bajnoki

2021.11.10. 06:25

Női kézilabda NB I – Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO 22-29 – galéria a megyei rangadóról

Sokáig tartotta magát az óvári együttes, a második félidő végére azonban hétre tudta növelni előnyét az ETO.

kisalfold.hu

Fotós: NAGYGABOR

Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO 22-29 (13-15)

Percről percre

60. perc: Passzívban már az ETO. Martín kér most időt, három passza lesz még a győrieknek ezután. Szemerey védi Háfra lövését. Oftedal lövi az utolsó gólt a meccsen. 22-29.

59. perc: Kovács P. passza után Konecna lő, Solberg véd.

58. perc: Belemenés Kovács Patríciánál. Első gólját szerzi Despotovic. Hatra még nem nőtt ezidáig a különbség egyszer sem. 22-28. Despotovic lábbal ér a labdába, a játékvezetők szerint szándékosan, így kiállítják. Gyurka János időt kér.

57. perc: Kovács P. lő, Solberg véd. Konecna lövése pontatlan.

56. perc: Solberg védi Tóth E. próbálkozását. Kapkodás mindkét oldalon, végül Brattset Dale eredményes. 22-27.

55. perc: Tóth G. alulról lő, Solberg védi a kísérletet. Győri időkérés. Szemerey védi Kristiansen lövését. Fodor ismétlése a kapufát találja el.

54. perc: Tóth G. is a kapufát találja el.

53. perc: Kovács P. lövése a blokkról pattan a hálóba. 22-25. Lukács eredményes. 22-26.

52. perc: Kovács P. lövése elmegy a kapu mellett. Most Kristiansen harcol ki hetest, Pásztort ki is állítják. Nze Minko lövi a büntetőt, méghozzá a kapufára.

51. perc: Brattset Daléről kap hetest az ETO. Kristiansen áll most oda, belövi. 21-25. Labdacsere után folytatódik a játék.

50. perc: Nincs gyors MKC-gól, van helyette gól egy támadás végén: Tóth G. eredményes. 21-24.

49. perc: Szemerey védi Háfra lövését, Tóth G. talál egy gólt a rendezetlen győri védelmi falat áttörve. 20-24. Támadóhiba Háfránál.

48. perc: Kristiansen lövését blokkolja a hazai védelem. Pásztor beállóból eredményes. 19-24.

47. perc: Brattset Dale fektében rosszul passzol. Stranigg pattintása a felső lécről jön ki.

46. perc: Pásztor passza pontatlan. Szemerey elsőre védi Hansen lövését, az ismétlésnél már tehetetlen. 18-24. Három győri gyűri le a hazai játékost, Oftedalt állítják ki a játékvezetők.

45. perc: Lancz hibázik támadásban, Blohm gyors gólt szerez. 18-23.

44. perc: Oftedal passzát lefülelik az óváriak, Szemerey azonban rosszul indít, Blohmé a labda, átejti a kapus fölött. 18-22.

43. perc: Hansen lövését védi Szemerey. Kovács P. lövése Solbergről a gólvonal mögé csorog. 18-21. Szemerey véd ismét, Lukács lőtt.

42. perc: Hansen kapufás gólt lő, először vezet négy góllal az ETO. 17-21. Tóth E. passzát Oftedal lekapja a levegőből.

41. perc: Nze Minko áll ki két percre. Solberg fogja Tóth E. lövését.

40. perc: Tóth G. a kapufát találja el, a gyors ellentámadás végén Lukács eredményes. 17-20.

39. perc: Blohm kiharcol egy hetest, de Hansen próbálkozását védi Szemerey.

38. perc: Oftedal passza pontatlan. Óvári időkérés.

37. perc: Blohm góljára Straniggtól jön a gyors válasz. 17-19.

36. perc: Fodor ejtése gólt ér. 15-18. Tóth G. válaszol. 16-18.

35. perc: Lancz trafálja el a kapufát.

34. perc: Konecna gólt dob Solbergnek, Hansent pedig kiállítják két percre. 15-16. Fodoré a válaszgól. 15-17.

33. perc: Kapu fölé megy Tóth E. lövése. Lukács a másik oldalon a kapufát találja el.

32. perc: Mihály Petra szépít. 14-16.

31. perc: Lancz labdát veszít, Kristiansen gólt szerez. 13-16.

30. perc: Tóth E. bejátszását lefülelik a győriek. Hansen hat másodperccel a vége előtt betalál, így két góllal vezet a félidőben az ETO. 13-15.

29. perc: Háfra lövését védi Szemerey, aztán kiállítják a győri játékost. Leynaud lábbal védi Konecna közeli lövését. Lépéshiba Hansennél.

28. perc: Kovács alulról lő a jobb alsóba. Brattset Dale középkezdését Pásztor ellopja, és újabb gólt szerez. 13-14.

27. perc: Támadóhiba a győrieknél. Tóth G. lövését megfogja Leynaud, és az üres kapuba lő. 11-14.

26. perc: Kapusa nélkül támad a hazai csapat. Tóth Eszter lövése túl magasnak bizonyul.

25. perc: Tóth G. lövését Leynaud tolja kapufára. Stranigg Zsófiát két percre kiállítják: emberhátrányba kerül az MKC. Hansen büntetője a kapufán csattan, vagyis a cserekapus, Mistina nem kap gólt!

24. perc: Tóth G. lövését hárítja Leynaud. Most a vendégek kérnek időt. Blohm első gólját szerzi. 11-13.

23. perc: Fodor válaszol a bal szélről. 11-12. Nze Minko labdát szerez, aztán elrontja a ziccert. Vagy Szemerey véd – ahogy tetszik.

22. perc: Oftedal test mellől lő, Szemerey véd. Hajtai Vanessza eredményes a bal szélről. 11-11.

21. perc: Oftedal is lábbal ér a labdához. Időkérés hazai oldalon. Tóth G. veszít labdát.

20. perc: Pásztor szabálytalan támadásban, oda a hazai akció! Szemerey védi bravúrral Kristiansen lövését, aztán a csapattársa lábára dobja a labdát.

19. perc: Lépéshiba Nze Minkónál. Leynaud védi Lancz próbálkozását, de a labda marad a hazaiaknál.

18. perc: Nze Minko góljára nem tudnak gyorsan válaszolni az óváriak, Lancz lábát éri a labda. 10-11.

17. perc: Oftedal rosszul passzol. A gyors hazai indítás után Stranigg lő, Leynaud-t találja fejbe. Ápolni kell a győriek francia kapusát. Aztán passzívig támad az MKC, a végén Tóth E. egyenlít. 10-10.

16. perc: Nze Minko góljával kettőre nő a győriek előnye. 8-10. Lancz betalál! 9-10.

15. perc: Oftedal lövése elmegy a kapu mellett. Támadóhiba a hazai oldalon.

14. perc: Hansen góljával az ETO vezet. 8-9. Stranigg passza nem jó, így ismét a győriek támadhatnak.

13. perc: Szép gólt szerez Kristiansen. 8-8. Kapu fölé száll Tóth E. lövése, nem történt ellene szabálytalanság a játékvezetők szerint.

12. perc: Tóth Eszter újra betalál. 8-7.

11. perc: Hansen belövi a büntetőt. 7-7. Tóth G. passza pontatlan. Hansen lövését Szemerey védi.

10. perc: Pattintott gól Tóth Gabriellától. 7-6. Brattset hetest harcol ki.

9. perc: A jobb alsóba lő Hansen. 6-6. Leynaud védi Tóth E. lövését.

8. perc: Nem jó Oftedal bejátszása. Tóth G. harmadik góljával ismét a hazaiak vezetnek. 6-5.

7. perc: Hansen hetesből egyenlít. 5-5. Belemenés Lancznál. Hansen kapufát dob. Leynaud védi Mihály P. lövését.

6. perc: Hiba mindkét csapat támadásában, aztán Lancz hatalmas góljával ismét a mosonmagyaróvári csapat vezet. 5-4.

5. perc: Labdaszerzés után győri gól, Oftedal eredményes. 3-3. Gyors hazai gól Tóth Gabriellától. 4-3. Kristiansen egyenlít. 4-4.

4. perc: Tóth G. is gólt szerez. 3-2. Oftedal passza pontatlan.

3. perc: Konecna góljára gyors góllal válaszol Oftedal. 2-2.

2. perc: Hétméteresből egyenlíthet az MKC. Leynaud nem tudja védeni Tóth E. büntetőjét. 1-1. Szemerey védi Hansen lövését.

1. perc: Az ETO kezdi a meccset. Hansené az első gól. 0-1.

Előzetes – A hazaiak egyébként a közelmúltban már játszottak egy tévés meccset, azt 48–29-re megnyerték a Siófok ellen. Várhatóan most ilyen könnyű dolga nem lesz Gyurka János együttesének, sőt, a találkozó toronymagas esélyese a Bajnokok Ligájában is menetelő győri gárda, mely ugyanakkor a bajnokságban néhány idegenbeli találkozón visszafogottabb teljesítményt nyújtott. Mindezek ellenére nagy meglepetés lenne, ha szerdán nem a zöld-fehérek gazdagodnának két bajnoki ponttal. Tisztában van ezzel Gyurka János, az MKC vezetőedzője is, aki ugyanakkor bízik csapata helytállásban.

„A legutolsó mérkőzés második felében voltunk a legközelebb a győri csapathoz, de azért ne felejtsük el, hogy az inkább egy gálamérkőzés volt – nyilatkozta a szakember. – Most azonban rendkívül éles ETO-ra számítunk, amely a Bajnokok Ligája-folytatásra és a Ferencváros elleni rangadóra készül. Dinamikus, gyors, időnként kegyetlen kézilabdát játszanak, amivel a világ legtöbb csapatát tíz-húsz góllal meg tudják verni. Jó formában vannak, a nyáron érkezett nagyon jó képességű játékosok már csapatot alkotnak, és a sorozatos győzelmek nyugalma is őket segíti. A legjobbat kell adnunk tehát, hogy ezen a hőfokon meg tudjunk felelni a szurkolóink és a saját elvárásainknak. Kizárólag akkor tudunk profitálni ebből a mérkőzésből, akkor lehetünk elégedettek, ha hatvan percig tudunk majd küzdeni, harcolni.”

A győriektől a balszélső Fodor Csenge mondta el várakozásait a megyei rangadóról

A két csapat eddig tizenegy alkalommal találkozott egymással élvonalban tétmérkőzésen, valamennyiszer a győriek hagyták el győztesen a pályát. A legnagyobb különbségű siker 2016 februárjában született: MKC–Audi-ETO 21–41.