Rangadó

2022.04.14. 06:16

Női kézilabda NB I - Parázs rangadó, fájó vereség: FTC-Audi ETO 29-24 - újabb fotók

Az őszi ötgólos győri győzelem után az FTC ugyancsak öt góllal nyert hazai pályán, így a bajnoki címről a két csapat egymás elleni eredménye biztosan nem tud dönteni.

Fotó: Török Attila

Ferencváros-Győri Audi ETO 29-24 (14-13)

lövések/gólok: 52/29, illetve 44/24
gólok hétméteresből: 5/4, illetve 4/3
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Tavaly május elején az FTC házigazdaként 31-22-re legyőzte legnagyobb hazai riválisát, ezzel gyakorlatilag megszerezte a bajnoki címet. A győriek tíz nappal később a Magyar Kupa-elődöntőben visszavágtak, pedig hazai pályán 25-20-ra nyertek a fővárosiak ellen.

A Ferencváros védekezését dicséri, hogy 52 lövése volt az egész meccsen, az ETO-nak viszont csak 44.

Klujber kilenc, Emily Bölk és Angela Malestein hét-hét góllal, Janurik Kinga 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Stine Oftedal és Veronica Kristiansen öt-öt góllal, Amandine Leynaud 11 védéssel zárt.

60. perc: Martín időt kér, 46 másodperc van még a végéig. Passzívban az ETO. Ryu lövése nem talál kaput. Szabaddobás a végén, Kristiansenről továbbpattan a labda. Videózás. Piros lapot kap Kristiansen. Hétméteressel ér így véget a meccs. Klujber lövi, Solberg áll vele szemben. Valamiért Ryut is kiállítják. Klujber belövi. 29-24.

59. perc: Malestein hetedszer eredményes. 27-24. Ryu lő, Janurik véd. Klujber büntetőből szerez gólt. 28-24.

58. perc: Bölk gólt szerez. 26-24. Oftedal lövését Janurik a kapufa segítségével védi.

57. perc: Klujber lövése a kapufáról Kristiansen kezébe pattan. Ryu labdát veszít.

56. perc: Bölk lő a léc alá. 25-23. Ryu válaszol. 25-24.

55. perc: Stolle labdát szerez. Klujber révén vezet újra az FTC. 24-23. Kristiansen lő, Janurik véd.

54. perc: Bölk a bal alsóba lő. 23-23.

53. perc: Malestein a felső kapufát találja el, a labda marad a Fradinál. Leynaud védi Szöllősi-Zácsik lövését. Oftedal betalál. 22-23.

52. perc: Győri büntető jöhet. Brattset Dale bedobja, Suba nem tud védeni. 22-22.

51. perc: Faluvégi rég szerzett gólt; most viszont betalál. 21-21. Szöllősi-Zácsik a jobb felsőbe lő, pedig Leynaud rajta volt a labdán. 22-21.

50. perc: Blök lövését védi Leynaud. Időt kér Martín. Kristiansen eredményes. 21-20.

49. perc: Megint passzívig húzzák a támadást a hazaiak. Szöllősi-Zácsik lövését blokkolja a győri védelem.

48. perc: Klujber jobbról a rövid alsóba lő. 21-19. Oftedal passza túl hosszú a szélsőnek.

47. perc: Ryu lövését blokkolja Edwige.

46. perc: Bölk átövése a hálóban. 20-18. Blohm gyorsan betalál. 20-19. Stolle ellen fújnak a játékvezetők.

45. perc: Szöllősi-Zácsik adja el a labdát. Ryu lövése Janurikról jut a kapufára.

44. perc: Passzívban az ETO. Nze Minko megint elejti a labdát. Bölk lövését védi Leynaud, de a labda marad a fővárosiaknál.

43. perc: Klujber talál ismét utat a gólig. 19-18.

42. perc: Kristiansen lövését kivédi Janurik.

41. perc: Labdát veszít az ETO. Passzívban a hazaiak. Klujber szerez oftedalos gólt középről. 18-18.

40. perc: Schatzl a kapufát találja meg. Szöllősi-Zácsik lő, Leynaud megfogja a labdát.

39. perc: Jól működik a győriek nyitott védekezése. Oftedal lövését védi Janurik. Malestein betalál. 17-18.

38. perc: Bölk a kapufát találja el. Oftedalt most nem sikerül megállítania a hazaiaknak. 16-18. Elek Gábor időt kér.

37. perc: Oftedal cikázik át a Fradi védelmén. 15-17. Szucsánszkinak összejön most a gyors válasz. 16-17. Ryu lő, Janurik véd.

36. perc: Győri labdaszerzés, Klujber passzát lesi le Kristiansen.

35. perc: Janurik hárítja Ryu próbálkozását. Bölk passza nem jó. Kristiansen passza sem jut el Faluvégihez.

34. perc: Janurik védi Oftedal lövését. Gyorsan visszazár a győri védelem, nincs gyors Fradi-gól. Leynaud védi Szucsánszki próbálkozását.

33. perc: Vezet a győri csapat, Kristiansen négygólos. 15-16. Solberg áll be az ETO kapujába, ő próbálja védeni Malestein hétméteresét. Sikerül is neki, méghozzá lábbal.

32. perc: Oftedal gólja is gyorsan jön. 15-15. Aztán ismét az ETO támadhat, Oftedal lövését védi Janurik. Kluijber lövése nem jó.

31. perc: Folytatódik a meccs, még 40 másodpercig élnek a kiállítások. Ryu szerzi a második félidő első gólját. 14-14. Márton válaszol. 15-14

30. perc: Leynaud védi Stolle lövését. Schatzl betalál a szélről. 14-13. Stolle lövését védi a félidő végén Leynaud.

29. perc: Malestein kapu mellé lő. Elek Gábor és Ambros Martín szólalkoznak össze a zsűriasztalnál. Mindkettejük kap két percet - egy-egy játékos "tölti le" a büntetést a csapatból a vezetőedzők helyett. Ryu gyorsan egy góllal tereli vissza a fókuszt a kézilabdára. 14-12.

28. perc: Passzívban már az FTC, Bölk kapu fölé lő. Blohm megszerzi az első gólját. 14-11.

27. perc: Malestein lövése pontatlan a hosszú támadás végén. Nze Minko elcsúszik a labdával a kezében.

26. perc: Időt kér Elek Gábor.

25. perc: Malestein eredményes. 14-10. Kiegészül az FTC. Blohm lövését a kapufa segítségével hárítja Janurik.

24. perc: Szöllősi-Zácsik lövését védi Leynaud, aztán az üres kapuba dobja a labdát. 13-10.

23. perc: Blohm most a beálló, Nze Minko irányít. Hétméteres, két percre kiáll Csiszár-Szekeres Klára. Brattset Dale értékesíti a büntetőt. 13-9.

22. perc: Ryu lövését védi Janurik. Stolle lövését védi Leynaud. Nze Minko kiejti a labdát ziccerben.

21. perc: Szöllősi-Zácsik megszerzi az első gólját. 13-8.

20. perc: Márton Gréta is megszerzi az első találatát. Balszélről jön a válasz Schaztltól. 12-8. Oftedal passza nem jut el Faluvégihez, csak a pályán kívül.

19. perc: Kristiansen szép egyéni akció után dob gólt. 11-7

18. perc: Ryu passzol Brattset Daléhoz, a lövését védi Janurik. Klujber gyorsan betalál a másik kapuba. 11-6.

17. perc: Ryu a pályán, mindjárt egy góllal köszön be. 10-6. Szabálytalan zárás a hazaiaknál.

16. perc: A hosszú hazai akció végén a labda a bal alsóba csúszik, Leynaud csak beleérni tudott Klujber lövésébe. 10-5.

14. perc: Bölk a második gólját dobja. 9-5. Hansen passza nem jó Brattset Dalének.

13. perc: Labdát veszít a Fradi, gyors gólt szerez Kristiansen. 8-4. Klujber lövését védi Leynaud, Faluvégi eredményes a másik kapunál. 8-5.

12. perc: Schatzl eredményes. 8-3

11. perc: Oftedal kapu fölé lő. Megint büntetőt dobhat Malestein. Ez is gól. 8-2

10. perc: Janurik védi Nze Minko lövését. Edwige eredményes a másik oldalon. 7-2. Martín időt kér.

9. perc: Nem jön be a kínai, Nze Minkoig nem jut el a labda. Bölk dob gólt az üres kapuba. 5-2. Schatzl labdavesztése után Malestein is gólt dob az őrizetlenül maradt győri kapuba. 6-2.

8. perc: Ofedalt is kiállítják két percre. Malestein kap labdát a szélen, ezt most belövi. 4-2.

7. perc: Üres kapuval támad az ETO. Oftedal egyenlít. 2-2. Jöhet az első FTC-büntető. Malestein bedobja. 3-2.

6. perc: Brattset Dale kap sárgát. Aztán megint ő szabálytalan: kiállítják. Malestein lövése a felső lécen csattan.

5. perc: Klujber bal alsó felé tartó lövését védi Leynaud. Aztán Oftedal passzát elcsípik a fővárosiak.

4. perc: Kristiansen ellen belül védekeztek a hazaiak - újabb hetes jöhet. Kristiansen fölé dobja.

3. perc: Leynaud védi Malestein lövését. Klujber betalál. 2-1.

2. perc: Hétméteressel ér véget a győri támadás, Brattset Dale került a padlóra. Kristiansen bedobja a büntetőt, Suba nem tud védeni. 1-1.

1. perc: Zöld-feketében a fővárosiak, fehérben a győriek. A meccset 18:51-kor az FTC kezdi. Bölk átlövésgólja a rangadó első találata. 1-0.

Csúszással kezdődik a rangadó

Az Audi ETO az M1-es autópályán történt balesetek és torlódások miatt csak jelentős késéssel érkeznik meg a Ferencváros elleni bajnokira.
A csapat egyeztetett az ellenféllel, illetve az MKSZ-szel a rangadó kezdési időpontja 18.50-re módosul.

Előzetes - A hibátlan mérleggel listavezető ETO legnagyobb hazai riválisa ellen lép pályára tv-s mérkőzésen a Népligetben. A két csapat közti örökmérleg meggyőző győri fölényt mutat: az eddigi 81 bajnoki találkozóból 48-szor a Rába-partiak diadalmaskodtak, míg 5 döntetlen mellett 28-szor tudott nyerni a Ferencváros.