Final 4 a tét

2022.04.30. 08:00

Női kézilabda Bajnokok Ligája - Nem dőlt el a továbbjutás: Brest Bretagne-Győri Audi ETO 21-21

A Győri Audi ETO KC 21-21-es döntetlent játszott a francia Brest Bretagne otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati első mérkőzésén.

Brest Bretagne-Győri Audi ETO 21-21 (11-8)

A visszavágót egy hét múlva játsszák, a négyes döntőre pedig június 4-5-én kerül sor a budapesti MVM Dome-ban.

lövések/gólok: 45/21, illetve 47/21
gólok hétméteresből: 4/2, illetve 3/1
kiállítások: 6, illetve 12 perc

Nem vagyok boldog, a játékkal nem vagyok elégedett, maximum azzal, ahogy küzdöttünk ma. Magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, sokszor megremegtünk

- értékelt a klub honlapján Ambros Martín.

"Egy izgalmas meccs volt, nagy hullámvölgyekkel. A védekezésünknek köszönhetően értük el a döntetlen eredményt" - jellemezte a mérkőzést a spanyol szakvezető.

A házigazdáknál Helene Gigstad Fauske öt, Monika Kobylinska és Foppa négy-négy gólt lőtt, Sandra Toft 42 százalékkal védett (36/15). A túloldalon Kristiansen hat, Rü Unhi négy találattal zárt, Amandine Leynaud és Laura Glauser is kilenc védést mutatott be.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, és három győri siker mellett ötödször zárult döntetlennel a meccs.

Online - 2. félidő
30. perc: 21-21
30. perc: a francia csapat edzője is időt kért
29. perc: a harmadik idejét is kikérte az ETO
26. perc: 20-20
25. perc: 20-19
24. perc: 19-19
23. perc: 18-19
22. perc: győri időkérés
20. perc: 18-18
20. perc: 18-17
19. perc: 17-16 - francia időkérés
15. perc: 17-15
12. perc: 16-14
11. perc: 14-13
9. perc: 14-12
8. perc: 14-11
7. perc: 13-11
6. perc: 12-11
3. perc: 12-10
1. perc: 11-9
Az ETO kezdte a második félidőt

1. félidő 11-8
29. perc: 11-7
28. perc: 11-6
28. perc: a Brest edzője kért időt
25. perc: 10-6
19. perc: 10-5
18. perc: 9-5
16. perc: 8-4
15. perc: győri időkérés
12. perc: 7-4
11. perc: 5-4
9. perc: 4-3
6. perc: 2-2
4. perc: 2-1
A Brest kezdett.

Előzetes - Hosszú szünetet követően folytatódik a harc a BL-trófeáért, hiszen legutóbb február 19-én, a Vipers Kristiansand otthonában léptek pályára a zöld-fehérek, ahol az utolsó csoportmérkőzésen 30–29-re alulmaradtak címvédő riválisukkal szemben. A győriek az elmúlt időszakban nem épp a legjobb formájukat mutatták: április 7-én épphogy le tudták győzni hazai pályán a Motherson Mosonmagyaróvárt 35–33-ra, míg legutóbb két hete a Ferencváros otthonában szenvedtek ötgólos vereséget a hazai pontvadászat csúcsrangadóján.

A tavalyi BL-ezüstérmes Brest két meghatározó játékosa, Ana Gros és Isabell Gullden már más színekben játszik, így nehéz párhuzamot vonni az idei és a tavalyi csapat között. A francia együttes a csoportjában 8 győzelemmel, 5 vereséggel és 1 döntetlennel összesen 17 pontot szerzett, a play offban pedig a B csoport ötödik helyén végző Odense Handbold ellen vívta ki a legjobb nyolcba kerülést.

„Más év, más meccs és más történet. Természetesen a legjobbat várom magunktól, vagy talán azt, hogy egy új arcunkat mutatjuk és más mérkőzést játszunk, mint az eddigiek – beszélt a találkozó előtt várakozásairól Estelle Nze-Minko, az ETO francia irányítója. – Hosszú ez a szezon, de felkészültünk és vártuk, hogy ilyen jellegű meccseken lépjünk pályára. Izgatottan várjuk az összecsapást. Ez az év legizgalmasabb része, amikor a címekért és a kupákért játszol. Mindezek ellenére extra motiváltak vagyunk, hogy elérjük a céljainkat” – folytatta.

„Ez a párharc arról szól majd, hogy ki mennyire felkészült és mennyi energiát tesz bele ezekbe a mérkőzésekbe. Két felvonást játszunk, az elsőt idegenben és vélhetően elég nehéz dolgunk lesz a bresti arénában, ahol a szurkolók nem a mi győzelmünkért fognak drukkolni. Minden azon múlik majd, hogy fejben mennyire tudunk higgadtak maradni. Természetesen rengeteget készültünk, videóztunk is, de ezek a találkozók nemcsak erről szólnak, alkalmazkodni is tudni kell és kihozni a maximumot ebből a hatvan percből” – nyilatkozta a klub honlapján a válogatott játékos.

A negyeddöntő párharcok első felvonásai, május 1. (vasárnap): Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég), 14 óra. CSM Bukarest (román)–Esbjerg (dán), 16 óra. A Metz és a Rosztov-Don párharc továbbjutója zöldasztalnál dőlt el: az orosz–ukrán háború miatt utóbbit kizárták a sorozatból, a mérkőzések eredményét pedig 10–0-val a franciáknak írták jóvá, így a Metz jutott a négy közé.

Egymás elleni mérleg

A két csapat eddig hét alkalommal lépett pályára egymás ellen, amelyből az ETO hármat nyert, háromszor döntetlen született, míg a franciák mindössze egy találkozón győztek. Eddigi eredmények: Brest– Audi-ETO 23–26, Audi-ETO–Brest 26–17, Audi-ETO–Brest 27–27, Brest–Audi-ETO 28–29, Brest–Audi-ETO 25–25, Audi-ETO–Brest 27–27, Audi-ETO–Brest 25–27.