Sport

2021.12.05. 16:23

NB III foci – Döntetlent játszott a Mosonmagyaróvár a Kaposvár ellen

kisalfold.hu

A legutóbbi tizenegy mérkőzését megnyerő Credobus Mosonmagyaróvár a három meccs óta veretlen Kaposvárt fogadta. A két csapat az első fordulóban már találkozott egymással, akkor Varga László együttese Boros Gábor és Szalka Dominik góljaival idegenben győzött 2-0-ára. Az óvári csapatból Deák Istvánt és Jasarevic Mahirt leszámítva mindenki bevethető volt.

Már a hatodik percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, miután Simita jobb oldali beadása Boros elé pattant, aki hét méterről a kapuba lőtt. 1-0. A 61. percben Bíró Dominik cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd tizenhárom méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-1.

A Credobus Mosonmagyaróvár temérdek helyzetet dolgozott ki és akár nagy különbséggel is győzhetett volna, de a lehetőségek sorra kimaradtak. Emellett a borzasztó talajú pálya is igencsak megnehezítette a csapatok dolgát. Varga László együttese ezzel a döntetlennel a második helyről várja a tavaszi folytatást.

Credobus Mosonmagyaróvár – Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (1-1)

Mosonmagyaróvár, 200 néző.

V.: Kovács Imre

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bokor, Debreceni, Bohner, Simita, Tóth L., Végh B., Nagy K. (Horváth K., 69.), Illés (Szegő, 65.), Szalka, Boros G. (Popov, 75.). Vezetőedző: Varga László

Kaposvár: Ipacs – Harsányi, Lakatos, Gál, Zólyomi, Mayer M., Balogh A. (Palkovics, 68.), Kondor (Országh, 91.), Borbély, Bíró, Pintér N. (János, 83.). Vezetőedző: Nagy Tamás

Gsz.: Boros (6.) ill. Bíró (61.)

Varga László: - Bosszús vagyok, mert a nehéz talaj ellenére jól játszottunk, és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. A befejezéseknél nem voltunk elég higgadtak, ettől függetlenül a tizenkét meccses veretlenségi sorozatunkra büszkék lehetünk.

Nagy Tamás:Büszke vagyok a srácokra és örülök a megszerzett egy pontnak. Bár a Mosonmagyaróvár megnyerhette volna a mérkőzést, úgy érzem, hogy nagyon megdolgoztunk ezért a döntetlenért.