Eredmények

2022.03.21. 07:10

Kosárlabda NB I: Győzött a Sopron Basket, az UNI Győr női és az SKC férficsapata hazai pályán kapott ki

kisalfold.hu

Sopron Basket–Szekszárd 88–50 (19–10, 26–18, 21–12, 22–10)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Földházi, Csabai-Kaskötő, Győrffy.

Sopron: January, JOVANOVIC 9/3, Williams 8/6, VARGA A. 8, HATÁR 14. Cs.: VARGA S. 5/3, Brooks 10, DOLSON 12/3, Fegyverneky 5, CZUKOR 17/12. Edző: Gáspár Dávid.

Szekszárd: STUDER 14/6, Mányoky 5/3, Morgan 2, Goree 7, MILIC 13. Cs.: Bálint 4, Krnjic 4, Holcz 1, Horváth D. Mb. edző: Horváth Zsófia.

Egy 12–2-es rohammal szerzett tízpontos előnyt a rangadó első negyedének közepére a Sopron. A negyed hajrájában váltva estek a kosarak, de tartotta öt és tíz pont közötti előnyét a bajnok. A második etap első felét 16–4-re nyerve már 21 ponttal vezettek a zöld-sárgák, akik a félidő hajrájában nem engedték felzárkózni a Szekszárdot. A harmadik negyed sokáig kiegyenlített játékot hozott, majd a szakasz hajrájában egy Jovanovic vezette 9–2-vel közel 30 pontosra növelte előnyét és végleg eldöntötte a csúcsrangadó sorsát a Sopron, amely a negyedik negyedben kiütésessé tette sikerét.

Gáspár Dávid: – Lendületesen, koncentráltan játszottunk, ezt a munkát akarjuk átvinni a következő hétre is. Nagyon örülök az alapszakasz-győzelemnek, jó volt ennyi lelkes soproni szurkoló előtt játszani. Hétfőtől a rájátszásra készülünk, igyekszünk ezt a formát átmenteni és még magasabb szintre emelni. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DVTK-nak.

UNI Győr MÉLY-ÚT–DVTK 73–77 (20–23, 14–17, 20–14, 19–23)
Győr, NB I-es női rájátszás, ­­1. mérkőzés, 300 néző. V.: Tóth C., Tőzsér, Frányó.

UNI Győr: CANADA 16, Dombai 9/3, Dubei 9/3, OROSZOVÁ 8/3, ­MOMPREMIER 11. Cs.: Török Á. 4, Weninger 13/6, Ruff-Nagy D. 3/3. Edző: Iványi Dalma.

DVTK: Vorpahl 9/6, Aho, Bernáth 14/3, Green 2, JOVANOVIC 19/6. Cs.: KISS A. 16, KÁNYÁSI 9/3, KUSTER 8. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdte a negyeddöntő első mérkőzését az UNI Győr (6–1), de a folytatásban hullámzott a játék, hol egyik, hol másik csapat vezetett 2–3 ponttal. Ruff-Nagy triplával egalizált az első negyedben, de a végén Vorpahltól is bement egy hármas, ezzel vezettek a vendégek tíz perc után. A második szakaszban nyolc ponttal ellépett a DVTK (20–28), majd egy pontra feljött a hazai gárda (27–28). Völgyi Péter időkérését követően kilenc pontra nőtt a győri hátrány (29–38), a nagyszünetig hat pontra visszajöttek a győriek (34–40). A második félidő elején ­Mompremier már a 4. személyi hibánál járt. Állandósult egy 4–6 pontos különbség, majd egy jó szakasszal feljöttek egy pontra a győriek (46–47). Fordítani ekkor nem sikerült, egyenlíteni azonban igen (54–54). Az utolsó tíz perc elején Weninger tripláját követően hosszú idő után megint az UNI Győr vezetett (57–56), de aztán két triplával lépéselőnybe került a DVTK (59–65), mely már nem is engedte ki a kezéből a ­győzelmet. Folytatás szerdán, 18.30 órakor Miskolcon, ahol mindenképpen győzniük kell a zöld-fehéreknek, hogy életben maradjanak a négy közé jutási reményeik.

Iványi Dalma: – Sajnos megint elkövettük azokat a hibákat, amik ahhoz vezettek, hogy vereséget szenvedtünk. Nincs azonban minden veszve, azon kell dolgoznunk már holnaptól, hogy szerdán egyenlítsünk.

Sopron KC–Kaposvár 92–94 (25–18, 21–17, 19–24, 20–26, 7–9)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 2000 néző. V.: Papp, Fodor, Lengyel.

SKC: Mack 9/3, MYERS 24/9, BORISOV 20/12, SITKU 8/3, MONTGOMERY 22. Cs.: Werner, Supola 2, Fazekas, Q. Ford 7/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

Kaposvár: HILLARD 19/6, PRICE 32/18, Plézer, X. FORD 29, Martin 6. Cs.: Krnjajski 3, Puska 2, BOGDÁN 3/3. Edző: Nikola Lazics.

X. Ford a Kaposvárnak szerzett vezetést, ám erre Montgomery és Sitku jóvoltából egy 10–0-val reagált a Sopron. A szakasz közepén hullámvölgybe került az SKC, X. Ford révén közelített a Kaposvár. A negyed végén Borisov tett róla, hogy ne forduljon a kocka. A második etap közepén az SKC egy 12–4-es futással 16 pontra növelte előnyét. A félidő végén feljött a Kaposvár, de Sitku vezérletével a harmadik negyed közepén ismét megugrott az SKC. Feljött a Kaposvár, végig üldözte a Myers és Montgomery pontjaira építő hazaiakat. Bogdán triplájával 24 másodperccel a befejezés előtt egyenlített, a Kaposvár. A hosszabbítás nagy részében is az SKC vezetett, de Price 6. triplájával fordítottak a vendégek.

Kosztasz Flevarakisz: – Szomorú vagyok, mégis büszke a játékosokra. Olyan hét után, amilyenen túl vagyunk, a többi magyar csapat húsz ponttal vesztett volna. Hiányzott Halász és Takács, Fazekas beteg volt, és Mack sem volt tökéletes állapotban. Volt esély nyerni, ha megszerzünk két kulcsfontosságú lepattanót, amelyekből triplákat dobtak a vendégek.