Labdarúgás

2021.11.21. 08:44

NB II foci – Vereség hazai pályán: ETO FC Győr-Békéscsaba 0-1 – fotók, videó, nyilatkozatok

Kéthetes szünet után vasárnap a 16. fordulóval folytatódott a bajnokság a Merkantil Bank Liga NB II-ben.

kisalfold.hu

Fotó: Nagy Gábor

Fotós: NAGYGABOR

WKW ETO FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)

Győr, ETO Stadion 547 néző. V.: Németh Á. (Szalai, Király).

WKW ETO FC Győr: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Bagi (Kulcsár 77’), Fodor, Vincze Á., Toma, Tuboly, Berki (Szimcso 62’), Bacsa (Priskin 62’), Óvári. Vezetőedző: Klausz László.

Békéscsaba 1912 Előre: Czinanó – Nagy S. (Hodonicki 71’), Farkas M., Bora, Kitl (Fazekas 79’), Horváth P., Király, Pantovic (Zvara 83’), Sipos, Szabó P. (Gránicz 71’), Lukács (Paudits 79’). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Gsz.: Gránicz (73’).

Klausz László: – Abszolút nem tetszett a mérkőzés, de az az igazság, hogy a hét elején, amikor a játékosok visszatértek a válogatott szünetről, éreztem rajtuk, hogy egy kicsit tompábbak, és ez sajnos a mérkőzésen is megmutatkozott, mert nem éreztem azt az akarást, hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Párharcokban alul maradtunk, talán megelégedtünk magunkkal, hogy három meccset nyertünk, holott végig erről beszéltünk, hogy ugyanaz a csapat vagyunk, ugyanúgy kell mennünk tovább. A 60. perc környékéig azt a játékot játszottuk, amivel eddig sikeresek voltunk, de nem volt meg az az átütőerő a támadásokban, az a frissesség, amivel eljutottunk volna a kapuig. Utána váltottunk, egy ki-ki mérkőzés alakult ki, ahol várható volt, hogy amelyik csapat előbb gólt szerez, az meg is nyeri a mérkőzést.

Schindler Csaba: – Jó tett a csapatomnak a válogatott szünet, nagyon sokat edzettünk. Alaposan felkészültünk az ETO-ból, sokat foglalkoztunk velük. A mérkőzést nagy részét tekintve úgy gondolom, hogy nagyon szervezett futballt mutattunk be, és véleményem szerint megérdemelten nyertünk, mert kihasználtuk a hazaiak hibáit. Már az első félidőben is fölényben játszottunk, igaz ellenfelünk nagyon mélyen védekezett. Többet kockáztattunk, mint a korábbi mérkőzéseken, a második félidőben már kiegyenlítettebb játék volt, de az összkép alapján megérdemelt a győzelmünk.

Videó a meccsről

A legutóbbi két bajnoki fordulóban egyaránt 1–0-as győzelmet arattak a zöld-fehérek: előbb hazai pályán a Budafokot, majd idegenben a Nyíregyházát fektették két vállra ilyen eredménnyel. Ha a Magyar Kupában a Puskás Akadémia elleni sikert is hozzávesszük, akkor hármas sorozatnál tartanak. Ha az idén hátralévő ellenfeleket tekintjük, ez a sorminta akár tartható is lehetne.

A számos hazai kudarc után a kiesés ellen menekülő Békéscsaba ellen csak a győzelmet fogadnák el a szurkolók.

Klausz László vezetőedző: „A bajnokság utolsó szakaszára fordultunk, még hátravan négy hét. A szünet alatt a pihenés is szerepet kapott, de ugyanúgy készültünk a mérkőzésre, mint máskor. Nehéz meccsre számítunk, a Békéscsaba kieső helyen van. Felhívtam a játékosok figyelmét arra, hogy nem szabad abból kiindulni, hogy megnyertük az utolsó két meccsünket, a vasárnapi mindkét csapat számára fontos kilencven perc lesz.”

Vitális Milán öt sárga lapja miatt nem léphet pályára.

A WKW ETO jelenleg a hatodik helyen áll a táblázaton.