Bajnoki meccs

2022.05.14. 07:20

Labdarúgó NB I - Az FTC elleni vereséggel búcsúzott a Gyirmót - fotók

Az első félidő ráadásában szerzett Bassey-gólra a második félidőben volt válasza Varga Barnabásnak, azonban Civic is betalált, így 2-1-re a már bajnok FTC nyert a már kieső gyirmóti csapat otthonában az NB I zárófordulójában.

Fotó: Huszár Gábor

Gyirmót FC Győr-Ferencváros 1-2 (0-1)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezette: Zierkelbach Péter (Theodorosz Georgiu, Medovarszki János)

Gyirmót: Rusák - Szegi, Csörgő, Széles, Zeke - Vass Á., Ventúra, Nagy P. - Hasani, Medgyes, Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

FTC: Bogdán - Wingo, Dvali, S. Mmaee, Civic - Besic, Loncar - Zubkov, Marin, Gavrics - Bassey. Vezetőedző: S. Csercsaszov

90+2. perc: Simon fejese után a kapu torkából mentenek a vendégek, így nincs egyenlítés a meccs legvégén. Vereséggel búcsúzik tehát az NB I-től a Gyirmót.

90+1. perc: Két perc a ráadás a meccs végén. Redzic indul meg a jobb oldalon, a beadása Csörgőről pattan szögletre.

89. perc: Most Marquinhos is eltalálja a hálót, oldalról.

84. perc: Nagy Patrik hagyja el a pályát, Kovács Dominik áll be a hazai csapatba. Loncar helyére pedig Zachariassen érkezik. Ezzel mindkét csapatnak elfogytak a cserelehetőségei.

82. perc: Redzic kap sárgát, Szegit vitte a földre.

80. perc: Wingo teszi haza vállal a labdát egy felívelés után Simon és Herjeczki elől.

79. perc: Marquinhos indítja Civicet a bal oldalon, az ötös bal sarkáról Civic átemeli Rusákot, a labda pedig a kapu bal oldalában köt ki. 1-2

78. perc: Simon András váltja Medgyes Zoltánt a hazaiaknál.

74. perc: Lisztes és Marquinhos áll be, Bassey és Zubkov távozik a pályáról.

67. perc: Zubkov kap jó labdát Basseytől, majd 15 méterről, balról az oldalhálóba lő.

65. perc: Herjeczki helyzetben a jobb oldalol, a lövését Mmaee blokkolja, az ismétlést pedig Bogdán védi.

62. perc: Marin helyére Sigér, Gavrics helyére pedig Redzic áll be.

61. perc: Másodpercekig azt hitték a gyirmótiak, hogy megfordították a meccset. Egy nagyszerű akció végén Zeke és Hajdú játszik össze, utóbbi a kapuba talál, de az előbbi lesen kapta a labdát.

58. perc: Medgyes adja középre a labdát balról, ami egy fővárosi védőről a középen, a kaputól hat méterre álló Varga Barnabáshoz pattan, Varga lövése pedig Bogdánról a kapuba pattan. 1-1.

53. perc: Loncar kap labdát a leshatáron, ballal lő végül balról, 17 méterről: Rusák véd ismét.

52. perc: Zubkov is próbára teszi Rusákot, 25 méterről, jobbról lő: a gyirmóti kapus ezt is védi.

50. perc: Szegi kap sárga lapot.

49. perc: Bassey elé pattan Zubkov blokkolt lövése, tíz méterről lő Bassey, Rusák véd.

46. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Hasani, Ventúra és Vass Ádám nem jött vissza a szünet után, helyettük Herjeczki, Radics és Hajdú állt be helyettük.

45+1. perc: Egy perc a ráadás. Ekkor szerzi meg a vezetést az FTC: Zubkov ugratja ki Basseyt, aki 10 méterről a bal alsóba lő. 0-1. Ezután nem sokkal véget ér az első félidő.

45. perc: Hasani 24 méterről teker kapura jobbról, Bogdán véd.

43. perc: Hasani kap sárga lapot lerántásért.

40. perc: Medgyes lövi a kapu bal alsó sarka mellé a labdát 16 méterről.

33.perc: Zubkov lövése egy védőn erejét veszíti, így könnyű dolga van vele Rusáknak.

29. perc: Civic beadását Csörgő fejeli ki a kapu előteréből, de a labda marad a vendégeknél, aztán Besic lövését fogja meg Rusák.

25. perc: Rusák védi bravúrral Wingo lövését.

24. perc: Bassey passzol Loncarhoz, aki balról, éles szögből nem találja el a kaput.

22. perc: Hasani 22 méterről lövi kapu fölé a labdát.

20. perc: Varga Barnabást kell ápolni, miután egy ferencvárosi játékos rálöki egy másikra, és közben a bokájára is kap egyet.

19. perc: Bassey kerül helyzetbe, de hosszan tolja meg a labdát, a kapujából kimozduló Rusák pedig menteni tud.

14. perc: Széles fejeli szögletre Marin ívelését. Ez is elég közel volt Rusák kapujához.

10. perc: Gavrics egy csel után 9 méterről lövi a kapu mellé a labdát.

7. perc: A gyirmóti szöglet után Zeke lövi a labdát kapu mellé-fölé 17 méterről.

6. perc: Nagy Patrikot ütközik le a tizenhatoson belül: nincs büntető, előnyszabály van. Ventúra lövését Dvali rúgja ki szögletre.

5. perc: Ferencvárosi helyzet végén Széles mentése majdnem a saját kapujára veszélyes.

1. perc: Sárgában a már kieső gyirmótiak, fekete-zöldben a már bajnok ferencvárosiak. A meccset a vendégek kezdik. Nagy Patrik gurítja vissza a labdát balról, majdnem az alapvonalról, a fővárosi védők tisztáznak az ötös előteréből.

Előzetes - Tizenegy nyeretlen mérkőzés után az elmúlt fordulóban győztesen hagyta el a pályát a Gyirmót Zalaegerszegen. Igaz, az 1–0-ás siker a bennmaradást illetően későn jött, mert már a meccs előtt biztossá vált, hogy a kék-sárgáknak búcsúzniuk kell az OTP Bank Ligától. Így a Gyirmót és a Ferencváros is immár tét nélkül, de ellentétes előjelekkel készülhet a zárófordulóra, ugyanis a Ferencváros immár bajnokként szerepel Gyirmóton, a vendéglátó csapat sorsa pedig az elmúlt héten megpecséte- lődött.

„Kiestünk, így nincs hurrá­hangulat a csapatnál. A Ferencváros bajnokként és friss kupagyőztesként érkezik hozzánk. A Fradi mindig nagyon nehéz ellenfél és mindig nagyon nehéz legyőzni. Szeretnénk szépen búcsúzni a bajnokságtól és a közönségtől, remélem, a srácok átérzik ennek a felelősségét” – nyilatkozta Csertői Aurél vezetőedző a klub honlapján.

Rusák Edvárd kapus: – Zalaegerszegen megszakadt a negatív szériánk. Sajnos későn jött, de korábban is megvoltak erre a lehetőségeink. Mégis jobb érzés győztesen elhagyni a pályát. A Fradi ellen élmény játszani, extra motivációt ad. Igyekszünk minden percét kiélvezni az utolsó NB I-es mérkőzésnek.