Sport

2022.05.04. 20:16

NB III foci - 2-1-re győzött az ETO Akadémia a Gyirmót II. ellen

Az NB III Nyugati csoportjának hétközi fordulójában városi rangadón léptek pályára akadémistáink, ugyanis a Gyirmót FC Győr második csapatát fogadták, ahol gól nélküli első félidő után a második játékrészben fiataljaink szép gólokat szerezve megnyerték a mérkőzést.

kisalfold.hu

ETO Akadémia - Gyirmót FC Győr II. 2-1 (0-0)
Győr, ETO Park. V.: Virág (Baghy, Blum).

ETO Akadémia: Ruisz - Szabados, Vidnyánszky Á., Pereira, Tamás K., Tóth R. (Lacza 46’), Szabó T., Hanzli (Deákovits 83’), Múcska (Szalka 76’), Farkas B. (Klausz 46’), Erdei (Tullner 88’). Vezetőedző: Király József.

Gyirmót II.: Kecskés - Wágenhoffer, Nagy K., Ominger (Bagó 23’), Somogyi-Bakos (Mayer M. 86’), Lázár, Kirják, Van Kessel, Mayer Á. (Dán 86’), Hudák (Béli 46’), Kiss B. (Jakab 55’).Vezetőedző: Polyák Gábor.

Gsz.: Szabó T. (77’) Lacza (86’) ill. Van Kessel (78’).

Az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott, amikor Van Kessel beadását a tizenhatoson belül Kiss B. bombázta kapásból a kapunk mellé. A 22. percben egy jobb oldali beadásról Múcska centikkel maradt le, nagy helyzetben nem tudott fejelni. Fél óra játékos után kavarodás alakult ki a gyirmóti tizenhatoson belül, aminek végén Múcska elé került a labda, akinek lövése kevéssel ment el a hosszú kapufa mellett. A 32. percben Múcska szép cselek után adott középre bal oldalról a közepén érkező Erdeinek, ám támadónk rosszul vette át a labdát, így komolyabb lehetőség nem alakult ki. Két perccel később Farkas B. csúsztatott kapura kiszorított szögből egy beadást, de a vendégek hálóőre védeni tudott. Az 52. percben egy jobb oldali beadás csapódott a kapunk elé, Ruisz hatalmas bravúrral ért le a jobb alsóba és mentett szögletre. A 77. percben megszereztük a vezetést! Szabó T. végzett el szabadrúgást jó húsz méterről, lövésébe Kecskés csak beleütni tudott, védeni nem 1-0. Alig telt el egy perc, amikor egyenlített a Gyirmót. Egy előre rúgott labda Van Kesselt találta meg, aki egy pattanás után a bal alsóba lőtt 1-1. A 84. percben Van Kessel lépett ki, betört a tizenhatoson belülre, jobb alsóba tartó lövését Ruisz védeni tudta. Öt perccel a mérkőzés vége előtt Mayer bólintott közelről a kapu fölé egy jobb oldali beadást. A 86. percben Lacza egy gyönyörű átvétellel két védőt is becsapott, majd távolról a jobb alsóba lőtt 2-1.

Király József: - A szombati 6-0-s vereség után pozitív, hogy volt tartása a csapatnak, és fel tudtuk szívni magunkat egy ilyen presztízsmérkőzésre, ahol sikerült begyűjteni a három pontot. Ebből is látszik, hogy a játékosoknak van tartása és karaktere. Gratulálunk a fiúknak!