Női kézilabda

2022.05.29. 16:48

Magyar Kupa döntő - Az ETO legyőzésével a Ferencváros a kupagyőztes - galéria

Az FTC nagyon nehezen, csak büntetők után jutott be a döntőbe, az ETO útja könnyebb volt. A döntőben sokáig kiegyenlített volt a játék, az utolsó 15 percben dőlt el a meccs.

Fotók: Török Attila

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 26-22 (12-12)

60. perc: Bölk góljával minden eldől... 25-22. Blohm lövését védi Janurik. Malestein még a végső dudaszó előtt betalál. 26-22.

59. perc: Passzívban már az FTC, Bölk lépéshibát vét. Hansen lövését Janurik védi, innen már nehéz lesz egyenlíteni.

58. perc: Nze Minko labdát szerez, aztán gyors gólt dob. 24-22. Elek Gábor is kikéri az idejét a meccs hajrájában.

57. perc: Szöllősi-Zácsik betalál. 24-20. Lukácstól gyorsan jön a válasz. 24-21

56. perc: Hansen passzát lefüleli Szöllősi-Zácsik, lefordulásból eredményes Malestein. 23-20. Martín egy időkéréssel próbálja megmenteni a meccset. Kristiansen lövését lábbal védi Janurik.

55. perc: Edwige lövését védi Glauser.

54. perc: Leynaudról pattan a kapuba Malestein lövése. Blohmtól jön a gyors válasz. 22-20. Glauser jön a győri kapuba.

53. perc: Klujber lövését védi Leynaud. Faluvégit elsodorják ziccerben... a játékvezető nem így látja.

52. perc: Faluvéginek összejön a gól, Ryu a háta mögött adta a gólpasszt. 21-19.

51. perc: Belemenés, most Bölknél. Hat perce gólképtelen az ETO.

50. perc: Bölk góljával három góllal vezet az FTC. 21-18. Oftedalt találják szájon, nincs szabaddobás.

49. perc: Oftedal lövése Janurik lábában akad el. Belemenés Simonnál. Schatzl rosszul passzol.

48. perc: Nyitott védekekezésre vált az ETO. Klujber dobhat hétméterest, jön Glauser. Most nem tud védeni. 20-18. Időt kér Martín.

47. perc: Ryu lövését megfogja Janurik.

46. perc: Labdát veszít az FTC. Ryu bejátszása nem jut el Blohmhoz. Malestein betalál. 19-18.

45. perc: Messziről lő nagy gólt Bölk. 18-17. Kristiansen gyorsan válaszol. 18-18.

44. perc: Az FTC is passzívig jut a támadásban. Leynaud védi Szöllősi-Zácsik lövését. Ryu helyzetbe kerül, először meglepődik, aztán bedobja. 17-17.

43. perc: Kristiansen lövését is megfogja Janurik.

42. perc: Passzívig támad az ETO.

41. perc: Oftedal lövését védi Janurik. Simon P. talál ismét a kapuba. 17-16.

40. perc: Kristiansen válaszol góllal a gólra. 16-16. Ryu labdát szerez, de a lerohanást egy szabálytalansággal megakadályozza az FTC.

39. perc: Oftedal lövése célt téveszt. Simon P. lő gólt. 16-15.

38. perc: Hansen löki el Edwige-t: hétméteres. Glauser kivédi Malestein büntetőjét.

37. perc: Leynaud bemutatja az első bravúrját, Kovács lövését hárítja. Ryu köszön be ismét a túloldalon. 15-15.

36. perc: Bölk a kapufát találja el. A bejátszás nem jut el Pinteáig.

35. perc: Márton G. eredményes. 15-14. Hansen lövését tenyereli ki Janurik.

34. perc: Újabb hétméteres, Edwige rángatta meg alaposan Pinteát. A sértett váltja gólra a büntetőt. 14-14.

33. perc: Klujber cikázik át a védők között. 14-13

32. perc: Pintea harcol ki büntetőt a másik oldalon. Kristiansen értékesíti. 13-13.

31. perc: Hétméterest dobhat az FTC. Malestein értékesíti, először vezet a meccsen a fővárosi csapat. 13-12

30. perc: Malestein bedobja a büntetőt. 11-12. Ryu eladja a labdát. Szöllősi-Zácsik szép egyéni akció végén egyenlít. 12-12. Jön a szünet.

29. perc: Passzívban már az ETO. Nze Minko labdát veszít. Ferencvárosi hétméteres jöhet.

28. perc: Klujber előtt nyílik út. 10-12. Martín kér most időt.

27. perc: Passzívban már az ETO. Nem jut lövésig a győri együttes. Simon P. góljára Nze Minko felel góllal. 9-12.

25. perc: Klujber a második gólját szerzi. 8-11

24. perc: Passzívból lövi kapu fölé a labdát Grbic. Aztán Fodor szerez elképesztő gólt egy bevetődés után. 7-11.

23. perc: Grbic passza nem jó. Háfra ellen fújnak a játékvezetők.

22. perc: Szöllősi-Zácsik pattintott lövése a kapuban, Kristiansentől jön gyorsan a revans. 7-10. Elek Gábor időt kér.

21. perc: Továbbra is nyitottan védekezik az ETO, Klujber lövését védi Solberg. A túloldalon Fodor ejtését szedi le a levegőből Janurik.

20. perc: Kristiansen szerez szép gólt. 6-8. Blohm labdát szerez, aztán Edwige áll ki két percre, Nze Minkót lökte el tiszta gólhelyzetben. Hansen bedobja a hétméterest. 6-9.

19. perc: Kovács A. eredményes. 6-7

18. perc: Solberg védi Bölk lövését. Oftedal ellen szabálytalan Kovács, hétméteres jöhet. Kristiansen bedobja. 5-7.

17. perc: Passzívban már az FTC, az egyik kiállítás közben letelt. Jól védekezik az ETO.

16. perc: Lukács lövését védi Janurik. Nyitottan védekezik az ETO a kapusa nélkül támadó FTC ellen. Solberg védi Klujber lövését, aztán az üres kapuba dobja a labdát. 5-6. Rossz csere miatt kiállítják Malesteint is.

15. perc: Passzívban már az ETO. Csiszár-Szekeres üt ota Ryu arcára: kiállítás.

14. perc: Klujber kapufája után a kipattanó Malesteinhez kerül, ő most már betalál. 5-5.

13. perc: Hansen harcol ki hetest. Blohm kapu fölé lövi a labdát, Subának bele se kellett érnie a lövésbe. Szucsánszki labdát veszít, Blohm most betalál. 4-5.

12. perc: Solberg védi Bölk lövését, a kipattanónál Edwige belép a hatoson belülre, így támadhat az ETO. Ryu lövi kapufára a labdát. Márton G. egyenlít. 4-4.

11. perc: Klujber eredményes. 3-4. Hansen nem talál kaput.

10. perc: Bölk előtt megnyílik az út, így ki tudja használni az FTC az emberelőnyt. 2-4. Janurik védi Oftedal lövését.

9. perc: Malestein nem találja el a kaput a jobb szélről. Oftedal most benn támadásban, Solberg helyett. Ryu 8 méterről dob nagy gólt a jobb alsóba. 1-4.

8. perc: Ryu labdát szerez, és a kapuig gyalogol vele. 1-3. Kristiansent kiállítják két percre.

7. perc: Kristiansen ellen fújnak támadóhibát. Solberg véd ismét, Bölk próbálkozott. Megint támadóhiba Kristiansennél.

6. perc: Kapu fölé száll Ryu lövése. Solberg hárítja Klujber kísérletét.

5. perc: Márton lövi az FTC első gólját. 1-2.

4. perc: Kristiansen lő, Janurik védése oldalt megy ki a pályáról. Pintea ellen fújnak a átékvezetők.

3. perc: Anne Mette Hansen hatalmas gólt dob. 0-2. Malestein lövését védi Solberg.

2. perc: Passzívig támad az ETO, Ryu lövése a hálóban köt ki. 0-1. Solberg védi Bölk lövését.

1. perc: Fehér mezben az ETO, zöldben az FTC. A meccset a győriek kezdik.

„Mondhatjuk azt, hogy ez a meccs bemelegítés volt a Fradi elleni döntőre, bár a Dunaújváros azért nagyon jól küzdött. Ez a találkozó pont jó volt nekünk arra, hogy mindenki tudjon játszani, mindenki frissebb legyen, és tudjunk gyakorolni pár dolgot” – mondta a DKKA ellen három gólig jutó Háfra Noémi, aki az NSO TV-nek arról is beszél, mekkora előnyt jelenthet számukra, hogy több kulcsembert is pihentetni tudtak a döntőre, míg az FTC hétméterespárbajban gyűrte csak le a Siófokot.

Mint ismert, az Audi ETO botrányos körülmények között szenvedett vereséget a Ferencvárostól az NB I-ben tavasszal.