A három pont a lényeg – Az ETO ha nehezen is, de csak legyűrte a Budafok gárdáját – galéria

Vitális góljával nyert az ETO a Budafok ellen vasárnap.

Győr, ETO Park. Vezette: Nagy Norbert (Berényi Ákos, Punyi Gyula)

WKW ETO FC Győr: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor, Bagi, Vincze Á. – Toma, Vitális, Berki, Óvári – Bacsa. Vezetőedző: Klausz László

Budafoki MTE: Horváth A. – Szalai D., Jagodics, Fótyik, Kalmár O. – Micsinai, Soltész – László, Adorján, Ihrig-Farkas – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Percről percre

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+5. perc: Soltész lövését üti szögletre Fadgyas. A szöglet után a felfutó cserekapus, Bese fejeli a labdát kapu mellé.

90+4. perc: Mezhúzásért kap sárgát Toma.

90+2. perc: Óvárit Vernes váltja.

90+1. perc: Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Vincze kap sárgát.

89. perc: Vitális bombáját blokkolja Szalai D.

87. perc: Vitális 18-ról lő, Bese bravúrral véd.

86. perc: Vitális szabadrúgása 17 méterről a sorfalat találja el.

86. perc: Kovács Dávidot, a csapatkapitányt „áldozza be” Csizmadia, Bese B. áll be a kapuba.

83. perc: Bacsát ütközi le a tizenhatoson kívül a kapujából kirohanó Horváth András, Nagy Norbert játékvezető kiállítja a vendégek kapusát. Bacsát ápolni kell.

80. perc: Kalmár O. rúgja fel Vitálist az oldalvonalnál, villan a sárga lap.

78. perc: A tucatnyi vendégszurkoló kezezést reklamál egy győri hazaadásnál. A játékvezető szerint mellett tette haza a labdát a hazai védő.

76. perc: Ihrig-Farkast váltja Szabó M. a vendégeknél.

69. perc: Cserél az ETO: Berki helyére Szimcso érkezik.

64. perc: Zuigeber lövése a blokkról a leshatáron álló Kovács D. elé kerül, az ő lövését bravúrral védi a győri kapus.

62. perc: Kettős csere a vendégknél: Adorján és László D. hagyja el a pályát, Papp M. és Zuigeber áll be.

60. perc: Vezet az ETO! Toma, Berki és Vitális passzolgatnak a vendégek tizenhatosa előtt, majd utóbbi 20 méterről lövésre szánja el magát: a labda az elvetődő Horváth mellett a kapu jobb oldalában köt ki. 1-0

54. perc: Jóval feljebb védekezik az ETO, mint az első félidőben, ennek az eredménye most épp egy labdaszerzés a félpályánál. A megszerzett labdával Vincze iramodik meg, a tizenhatoshoz érve hosszan tolja meg, de így is Berkihez tud pöccinteni, akinek a lövése gyenge is és pontatlan is – de ez azért helyzet volt.

48. perc: Berki cselezi magát jobbról középre, lövése elakad egy védőben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Micsinait lecserélte a szünetben Csizmadia Csaba, Nándori játszik helyette.

45+1. perc: Bacsa fejeli kapu mellé Vitális szöglettel felérő szabadrúgását – ezzel ér véget az első félidő.

44. perc: Jagodics a félpályánál követ el taktikai szabálytalanságot: sárga lap.

41. perc: Kapufa! Hiba a vendégek védelmében, Toma csap le a labdára, egyedül vezetheti a kapura, 18 méterről ellövi, a kapufát találja el, ahonnan a labda az alapvonalon kívülre pattan.

36. perc: Óvári elsőre nem tudja megszelidíteni a felívelt labdát, aztán szerencsével mégis visszakerül hozzá a tizenhatos előterében, jól találja meg vele Bacsát, aki 7 méterről lő, Horváth A. védi a próbálkozást.

33. perc: Jagodics beadását Ihrig-Farkas az ötös bal saráról a kapu fölé fejeli.

25. perc: Kovács D. 26 méteres szabadrúgását Fadgyas fogja meg.

23. perc: Óvári kerül helyzetbe, 7 méterről, balról lő, Horváth A. védi.

22. perc: Adorján lövése alaposan elkerüli a kaput.

15. perc: Bacsa teszi vissza a labdát lövésre Vitálisnak, aki 22 méterről, középről laposan lő, a labda egy védőt érve megy el a kapu mellett.

14. perc: László D. lapos beadása veszélyes, de egyik budafoki játékosnak sem jó középen.

9. perc: Vincze nagy bedobása veszélyt ugyan nem okoz a budafoki kapura, de ez az első olyan 5 másodpercnél hosszabb periódus, amikor a labda nem a hazaiak térfelén van.

1. perc: Zöldben az ETO, fehérben a BMTE. A meccset a vendégek kezdik.