Bukrán egy gyirmóti szöglet után, a lövését a gólvonalról vágják ki a védők.

82. perc: Vass Ádám 22 méterről lövi a labdáta jobb alsó mellé.

81. perc: Hamed váltja Márist, aki előtte még kap egy sárga lapot, Hajdút rúgta fel.

70. perc: Egészségügyi szünet. Közben gyirmóti csere: Soltész helyére Herjeczki áll be.

69. perc: Villámgyors békéscsabai kontra végén Mikló egy az egyben mehet kapura, aztán 13 méterről a kapu fölé lő.

65. perc: Békéscsabai bedobást követően gyors passzok után Váradi lövi el a labdát jobbról, 10 méterről keresztbe a kapu előtt.

64. perc: Major beadását Simon A. csúsztatja kapu mellé.

61. perc: Helembai beadását Bukrán Medgyes elé öklözi, aki azonnal lövéssel próbálkozik, de a kinn álló kapus szögletre tud menteni.

58. perc: Kitl helyére Váradi áll be, Talpalló helyére pedig Czékus.

54. perc: Újabb gyirmóti helyzet: Medgyes lövi a labdát nyolc méterről kapu mellé.

53. perc: Ismét munkában a vendégek kapusa: Simon passzolja vissza a labdát a második hullámban érkező Soltésznak, aki lapos és erős lövést választ, de Bukrán védeni tud.

50. perc: Újabb sárga lap a vendégeknek, ezúttal Kitl kapja.

48. perc: Helembai beadását Simon fejeli kapura, Bukrán nagyot véd. Az ellentámadás is veszélyesnek tűnik, de Márist végül szerelni tudják a gyirmóti védők a tizenhatoson belül.

46. perc: Cserélt mindkét szakvezető a szünetben Lukácsot Farkas M. váltotta a vendégeknél, Pethő helyére pedig Simon A. állt be a hazai oldalon. Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Egy perc ráadás után vége az első félidőnek.

43. perc: A felívelt szabadrúgást után Csörgő fejeli a labdát a felső lécre.

43. perc: Kovácsot rúgja fel hátulról Mikló: ez is sárgát ér.

36. perc: Pethőt rántja le Fazekas a csabai térfél közepén: sárga lap.

35. perc: Nagy P. lövi a labdát Bukrán kezébe.

24. perc: Pethő kap labdát tisztán Medgyestől, a kaputól hat méterrről azonban fordulásból kapu fölé lő. Egészségügyi szünet után folytatódhat a mérkőzés kirúgással.

18. perc: A kaputól 23 méterre jár szabadrúgás a hazaiaknak. Nagy P. a bal felső fölé lő egy méterrel.

14. perc: Máris szökteti Lukácsot, aki 12 méterről lapos lövéssel a jobb alsót veszi célba, Hársfalvi elvetődve véd.

11. perc: Most a jobb oldalról veszélyeztet a Gyirmót: Major beadása után Pethő előzi meg a védőjét a rövid saroknál, de nem talál kaput.

6. perc: Szépen felépített bal oldali gyirmóti akció végén Soltész lő 8 méterről kapu fölé.

1. perc: Megemlékezéssel kezdődik a meccs: a mosonmagyaróvári születésű válogatott játékosra, a 71 éves korában elhunyt Tóth Józsefre emlékeztek a csapatok és a szurkolók. A meccset a sárgában játszó hazaiak kezdik, lila-fehérben a vendégek.

Előzetes - Az eddig százszázalékos és listavezető Gyirmót az elmúlt fordulóban a Kazincbarcika ellen 6–1-es győzelmet arató viharsarki csapatot fogadja.

„Valóban jól kezdtük a bajnokságot, de az eddigi két győzelmet a helyén kell kezelni. Hajtós, erőszakos mérkőzésre számítok a Békéscsaba ellen. Hazai pályán jó folytatást várok, bízom a győzelem megszerzésében” – fogalmazott Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője.