Női labdarúgás

2022.05.31. 08:02

Női foci NB I - Győrben is nyert, így bajnok az FTC, az ETO a bajnokság ezüstérmese - fotók

A bajnoki döntő első mérkőzését 4-1-re, a győri, második meccset 3-1-re nyerte a fővárosi csapat.

kisalfold.hu

ETO-FTC 1-3 (0-1)

Győr, ETO Park. Vezette: Molnár Réka (Majorné Nagy Petra, Bizderi Nikolett).
ETO: Samson - Luijks, Savanya, Süle, Cameron, Vida, Korsun, Öreg, Nagy F., Rácz, Kovács L. Vezetőedző: Dörnyei Balázs
FTC: Barti - Csigi, Fenyvesi, Németh D., Pusztai, Szabó V., Papp L., Nagy V., Vágó, Czellér, Csányi. Vezetőedző: Vágó Fanny

Percről percre

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. A Ferencváros nyeri a bajnokságot így, az ETO-é az ezüstérem.

90+3. perc: Pusztai helyére Zlidnis áll be. Kapust is cserél a végére az FTC, Bednar jön Barti helyére.

90+2. perc: Kovács L. rúgja meg az ellenfelét, már sípszó után: egyből piros lapot kap, vagyis emberhátrányban fejezi be a meccset a győri csapat.

90+1. perc: Négy perc a ráadás. Vágó kap sárga lapot időhúzásért.

90. perc: Vágó szöglet után Szabó V. csúsztatja a labdát a bal alsóba. 1-3

88. perc: Pusztai éles szögből leadott lövése elmegy a kapu előtt.

82. perc: Szépít az ETO! Korsun 20 méterről belsővel lő a jobb alsóba. 1-2.

82. perc: Cameron lövését védi Barti. Nagy Fanni helyére áll be Sali Rebeka az ETO csapatába.

81. perc: Demeter fejesét védi Samson.

80. perc: Nagy V. helyett Siklér játszik a vendégeknél innentől.

78. perc: Vágó centerezése után középen Pusztai is rosszul találja el a labdát, és jobb oldalon Szabó V. is.

72. perc: Keene érkezik középen egy bal oldali beadásra, Barti véd.

70. perc: Cameron labdája lesen találja Németh Lorettát.

67. perc: Növeli előnyét a Ferencvárosi. Csányi jobbról adja a labdát középre, a tisztán érkező Pusztai négy méterről fejel a hálóba. 0-2.

66. perc: Szabó V. 30 méteres szabadrúgását húzza le a jobb felső elől Samson.

65. perc: Nagy Fanni lerántás miatt kap sárgát.

61. perc: Németh L. érkezik Luijks helyére a győri együttesbe.

60. perc: Némi cselezgetés után Vágó 19 méterről lövi a labdát kapu fölé.

56. perc: Fenyvesi kap sárga lapot, még az ETO térfelén szabálytalankodott.

48. perc: Savanya beívelését már csak a pályán kívülről sikerül visszapasszolnia Korsunnak, így utána hiába talál a hálóba Vida.

46. perc: Öreg helyett Nagy L. a pályán a folytatásban. Kezdődik a második félidő. Pusztai rohan a labdával az ötös bal sarkáig, ahonnan az oldalhálót találja el.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Szerencsés góllal vezet az FTC. Egy felívelés után Csányi jobbról íveli középre a labdát, Samsonról beleüt, és így épp a hosszún érkező Szabó V. elé érkezik a labda, akinek nincs nehéz dolga: a fekvő kapus mellett a kapuba belsőzi. 0-1

42. perc: Kovács L. 30 méterről lövi a labdát kapu mellé.

41. perc: Nagy V. erőtlen lövését is védi Samson.

37. perc: Süle hét méterről, kisodródva lövi el a labdát a kapu előtt keresztben.

32. perc: Kovács L. hibája után Pusztai kerül hatalmas ziccerbe a kapuval majdnem szemben, de a közeli lövését bravúrral védi Samson.

27. perc: Czellér lövi kapu fölé a labdát 15 méterről.

17. perc: Most is Samsonnál landol Vágó lövése, ezúttal szabadrúgásból próbálkozott.

6. perc: Vágó lövését védi Samson.

1. perc: A mérkőzést a vendégek kezdik, akik zöld-feketében játszanak. Fehérben az ETO.

Előzetes - A finálé első felvonását – amelyet a Kocsis Sándor Sportközpontban rendeztek – a Fradi nyerte meg 4–1-re, s mivel a döntő két győztes mérkőzésig tart, a győrieknek ma győzniük kell, ha versenyben szeretnének maradni az aranyéremért.

„A döntő első mérkőzésén kijött a rutinbeli különbség, jobb volt az ellenfél. A Ferencváros játékosai már hozzászoktak a döntőkhöz, a mi játékosainknak pedig ez egy új dolog volt. Az első perctől kezdve idegesek voltak, mintha mindent elfelejtettek volna, amit az elmúlt két-három napban megbeszéltünk, így reális volt az eredmény, pedig a Ferencváros sem játszott igazán jól” – nyilatkozta a Körképnek még az első meccs után Dörnyei Balázs, az ETO szakmai vezetője, aki nemrég épp a Ferencváros sikeres edzője volt. A rutinos szakember Győrben egy sokkal jobb ETO-ra számít. „Kulcskérdés lesz, hogy az első mérkőzésen tapasztalt lámpalázat, ijedtséget le tudják-e vetkőzni a lányok, mert ahhoz, hogy tényleg potenciális ellenfelei legyünk a Fradinak, ahhoz ezt meg kell tennünk, úgy, ahogy azon a két mérkőzésen is sikerült, amikor a bajnokságban, illetve a kupában sikerült a csapatot legyőzni. Igazából tehát megvan a recept, hogy mit kell tennünk – mondta Dörnyei Balázs.

– Az előző találkozón sajnos olyan szinten feszültek voltak a játékosok, hogy gyakorlatilag mindent elfelejtettek egy percen belül, amit két-három nappal előtte megbeszéltünk. Remélem, lesznek annyira nyugodtak, hogy itthon sokkal komolyabb ellenállást tanúsítsanak a Ferencváros ellen. Ez az alap tehát, hogy fejben, szívben és akaratban ott le- gyenek.” „Bár az első meccset jobb lenne elfelejteni, inkább okulni szeretnénk az ott elkövetett hibákból, s azokat kijavítva kell kedden jól és eredményesen futballoznunk – kezdte Németh Loretta, a győriek válogatott középpályása.

– Egyértelmű célunk, hogy megnyerjük a győ- ri összecsapást, mert csak így lehet esélyünk arra, hogy versenyben maradjunk a bajnoki címért. Úgy érzem, elég motiváltak vagyunk, hogy hazai pályán legyőzzük a Ferencvárost, s legyen egy mindent eldöntő harmadik találkozó is.” A ma esti mérkőzésre ingyenes a belépés. Ha szükség lesz harmadik összecsapásra, azt majd június 5-én, vasárnap Budapesten rendezik.