Labdarúgás

2021.11.21. 08:39

NB III foci – Nyolcat rúgott a Mosonmagyaróvár, kikapott a Gyirmót II – Sopronban nyert az ETO

A 18. fordulót rendezték vasárnap az NB III Nyugati csoportban.

kisalfold.hu

Baltonfüredi FC – Credobus Mosonmagyaróvár 1-8 (1-4)

Balatonfüred, 100 néző V.: Muhari

Balatonfüredi FC: Erdélyi – Takács B., Imre (Miskei, 46.) , Csikós, Szalai P., Markó, Róth (Leidl, 61.), Tetézi, Pécseli, Bartha, Szabó B. (Borgulya, 55.). Vezetőedző: Borgulya István

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Bohner (Simita, 46.), Jasarevic (Bokor, 56.), Tóth L. (Tóth M., 69.), Végh B., Nagy K. (Horváth K., 69.), Illés, Szalka, Boros G. (Nagy Z., 69.). Vezetőedző: Varga László

Gsz.: Szabó B. (9. – büntetőből), ill. Végh (33.), Debreceni (37., 85. – első büntetőből), Jasarevic (42.), Boros (44.), Szalka (58., 78.), Czingráber (60.)

Varga László: – Az év utolsó idegenbeli bajnokiját profi módon hozták a fiúk, elégedett vagyok.

A legutóbbi kilenc mérkőzését egyaránt megnyerő Credobus Mosonmagyaróvár a hét meccs óta nyeretlen Balatonfüred otthonában lépett pályára.

Nem sokkal a kezdés után, a 9. percben a hazaiak jutottak büntetőhöz, amelyet Szabó Bence értékesített. 1-0. Ezt követően aztán beindult a mosonmagyaróvári gólgyártás. A 33. percben egy oldalról elvégzett szabadrúgás után Boros lőtt kapura, amelyet végül Végh Bence kotort be. 1-1. Öt perccel később Nagy Kevin tört be, akit már csak buktatni tudtak a tizenhatoson belül, amelyért járt a büntető. A tizenegyest Debreceni értékesítette. 1-2. A 42. percben Jasarevic tört be a tizenhatoson belülre és gyönyörű gólt lőtt a hosszú felső sarokba. 1-3. Két perccel később Tóth – Szalka – Nagy összjáték után utóbbi centerezett középre, aki az érkező Boros elé tálalt. A csatár öt méterről bombázott a kapuba. 1-4. Az 58. percben Végh Bence tört be a védők mögé, majd Szalka kicselezve a kapust is a hálóba gurított. 1-5. Két perccel később egy jobb oldali szöglet után Czingráber nagy erővel a kapuba fejelt. 1-6. A 78. percben egy kapu előtti kavarodásra Szalka reagált a leggyorsabban és gólt szerzett. 1-7. A 85. percben egy jobb oldali szöglet után a labdát Debreceni csúsztatta a kapuba. 1-8. Nyolc gólt lőve kiütéses sikert ért el a Mosonmagyaróvár Balatonfüreden, így elégedetten térhet haza az év utolsó idegenbeli bajnokijáról. A Credobus Mosonmagyaróvár a következő fordulóban az Andráshidát fogadja.

Tatabányai SC– Gyirmót FC Győr II 2-1 (2-1)

Hiába vezette már a meccs elején a gyirmóti csapat, végül kikapott

SC Sopron – ETO Akadémia 1-2 (0-1)

Sopron, Soproni Városi Stadion, 200 néző

SC Sopron: Horváth – Koronczai, Harangozó (Gere 85'), Sipos Patrik, Jakab (Tóth A. 76'), Kustor, Füleki (Krizsonits 46'), Bokán (Bartha 46'), Holzmann, Baranyai, Jakab. Vezetőedző: Mátyus János

ETO Akadémia: Pálfi – Szamosi, Vidnyánszky, Pereira, Tamás K., Szabó T., Katona, Múcska (Szalka 90'), Márton (Kanalos 59'), Farkas B., Sipőcz (Szabados 59'). Vezetőedző: Király József

Gsz.: Sipos (62.) ill. Farkas (7.), Katona (67.)

Rögtön a meccs elején a 7. percben Tamás Kornél szögletet után a hosszú oldalon érkező Farkas bólintotta a labdát a léc alá. 0-1 A kilencedik percben Márton viharzott el a bal oldalon és beadására Sipőcz ért oda, aki egy fordulás után bal kapufa mellé gurított.

62. percben egyenlített a Sopron. Sipos lőtt a rövid alsóba. 1-1

75. perceben újra vezetéshez jutott csapatunk. Egy győri kisszöglet után, Katona lőtt kapura, nagy erejű lövése a kapufáról kifelé jött, de a labda már áthaladt a gólvonalon 1-2.

Király József: – Egy nagyon parázs hangulatú mérkőzésen játékosainknak hideg volt a feje és meleg a szíve. Az első félidőt teljesen irányítottuk és kontrolláltuk. Szünet után bent maradtunk az öltözőben, a Sopron ránk erőltette akaratát és átvette a játék irányítását, ezáltal ki tudott egyenlíteni. Fontos momentum volt, hogy Pálfi Donát tizenegyest hárított, onnantól kezdve ismét a mi akaratunk érvényesült, helyzeteket tudtunk kialakítani, amikből egyet értékesítettünk, ezzel pedig megérdemelten megnyertük a meccset.

Balatonfüred, 13.00. V.: Muhari.

„Tavaly kikaptunk Balatonfüreden, amiért szeretnénk visszavágni és természetesen folytatnánk a jó szériánkat. Továbbra is magunkkal foglalkozunk és a győzelem tudatában lépünk pályára. Az ellenfél, úgy gondolom, stabil védekezést fog alkalmazni, nem vállal nagy kockázatot, hiszen már a pontszerzéssel is elégedett lenne. Szeretném, ha jó játékkal elhoznánk a három pontot” – mondta Varga László vezetőedző.

Tatabányai SC– Gyirmót FC Győr II

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 13.00. V.: Radványi.

„Egészen más taktikai rendszerben játszik a Tatabánya, mint a korábbi ellenfeleink, de próbáltunk felkészülni belőlük. Szeretnénk stabil játékot játszani és bízom benne, hogy több helyzetünk lesz, mint a Pápa ellen, amikkel élni is tudunk” – nyilatkozta Polyák Gábor edző.

SC Sopron–ETO Akadémia

Sopron, Városi Stadion, 16.00. V.: Takács R.

„Az ilyen mérkőzések előtt nem számítanak az előjelek. Nehéz helyzetben vagyunk, azt látni kell, milyen játékerőt képvisel a csapat. Mindenképpen győzni szeretnénk, de legalább egy pontot itthon tartani a rangadón, és úgy kijönni a következő három mérkőzésből, hogy ne kieső helyen teleljünk. Győriként különleges lesz számomra ez a párharc” – fogalmazott Mátyus János vezetőedző.

„Ellenfelünk tabellán elfoglalt helyezése nem téveszt meg bennünket. A játékosállomány erősségét tekintve ezzel a szakmai stábbal a bajnokság végére a tabella első feléhez fog tartozni a Sopron. Fizikálisan nagyon erős csapattal találkozunk, kellemetlen, párharcokkal teli játékot várunk” – mondta Király József edző.