Mezőkövesd Zsóry FC - Gyirmót FC Győr 1-0

Mezőkövesd, Városi Stadion. Vezette: Pintér Csaba (Bornemissza Norbert, Becséri Gergely)

Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai - Lukic, Drazic, Karnitski, Pillár R., Farkas D., Vadnai D., Cseri, Vajda S., Madarász M., Jurina M. Vezetőedző: Supka Attila
Gyirmót FC Győr: Rusák - Szegi, Ene C., Hajdú Á., Zeke - Ventúra, Radics, Nagy P. - Medgyes Z., Simon A., Hasani. Vezetőedző: Csertői Aurél

90+6. perc: Klimovic fejese elmegy a jobb felső sarok fölött. Ezzel ér véget a mérkőzés.

90+5. perc: Vadnai páros lábbal száll bele Medgyesbe. Nincs piros lap.

90+2. perc: Szegi a gólvonalról vágja ki a labdát Lukic fejese után.

90+1. perc: Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Jurina helyére Bilali, Madarász helyére pedig Tomislav Kis áll be.

86. perc: Madarász lövését fogja Rusák. Amúgy is mellé ment volna.

81. perc: Babati lövését védi Rusák, aztán Karnicki ismételhet, de 19 méterről nagyon elméretezi a lövést.

80. perc: Nagy P. szabadrúgása meglepi Medgyest, aki labdát veszít, és kis híján veszélyes kontra lesz belőle.

79. perc: Van Kessel áll be a gyirmóti csapatba, Simon a lecserélt játékos.

75. perc: Ene nem tudja folytatni a játékot. Ikic jön a helyére.

74. perc: Vajda kap jó labdát a bal oldalon, a visszagurított labdát Jurina egy védőbe lövi, a kipattanót Madarász rúgja - ugyancsak egy gyirmóti védő blokkol, a második ismétlés Farkastól pedig kapu fölé száll.

72. perc: Babati áll be Drazic helyére.

72. perc: Lukic lövése kapu fölé száll. Nagy helyzet volt.

64. perc: Zeke húzza vissza Besirovicot utolsó emberként: villan a piros lap. Emberhátrányban játszik tovább a Gyirmót.

62. perc: Kettős csere a gyirmótiaknál: Cvetanoski és Klimovic jön, Hasani és Radics hagyja el a pályán.

55. perc: Egy lehetséges büntetőt vizsgál a VAR, de mehet tovább a játék.

54. perc: Farkas D. rúgja fel keményen Medgyest a gyirmóti térfél közepén: sárga lap.

48. perc: Ventúra lő közelről, Tordai véd.

46. perc: Folytatódik a meccs, a szünetben Cseri helyére Besirovic állt be. Pár másodperc után Hasanit rúgja hasba Vadnai. Nem volt szándékos, de ettől még fájhat.

45+2. perc: Zeke beadása után Simon A. lövi a labdát centikkel kapu mellé. Szünet jön.

45+1. perc: Az első félidő végén - vélhetően a videózások miatt - két perc a ráadás.

45. perc: Nagy P. veszi célba a bal alsót, Tordai védi a nem túl erős lövést.

34. perc: Simon A. fejeli a labdát kapu fölé egy baloldali beadást követően.

33. perc: Vadnai gázolja el Radicsot: ez is sárga lap.

32. perc: Rusákot ütközi le Jurina egy baloldali beadás után. A labda Jurina fejéről a hálóba jut, azonban kifelé jár szabadrúgás.

31. perc: Nagy Patrik szöglete után Hajdú fejeli a labdát kapu fölé.

30. perc: Nagy P. lövése egy kövesdi védőről vágódik szögletre.

26. perc: Medgyessel szemben törénhetett szabálytalanság még Ene sárga lapja előtt a tizenhatoson belül, ezt vizsgálta meg a VAR. Nincs büntető.

24. perc: Újabb gyirmóti sárga lap, Ene kapja.

22. perc: Ventúra kap sárgát, Madarászt talpalta le.

20. perc: Vezet a Mezőkövesd. Jurina kap indítást a saját térfeléről Cseritől, majd 17 méterről laposan a kimozduló Rusák mellett a bal alsóba lő. 1-0.

9. perc: Simon A. lövését védi Tordai.

8. perc: Pillár kap sárgát.

5. perc: Madarász lövését blokkolja a gyirmóti védelem.

2. perc: Nagy P. lövi a labdát 17 méterről a kapu fölé.

1. perc: A vendégek sárgában, a hazaiak kékben játszanak ma, a meccset a Gyirmót kezdi.

Előzetes - A bajnoki eredményeket tekintve nem a legjobb előjelekkel várja a Gyirmót a kék-sárga rangadót, hiszen a remek tavaszi rajt után kissé visszaesett a teljesítménye. Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője nyilatkozta a klub honlapján: – Azt gondolom, hogy egy vízválasztó összecsapás előtt állunk, minden erőnket mozgósítani kell a három pont megszerzéséért. Ez egy hatpontos mérkőzés lesz, akkor marad reális esélyünk a bennmaradásra, ha ezt megnyerjük. A két csapat legutóbbi bajnoki mérkőzésein idegenben gól nélküli döntetlen született, míg Gyirmóton 1–0-ra a vendégek győztek. Van tehát törlesztenivalója is a Csertői-legényégnek. Jó hír a csapat háza tájáról, hogy a sérüléséből felépült házi gólkirály, Varga Barnabás visszatérhet a pályára.