Labdarúgás

2022.03.30. 20:22

Női foci - Legyőzte a Fradit az ETO, készülhetnek a döntőre a lányok

Az ETO FC Győr NB I-es labdarúgócsapata a címvédő FTC gárdáját fogadta, és Tiffany Cameron két szenzációs góljával megnyerte a mérkőzést, és készülhet a döntőre.

kisalfold.hu

Forrás: eto.hu

ETO FC Győr – Ferencvárosi TC 2-1 (1-0)

Győr, ETO Stadion 212 néző. V.: Kovács G. (Ring, Nagy M.).
ETO FC Győr: Samson – Fél P., Korsun, Kovács L., Keene, Nagy F., Fél A. (Németh L. 46’), Oláh (Rácz Zs. 46’), Savanya (Süle 73’), Vida (Nagy L. 78’), Cameron. Szakmai vezető: Dörnyei Balázs.
FTC: Bednar – Németh H. (Czellér 72’), Ivanusa, Csigi, Fenyvesi, Pusztai, Szabó V. (Nagy V. 83’), Papp, Zlidnis, Vágó, Csányi. Vezetőedző: Vágó Fanny.
Gsz.: Cameron (26’, 59’) ill. Vágó (65’).

"A játékosokat az ETO FC leány utánpótlás-focistái kísérték a pályára, a mérkőzés kezdőrúgását Dr. Dézsi Csaba András, Győr polgármestere, az ETO FC Győr női NB I-es csapatának támogatója végezte el.

A találkozó első helyzete a vendégek előtt adódott az 5. percben, amikor Fenyvesi lőtt egy kipattanót a kapu mellé. A 26. percben megszereztük a vezetést! Cameron verte meg védőjét, majd jó huszonöt méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba 1-0. Az első félidő vége előtt közel járt az egyenlítéshez a Fradi. Nagy kavarodás alakult ki a kapunk előtt, ám az utolsó pillanatban sikerült tisztázni a támadók elől. Szűk egy óra játék után Cameron révén megszereztük a második gólunkat is! Támadónk a felezővonalnál kapott egy labdát, amit két védő szorításában bevitt a tizenhatoson belülre, majd a kifutó kapus mellett higgadtan gurított a hosszú alsóba 2-0. A 65. percben szépített az FTC. Sarokrúgás után került a labda Vágó elé, aki háttal a kapunkat Samson felett a hálóba emelt 2-1. A folytatásban mindent megtett az egyenlítésért a Ferencváros, ám csapatunk jó védekezésének köszönhetően már nem változott az eredmény, így hölgyeink a Magyar Kupa döntőjébe jutottak, ahol a Haladás-Viktória lesz az ellenfél április 27-én" - számolt be a rangadóról a klub.

Dörnyei Balázs: - Két célunk volt, az egyik, hogy le tudjuk lassítani a Ferencváros játékát, ezt tökéletesen végre is hajtották a lányok. A másik pedig, hogy a mélységi beindulásokat meg tudjuk szűrni, ezt is nagyon jól megoldották a lányok. Nagyon bíztam a csapatban, sok olyan játékosunk van, aki kevesebb lehetőséget kapott az utóbbi időben, viszont én az összes lánnyal dolgozom, mindenki az én játékosom, és azt gondolom, akkor vagyunk jó csapat, ha tizennyolc-húsz játékos rendelkezésre áll, és hozzuk hozzá azt a teljesítményt, amit kell. Ma igazi csapatként küzdöttek, maximális elismerésem nekik!

ETO-FTC

Előzetes - Szerdán a 17.30 órakor újabb erőpróba vár Győrött az ETO-ra, ahol a Simple Női Kupa egyik elődöntőjét rendezik. Az ellenfél a címvédő Ferencváros lesz.A másik nagy rivális, az MTK magabiztos 3–0-ás legyőzése a hétvégi bajnoki fordulóban jó alapot ad a bizakodásra a győri zöld-fehérek háza táján.

– Eléggé sűrű most ez a két hetünk, kemény sorozat közepén vagyunk, nagyon jó csapatok ellen lépünk pályára, de én ezt élvezem. Nagyon jó lenne, ha mindig szerda-szombat ritmusban lehetne játszani, hiszen egy labdarúgónak a játék az élete – mondta Nagy Lilla, az ETO játékosa a klub honlapján. – Megvan mindenünk ahhoz, hogy vegyük az akadályokat, és venni is fogjuk! Pikáns lesz a szerdai kupaelődöntő az FTC ellen, a bajnokság és a kupa címvédőjével fogunk találkozni, így minden bizonnyal száztíz százalékot kell nyújtanunk, de már nagyon várjuk a találkozót, ahol mindent megteszünk annak érdekében, hogy a döntőbe kerüljünk.

Az ETO-nál számítanak a győri szurkolók jelenlétére és biztatására is, hogy valóban hazai környezetben mérkőzhessenek meg a Fradival és közösen vívhassák ki a továbbjutást.