2022.01.23. 07:44

Női kézilabda BL - A Győr izgalmas hajrában nyert az Odense ellen - fotók

Óriási meccsen győzte le az ETO az Odenese csapatát.

Győri Audi ETO-Odense Handbold 27-26

A mérkőzés 6. percében három góllal vezetett az ETO. Ekkor még kevesen gondolták volna, hogy ennél nagyobb különbség a meccs végéig nem lesz egyszer sem a két csapat között. A dánok a félidő felénél egyenlítetettek, és 1-2 góllal vezetettek a 26. percig. Nze Minko ekkor egyenlített, azonban a félidő vége előtt még betalált a ma remek teljesítményt nyújtó Hojlund, így az Odense vonulhatott előnnyel a szünetre. A második félidőben is csak minimális volt az eredménybeli különbség a csapatok között, azonban az ETO csak a 46. percben tudta ismét megszerezni a vezetést - ismét Nze Minko volt a kulcsember. Az utolsó három percben már csak a hazaiaknál volt az előny, az Odense azonban rendre egyenlíteni tudott. Az utolsó percben Blohm betalált, Glauser védeni tudott, így egyetlen góllal az Audi ETO bizonyult jobbnak a meccsen.

Oftedal és Nze Minko 5-5 gólt lőtt, Kristiansen és Brattset Dale 3, Faluvégi, Pintea, Ryu, Schatzl és Blohm 2 gólig jutott, Hansen is lőtt egyet. A két győri kapus közül Solberg védett jobb mutatóval (17 lövésből 5-öt védett), azonban a fontosabb védései Glausernek voltak (ő 19 lövésből ugyancsak 5-öt védett).

Hojlund 9 gólt szerzett, Housheer 5, Iversen és Aardahl 3, Abbingh és Aambakk 2, Nusser és van Wetering 1-1 gólt szerzett. Reinhardt 38 lövésből 11-et védett, és nagyban hozzájárult a szoros eredményhez.

60. perc: Martín időt kér 36 másodperccel a vége előtt. Passzívból Blohm betalál. 27-26. Glauser védi a blokkolt Hojlund-lövést hat másodperccel a vége előtt! Megvan a győzelem!

59. perc: Schatzl lövését védi Reinhardt, a kipattanót Blohm elvetődve hajítja a kapuba. 26-25. Dán időkérés, a hátralévő idő kevesebb, mint másfél perc. Hojlund passzívból talál be. 26-26.

58. perc: Faluvégié a gól, lehetetlen szögből talál be! 25-24. Housheer egyenlít. 25-25.

57. perc: Faluvégi válaszol a szélről. 24-24. Housheer ront, támadhat az ETO.

56. perc: Hét a hat ellen a vendégek. Aambakk beltalál a szélről. 23-24

55. perc: Megint megvan a labda, megint üres kapura lőhet az ETO, Glauser azonban kapu mellé dobja a labdát messziről.

54. perc: Van Wetering lerántja Oftedalt: két perc a büntetés. Pintea pedig góllal büntet. 23-23. Housheer lövését védi Glauser, Nze Minko lő az üres kapura, de Reinhardt visszaér, és védeni tud.

53. perc: Cohrt a hatoson belül szalad át: szabaddobás a győrieknek.

52. perc: Passzívig támadnak a vendégek, Hojlund veszi be a kaput. 21-23. Schatzl éles szögből betalál. 22-23.

51. perc: Győri időkérés. Hansen lövése a kapufáról megy ki oldalra.

50. perc: Glauser indítása nem ér el Lukácsig, a játékvezetőkön kívül mindenki szabálytalanságot lát. Cohrt jó szögből lőhet, a kapufát találja el.

49. perc: Pinteáról lepattan a védője, a győri beálló ellen fújnak a játékvezetők.

48. perc: Ryu lövése ezúttal is pontatlannak bizonyul. Nagy átlövésgól Hojlundtól. 21-22.

47. perc: Technikai hiba a dánoknál, Nze Minko egy lépéshibával válaszol. Hojlund viszont gólt dob. 21-21.

46. perc: Nze Minko labdaszerzése után ziccerből gólt dob: újra vezet az ETO! 21-20. Passzívban a dánok, Gluaser védi Aardahl lövését. A labda marad az Odensénél.

45. perc: Housheer újra betalál, ez a negyedik gólja. 19-20. Pintea a pályán, labdát kap, be tud fordulni vele. 20-20.

44. perc: Glauser is nagyot véd, Iversen tette próbára. A dánok kapusa Nze Minko újabb lövése után már tehetetlen. 19-19. Dán időkérés.

43. perc: Housheer fölé lő. Reinhardt kivédi Oftedal lövését is: nem tud gólt dobni az ETO kettős emberelőnyben. Nze Minko is Reinhardtot találja el ziccerben.

42. perc: Passzívban már a dánok. Iversen lövését védi Glauser, de a labda marad a vendégeknél.

41. perc: Két percre kiküldik Larsent. Ryut ragadja nyakon Hojlund: ez is két perc. Lukács lövését védi Reinhardt.

40. perc: Jó Schatzl blokkja.

39. perc: Ryu  próbálkozása pontatlan. Hojlund viszont betalál. 18-19. Lukács lövését védi a kapus.

38. perc: Glauser indítja Schatzlt, aki nagyon nagy góllal egyenlít. 18-18. Glauser véd ismét, Nüsser sem tud gólt dobni neki!

37. perc: Még mindig emberhátrányban a vendégek. Van Wetering eredményes. Oftedal válaszol, ez a gól ráadásul a háromszázadik BL-találata a győri tizenötösnek az ETO színeiben. 17-18

36. perc: Két percre kiáll Iversen. Hojlund blokkolja Ryu lövését. Housheer betalál. Nem ér vissza a kapujába Reinhardt, nagyon gyorsan jön a válasz Oftedaltól. 16-17

35. perc: Kristiansen labdát szerez, de nincs gyors győri gól, Despotovicot meg tudják állítani a dánok.

34. perc: Beállógól a dánoktól, Iversen eredményes. 14-16. Ryu végre újra betalál. 15-16.

33. perc: Oftedal futtábtól lő gólt. 14-15.

32. perc: Hojlund betalál ismét. 13-14. Kristiansen bejátszása nem jó, az üres kapuba hajítja a labdát Aardahl. 13-15.

31. perc: Folytatódik a meccs, az ETO támadhat. Brattset Dale egyenlít. 13-13.

30. perc: Heten támadnak a dánok, passzívig jutnak. Kiküldik két percre Hansent a játékvezetők. Hojlund betalál az utolsó másodpercben, így egy góllal a vendégek vezetnek a félidei szünetben. 12-13.

29. perc: Két beálló az ETO-ban, nincs most balszélső. Nze Minko lövi a gólt. 12-12.

28. perc: Oftedal hibája után ismét a narancsmezesek támadhatnak. Hojlund lövését védi Solberg.

27. perc: Hojlund nagy gólt dob. 11-12.

26. perc: Nze Minko betalál, ismét nagyszerű volt a zárás a beállótól, Blohmtól. 11-11.

25. perc: Oftedal talál utat, és szerez gólt. Remek volt a többiek zárása. 10-11. Megint hétméteressel zárul a dánok támadójátéka. Solberg védi Housheer büntetőjét.

24. perc: Lukácsot kiállítják két percre, az Odense pedig újabb büntetőt lőhet. Abbingh a kapufát találja el.

23. perc: Időkérés a vendégeknél.

22. perc: Győri hétméteres jöhet, Nze Minko harcolta ki. Kristiansen a kapufát találja el.

21. perc: Hansen először eredményes. 9-10. Büntetőt dobhat az Odense. Glauser jön a győri kapuba, Abbingh bedobja. 9-11.

20. perc: Nze Minko labdát szerez, és a kapuig meg sem áll. Nagyon hosszú győri gólcsendet sikerült megtörni. 8-9. Aardahl válaszol. 8-10.

19. perc: Solberg védi Housheer lövését, a kipattanó Kristiansené. Blohm próbálkozását is védi a kapus.

18. perc: Most az Odense védekezik nagyon keményen. Ryu lövése elszáll a kapu fölött. Hojlund eredményes. 7-9. Martín időt kér. Fodor sem tud gólt lőni, Reinhardt véd.

17. perc: Ryu pontatlan, Kyndboel a felső kapufát találja el.

16. perc: Oftedal lövését Reinhardt tolja kapufára. Aambakk révén vezetnek a dánok. 7-8.

15. perc: Housheer lövése elszáll a kapu fölött. Ryu bejátszása nem jut el Blohmig. Aardahl megindul, és egyenlít. 7-7.

14. perc: Faluvégi a kapufát találja el. Solberg védi Kyndboel lövését. Nem jó Kristiansen passza Faluvégi felé.

13. perc: Blohm most a beálló. Ryu lövése nem jó, Iversené viszont gólt ér. 7-6.

12. perc: Brattset Dale a hatoson belülre lép, így oda a lehetőség. Kiegészül a dán együttes. Solberg védi Aambakk lövését.

11. perc: Passzívig támad az Odense. Megvan a labda, nem jutnak lövésig a vendégek.

10. perc: Két perc büntetés Aardahlnak. Ryu ad gólpasszt Brattset Dalénak. 7-5.

9. perc: Nze Minko most az irányító. Schatzl rossz labdát kap, de visszaér a kapuba Solberg. Housheer újabb gólt dob. 6-5

8. perc: Újabb győri gól, Brattset Dale lövi. 5-3. Labdaszerzés a hazai oldalon, Faluvégi szemfüles, aztán gyors gólt szerez Oftedal. 6-3. Aztán Oftedalt állítják ki két percre, a vendégek pedig büntetőt lőhetnek. Abbingh belövi. 6-4.

7. perc: Kristiansen lövése a hálóban. 4-2. Iversen eredményes a másik oldalon. 4-3.

6. perc: Már passzívból lő gólt Housheer. 3-2.

5. perc: Ma is keményen védekeznek a győriek, kicsit tanácstalanok a vendégek.

4. perc: Hojlund lövése nem talál kaput. Iversen kap sárgát a másik oldalon. Nagy gól Ryutól. 3-1.

3. perc: Az ETO támadásának a végén sincs gól. Housheer egyenlít. 1-1. Ryu passza után Brattset Dale befordul, ketten rángatják meg. Hétméterest lőhet Krisiansen, gól a vége. 2-1.

2. perc: A második dán támadásból sem esik gól.

1. perc: A narancssárgában játszó vendégek kezdik a meccset. A zöldmezes ETO kapujában Solberg, a két szélső Faluvégi és Schatzl, a két átlövő Kristiansen és Ryu, Oftedal irányít, Brattset Dale a beálló. Solberg védi Iversen lövését, a meccs első gólját Kristiansen szerzi. 1-0.

Előzetes - Nagyszerű formában várja a vasárnapi, Odense Handbold elleni Bajnokok Ligája-találkozót az Audi-ETO, amely két magabiztos győzelemmel kezdte az új évet. A zöld-fehérek előbb a francia Metz ellen nyertek kilenc góllal múlt hétvégén, majd szerdán tizenhárom találattal bizonyultak jobbnak a szlovén rekordbajnok Krim Ljubljanánál.

A 16 órakor kezdődő mérkőzésen Ambros Martín tanítványai tovább folytatnák a jó szériát.A győriek vezetőedzője a legutóbbi BL-találkozó után elmondta: jó volt, hogy a koronavírus-fertőzést követően több játékosa is visszatérhetett, akiknek lehetőséget tudott adni.

„Nem csak az adott mérkőzésben gondolkodunk, hiszen nagyon kemény, hárommeccses hetünk van. Hosszabb távon tervezünk, és ezt is nagyon jól tudta szolgálni a szerdai mérkőzés.”