Női foci

2022.05.01. 21:50

ETO-Fradi - Három gólos vereség a női bajokin

A Simple Női Liga 18. fordulójában a hétközi kupadöntő után ismét egy rangadón lépett pályára az ETO FC Győr NB I-es labdarúgócsapata, ahol a bajnoki címvédő Ferencváros ellen 0-0-s félidőt követően háromgólos vereséget szenvedett.

kisalfold.hu

Fotó: eto.hu

ETO FC Győr – Ferencvárosi TC 0-3 (0-0)
Győr, ETO Stadion. V.: Urbán (Török, Jakab).

ETO FC: Samson – Fél P. (Vida 46’), Korsun, Kovács L., Savanya, Fél A. (Kránicz 75’), Rácz Zs., Süle (Sali 62’), Luijks, Nagy L. (Németh L. 62’), Cameron. Szakmai vezető: Dörnyei Balázs.

FTC: Barti – Németh H. (Nagypál 81’), Ivanusa (Siklér 84’), Csigi, Fenyvesi, Németh D. (Demeter 81’), Pusztai, Szabó V. (Czellér 66’), Papp, Vágó, Csányi (Nagy V. 66’). Vezetőedző: Vágó Fanny.

Gsz.: Ivanusa (54’), Csigi (73’), Pusztai (76’).

A 6. percben Csányi erőtlen lövését Samson könnyedén védte. A 29. percben egy baloldali szögletet követően Csigi zavartalanul fejelhetett, ám a kapu fölé bólintott. Az első félidő utolsó percében egy veszélyes Fradi-támadás végén Savanya tisztázott a gólvonalról.

Alig telt el pár másodperc a második játékrészből, amikor Cameron csapott le egy labdára a védők hibáját követően, el is tudta tolni a kifutó kapus mellett, de a visszazáró védő az utolsó pillanatban menteni tudott. Öt perccel később ismét Cameron került helyzetbe, Luijks hosszú indítása után futotta le a védőket, ám kisodródott, beadásáról Nagy L. kevéssel maradt le. Az 54. percben Vágó kellemetlen lövését védte Samson. Még ugyanebben a percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Egy középre gurított labdára Ivanusa érkezett, aki higgadtan lőtt a kapuba 0-1. A 73. percben egy jobboldali szöglet szállt át hosszúra, amit Csigi két méterről a hálóba bólintott 0-2. Három perccel később Pusztai kapott egy pontos indítást, amit tizenöt méterről a hosszúba lőtt 0-3.

Dörnyei Balázs: - Mentálisan látszott, hogy elfáradtunk, aztán a végére fizikálisan is. Hiányoztak is játékosaink, betegségek és egyéb okok miatt, de azt kell, hogy mondjam, maximálisan elégedett vagyok a lányok hozzáállásával. Ameddig fejben bírtuk, nem volt gond. A második félidő első öt perce után 2-0-ra vezethettünk volna, ez nem jött össze, és utána volt egy-két olyan elcsúszás, ami a mentális fáradtságnak köszönhető. Ez egy ilyen játék, annyit kértem a meccs előtt, hogy utána mindenki a másik szemébe tudjon nézni, ez úgy gondolom teljes mértékig megfelelő volt.