Európa Liga

2022.02.20. 08:11

Női kézilabda EL - Győzelemmel búcsúzott az MKC az első európai kupaidényétől - fotók

Nagyon magabiztosan nyert az MKC a Lokomotiva Zagreb ellen. Noha 12 gól is volt az óváriak előnye, végül négy gólra olvadt a különbség, de a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Fotó: CSAPO BALAZS

Mosonmagyaróvár-Lokomotiva Zagreb 28-24 (15-7)

Gyurka János: - Győzelemmel, pozitív érzésekkel akartunk búcsúzni a nemzetközi kupától, ami tulajdonképpen sikerült is. Az első harminc percben jól védekeztünk, a gyors lerohanás góljaink pedig olyan előnyt biztosítottak, ami gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben viszont túlságosan magunkra engedtük a zágrábi csapatot, amire nem mentség, hogy sokat cseréltünk. Annak azonban örülök, hogy a meghatározó kézilabdázóink kezdenek helyre rázódni, mert így stabilabb csapatjátékot tudunk játszani.

Nenad Sostaric: - Mi is nagyon sok problémával küszködtünk ebben a sorozatban, amelyek alaposan rányomták a bélyeget a teljesítményünkre a csoportban. Még a mai mérkőzésen is több meghatározó játékosunk hiányzott akiket meglehetősen rutintalan huszonévesekkel pótoltuk. Így viszont csak a mérkőzés utolsó szakaszában tudtuk felvenni a versenyt a hazai csapattal. Elégedetlen azonban nem vagyok, hiszen jó mérkőzéseket játszottunk, sokat tanultunk az Európa-liga csoportkörben.

60. perc: Mistina védi Petika lövését. Viszont kiállítják két percre Mihályt, Malec pedig hétmétreest értékesít. 28-24. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Curic nem tud lőni.

58. perc: Asanin lövése nem ér gólt. Skaric viszont gólt szerez ismét. 28-23.

57. perc: Skaric gólt szerez, aztán Besen lő az üres óvári kapuba. 28-22.

56. perc: Malec gólt dob, Lanczot kiállítják két percre. 27-20. Török eredményes emberhátrányból. 28-20.

55. perc: Csekő lökete a felső lécről jön ki, a kipattanót Asanin lövi a kapuba. Jön a gyors válasz Skarictól.  27-19.

54. perc: Megint labdát veszít az MKC, és lerohanásból gólt dob Skaric. 26-18. Csekő most az irányító.

53. perc: Elveszik az óváriaktól a labdát a játékvezetők passzív játék miatt. Malec használja ki az emberelőnyt. 26-17.

52. perc: Curic labdát szerez. Mihály Petrát kiállítják, ismét hétméterest lőhetnek a horvátok. Malec bedobja. 26-16.

51. perc: Petika a negyedik gólját szerzi. 26-15.

50. perc: Gyurka János kér időt. Hétméterest lőhet az MKC. Lancz áll oda, Besen védi.

49. perc: Petika messziről lő, Szemerey véd.

48. perc: Milic lövi a kapuba Tóth G. kapufáról kipattanó lövése után a labdát. 26-14.

47. perc: Curic talál a kapuba. 24-14. Elszórják az óváriak a labdát támadásban. Labdát csen Lancz, gól a vége. 25-14.

46. perc: Besen véd ismét Kovács P. lövése után.

45. perc: Tóth G. lövését védi Besen.

44. perc: Curic hibázik, az óváriak egy gyors Tóth Eszter-góllal büntetnek. 24-13. Sedloska lő, Szemerey véd, aztán indít, de jól jön ki a kapujából Besen. Máris helyzetben a horvátok, Petika lövését a kapufa segítségével hárítja Szemerey.

43. perc: Pazar gól Tóth Gabriellától, labdaszerzés után a kapus lábai mellett pörget a kapuba. Gyorsan jön a válasz Petikától. 23-13.

42. perc: Sikeresen blokkolják a horvátok Asanin lövését.

41. perc: Lépéshiba Tóth Gabriellánál. Gólt dob Stanic. 22-12.

40. perc: Szemerey lábai között végül nem jut a labda a kapuba. Hibázik azonban az MKC, ismét tamadhatnak a vendégek, Buric eredményes. 22-11.

39. perc: Támadóhiba a vendégeknél. Tóth Eszter lövése a blokkról pattan a kapuba. 22-10.

38. perc: Tehetetlen a Lokomotiva a jól védekező óváriakkal szemben. Hajtai növeli tovább a hazai előnyt. 21-10. Horvát időkérés.

37. perc: Emberelőnybe kerül az MKC. Tóth Eszter bedobja a hétméteresét. 20-10.

36. perc: Újabb hétméteres, újabb Mistina-védés, most Mamic próbálkozott.

35. perc: Malec dobhat hétméterest. Mistina védi, és a kipattanót is hárítja. Tóth G. pedig remek gólt szerez a túloldalon. 18-10. Labdaszerzés után Asasnin dob gólt. 19-10.

34. perc: Óráisi gólt dob Sedloska. 17-10. Asanin lövése kapu fölé megy.

33. perc: Szemerey megint megfog egy ejtést. Hajtai góljával újra nyolc a különbség. 17-9.

32. perc: Kovács lövése pontatlan, Petika betalál. 15-9. Jön a válasz Tóth Gabriellától. 16-9.

31. perc: Sedloska eredményes. 15-8.

30. perc: Szemerey védi Prkacin lövését. Mihály P. próbálkozását védi Ivancok. Lancz indítja Csekőt, ő szerez gólt egy gyors megindulás után. 15-7. Jó a védekezés az első félidő utolsó másodperceiben is, így nyolcgólos óvári előnnyel vonulhatnak szünetre a csapatok.

29. perc: Milic pazar gólt szerez egy gyors és nagyszerű akció végén. 14-7

28. perc: MKC-büntető jön. Tóth Eszter ezt is belövi, de ezt már a másik kapusnak, Besennek. 13-7.

27. perc: Tóth E. lövése egy blokkoló kezet talál el. A gyors zágrábi akció végén Mamic ejti a labdát a kapuba. 12-7.

26. perc: Malec lő gólt - ismét büntetőből. 12-6.

25. perc: Curic pontatlan. Lancz viszont pontos: első gólját lövi ma, Ivancok kapus tehetetlen. 12-5.

24. perc: Újabb horvát hetes jöhet, ezt Malec lövi el, méghozzá a kapuba. 10-5. Időkérés az MKC-nál. Szép gól Hajtaitól az időkérés után. 11-5.

23. perc: Petika hibázik támadásban. Tóth Eszter ismét hétméteresből talál a kapuba. 10-4.

22. perc: Tóth G. passza nem jó Lancznak.

21. perc: Az emberhátrányban játszó Lokomotiva nem hozza le a kapusát, így beálló nélkül támadnak a vendégek. Sikerül kiharcolniuk viszont egy büntetőt. Belőni már nem: Japundza lövését védi Szemerey.

20. perc: Japundza ejtésére készült Szemerey. Lerohanásból eredményes Tóth G. 9-4.

19. perc: Támadóhiba a horvátoknál. Ismét kiállítják Curicot két percre. Tóth Eszter pedig hétméteresből lövi a második gólját. 8-4.

18. perc: Hajtai labdát szerez, de Tóth G. lövése pontatlannak bizonyul.

17. perc: A vendégek kérnek időt. Sedloska töri meg a horvát együttes gólcsendjét. 7-4.

16. perc: Se Petika, se a másik oldalon Mihály Petra nem talál kapuba.

15. perc: Rossz Curic passza a jobb szélsőnek. Asanin átlövése a zágrábi kapuban. 7-3.

14. perc: Megint hiba csúszik az óvári akcióba, pedig rendezetlen védelem ellen vezethettek volna támadást.

13. perc: Simara lövését védi Szemerey.

12. perc: Tóth Eszter lövi a kapuba a kipattanót. 6-3.

11. perc: Belemenés a horvátoknál.

10. perc: Tóth G. lő ismét, de védi a kapus. Török Lilyt kiállítják két percre, arcon találta ellenfelét.

9. perc: Tóth G. labdát szerez és a kapuig meg sem áll vele. 5-3.

8. perc: Tóth G. labdát szerez, de a gyors óvári akcióba hiba csúszik. Prkacin eredményes. 4-3.

7. perc: Petika sem találha el a kaput. Tóth G. gólt szerez a másik oldalon, Curicot pedig kiállítják két percre. 4-2.

6. perc: Petika lövése a hálóban. 3-2. Tóth E. kapu fölé lő.

5. perc: Kovács P. eredményes. 3-1

4. perc: Keményen védekezik az MKC, nem nagyon talál fogást rajtuk a horvát csapat. Szemerey indítása pontatlan Hajtai felé.

3. perc: Büntetőből egyenlít Japundza. 1-1. Török gyorsan válaszol. 2-1.

2. perc: Hajtai lövi a meccs első gólját. 1-0.

1. perc: A neccset a feketében játszó óváriak kezdik. Fehér-kékben a Zágráb. Tóth E. lövését védi a vendégek kapusa.

Előzetes - Az már múlt héten eldőlt, hogy Gyurka János együttese nem juthat tovább a csoportból. „Rengeteg olyan ismeretet, tapasztalatot hozott számunkra a sorozat, amelyeket később össze kell foglalnunk – mondta a mérkőzés előtt Gyurka János, az MKC vezetőedzője.

– Győzelemmel szeretnénk búcsúzni, ki akarjuk szolgálni a szurkolóinkat, akik ebben a nehéz időszakban is mellettünk állnak. Felkészültünk az ellenfelünkből, amely az első mérkőzéshez képest erősödött, hiszen a zágrábi csapatban már teljesen felépültek a betegség miatt hiányzó kézilabdázók. Nálunk még vannak bizonytalanságok a létszámunkat illetően. Őszintén remélem, hogy lassan visszakapom a csapatot, amelyhez fizikálisan és a játéklehetőség szempontjából is sokat adhat egy ilyen mérkőzés. Lélekben megerősített bennünket a szerdai bajnoki győzelem, amire azért vagyok büszke, mert ez a maroknyi játékos félretéve a fájdalmakat igazi csapatként tudta azt megszerezni.”